Skocz do zawartości
Xaxis

Nagłe wyłączanie sie komputera pod obciążeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kilka dni temu wymieniłem grafikę z geforce 8800gts na amd 7870 XT. Po zmianie karty postanowiłem przetestować ją kilkoma programami, zacząłem od 3dmarka, test został skończony bez problemu, potem postanowiłem odpalić catzille i tu pojawił się problem, podczas 1 testu mniej więcej w jego połowie komputer się wyłączył (tak jakby ktoś odciął jego zasilanie) i przez pierwsze ok. 30sek nie mogłem go włączyć, później działał normalnie. Przez cały dzień grałem w wymagające gry (nowy Tomb Raider i Battlefield 3) na najwyższych detalach i wszystko działało pięknie. Drugiego dnia postanowiłem przetestować kartę w "kopaniu" bitcoinow, włączyłem aplikacje "Guiminer" i po ok. 45-60sek znowu powtórzyło się to samo. Zastanawiam się czy może zasilacz okazał się wadliwy albo za slaby, czy może  jest to wina jakiegoś z innych podzespołów.

 

Moja specyfikacja:

CPU: AMD Phenom B55 3,3ghz

MB: Asus M5A78L-M LX V2

GPU: AMD HD 7870 XT

RAM: ADATA Gaming 2x 4gb 1600MHz CL9

Obudowa: SilentiumPC Gladius M40

Zasilacz: Chieftec 550w (jest to stary model posiada ok. 5-6lat)

Na obecna chwile zestaw jest bez żadnego OC.

 

PS: Do monitorowania GPU używam programu MSI Afterburner, i posiadam najnowsze sterowniki AMD catalyst.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy jak najbardziej wskazują na zasilacz. Zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe. Po tylu latach nie trzyma już pewnie parametrów. Bo nie o nominalną jego moc tutaj chodzi. Po prostu nowszy/nowy 500-550W markowy zasilacz dałby radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zakupić Deusa 600W, i pojawił się kolejny problem, po zmianie zasilacza na nowy i odpaleniu kompa, niby startuje ale ekran czarny (po chwili napis, ze monitor nie odnalazł sygnału), z ciekawości sprawdziłem co się dzieje na starym gpu 8800gts, efekt ten sam (podłączyłem starego chiefteca 550w i obie karty chodzą , dla pewności sprawdziłem na innym komputerze, tyle, że tam zasilanie płyty jest tylko 20pin i nie ma dedykowanej grafiki, po włączeniu wszystko działa. Według mojej dedukcji uszkodzone są albo złącze zasilania pcie lub 4pinowy dodatek do zasilania płyty głównej. Zmierzyłem napięcia na pcie i 4pin (tego z 20+4) od płyty głównej, wszystkie napięcia są odpowiednie (nie przekraczają +-5% od normy). Bylem już pewny ze zasilacz jest uwalony i miałem plan oddać go do sklepu, lecz po pomiarach napiec niby wydaje się ze wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...