Skocz do zawartości
Maniakalny

customowy monitor 31" - rozdzielczosc 3600x1600

Rekomendowane odpowiedzi

W projekcie chodzi głownie o rozdzielczosc a nie wielkosc, akurat tutaj okolice 30 cali idealnie mozna objąć wzrokiem.
Ramki raczej nie denerwują bo i tak monitor ma poslużyc jako dodatkowy ekran powieszony nad głównym eizo 23" i opierac sie na mocowaniu vesa tego monitora
Były dwie opcje do wykonania - drozsza - wyciecie calosci z alu na laserze - lecz wtedy calosc wazyła by troche wiecej i bałem sie ze org mocowanie eizo nie wytrzyma.
Z uwagi na wage wybralem opcje tańszą, teraz troche żałuje bo rzeźby było troche ale jest mniej wiecej OK.
Tymczasowo zamontowalem calosc na podstawce z della 19" 4:3 (chyba e193ffb)

Specyfikacja:
- matryce: 2x IDTECH ITUX97E (boczne) TN, trzeciej takiej samej matrycy szukalem 1,5 miesiaca ale nie udalo sie i okazjonalnie nabyłem N150U3-L06 (DD-IPS) (kazdy 1600x1200 UXGA)
- rozdzielczosc calkowita - 3600x1600 - proporcja 20,25:1 wiec prawie 21:9
- sterowanie - 3x universalne kontrolery LVDS (na foto odpalone tylko dwa - trzeci kontroler juz leci - pewnie bedzie za jakies 2 tyg)

- wymiary wyswietlanego obrazu (bez srodkowych ramek) 714x307mm (dla porowniania dell U2913WM ~673x284mm)

- wymiary calkowite 724x320mm (dell - 700x317mm)
- zuzycie pradu - okolo 30W
- calosc bedzie puszczona z molexa 12V
- karta ktora obsluzy - kazda obslugująca eyefinity3 lub nvidia surround (u mnie wystarczy HD5450 z DVI/DP/VGA)

- calkowity koszt jaki poniosłem 620-640zł + ewetnualnie noga dell - mam caly monitor - tak to trzeba by kupic jakąś 20-40zł
(matryce kupilem tanio - za wszystkie dalem jakos 200zł - normalnie kolo 100 za jedną i ciezko i tak znalesc 3 sztuki zeby pasowały pod kontroler)

- czas - roboty 1-2h


Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Maniakalny
  • Upvote 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam bardziej nad układem

Net, dokumenty, praca itd nada

Do gier bardziej pasowałby chyba 4800x1200

W filmach bez względu na układ ramka przeszkadza.

Czemu zdecydowałeś się na taki układ?

W pierwszym zdaniu coś napisałeś ale do czego masz zamiar to wykorzystać

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to nawet jak byś ściągnął ramkę to i tak zostanie kawałek matrycy który nie świeci.

Tak jak mówię, nigdy nie miałem styczności z takim rozbieraniem, więc nie wiem, ale to co mówisz, jest bardzo prawdopodobne. Mimo wszystko, wolałbym mieć czarne ramki niż srebrno-lustrzane, odbijające każde światło. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30" mam jedną ktorą nadaje sie na sprzedaz. Reszta ma za duze wady, za 300zł sie nie oplaca sprzedawac wiec zostaną jako dawcy elektronik jakby ktos potrzebował (same logiki na ebay po 150$) a np. plytki sterowania i zasilania mogą pasowac tez do innych 30"

Poza tym, 3x1P 3x30" to chyba jakos ponad 40 cali wiec co z tego ze 4800x2560 jak ciezko to objąc wzrokiem

BTW
nastepny krok to 20" 4608x2048 Dołączona grafika

///edit
doszedł trzeci sterownik takze mysle ze wieczorem lub w nocy odpale calosc

///edit2


Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Edytowane przez Maniakalny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 Hz 23" Samsungi to właściwa opcja do debezel setup z monitorów 120 Hz

czy jest na rynku coś lepszego z jeszcze mniejszym rantem ???

 

 

Dołączona grafika

 

 

Jeszcze jedno.

Vega podał info odnośnie matte-film removal.

http://www.overclock.net/t/1391981/matte-film-removal-and-custom-de-bezel-display-services

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Kto w PL takie usługi wykonuje?

Nie widziałem na forum by ktoś walczył z tym tematem.

 

Chcę się pozbyć tego cholerstwa z 42" monitora 110L PRO 42 ale sam nie tykam takich spraw bo zero doświadczenia.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...