Skocz do zawartości
Maniakalny

customowy monitor 31" - rozdzielczosc 3600x1600

Rekomendowane odpowiedzi

To ja się zapytam tak- czy wymagane są do tego jakieś super zdolności manualne? Bo jakiś czas temu myślałem nad kilkoma monitorami, jednak jedyne rozwiązanie jakie widziałem to był bodajże samsung MD230x3, a ten kosztuje ponad 5000zł. Za to tutaj można mieć podobną, jak nie lepszą jakość za niecałe 700-900? Oczywiście projekt ekstra, wreszcie ktoś wpadł na pomysł że można zamiast zakupu trzech monitorów, zrobić jeden, ale lepszy i to w przystępnej granicy cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manualne? tzn jedynie pomierzenie i powiercenie w kątownikach alu zeby zamocowac matryce. Potrzebna jedynie wiertarka z wiertłem 2,5mm + gwintownik M3

Na nowych matrycach taki monitorek wyjdzie okolo 1200zł. Jak ktos nie chce mieć ramek moze kupic LG 34" ktory ma chyba rozdziałke 3440x1440 wiec bardzo zbliżoną , koszt 4000zl
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor przeskszałcił sie w All in one

ALL IN ONE
G1840 + scythe kozuti
asrock B85M-ITX
2x2GB RAM
SEAGATE MOMENTUS 7200.5 (tymczasowo) czekam na ssd
3x 1600x1200 IPS matryce + kontrolery dvi/vga lvds
pico 120W + 100W kostka zasilająca całosc

RES: 3600x1600 (po korekcji ramek 3730x1600)

pobór IDLE (net/gg/winamp) 55-60W

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPGF1.JPGF2.JPGF3.JPGF4.JPGF5.JPGF6.JPG

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak po zdjęciach to wygląda to tak że ramki zajmują jednak sporą szerokość w porównaniu do szerokości monitora, nie przeszkadza to w pracy?

 

Komputer widzi ten zestaw jako dwa monitory czy trzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna dac boczne monitory lekko pod kątem i dac je minimalnie za srodkowym monitorem tak aby ramki sie nie dublowały - tyle ze to wymaga zrobienia obudowy praktycznie od nowa bo calosc będzie węższa o te 2x5mm

Ramki mnie osobiscie nie przeszkadzaja, jak uzwalem testowo tego monitora to po 3-4 dniach ramek nie widac.
Do niektorych zastosowań takie ramki są nawet przydatne, oddzielając poszczególne przestrzenie robocze.

Calkowity koszt jaki poniosłem ja to jakies 1300 (bez dysku) (tyle ze duzo oszczedzilem na matrycach,plycie, procesorze i picospu) wiec 2x mniej praktycznie niz sam najtanszy monitor 4K na matrycy TN.

Matryce są 3 wiec to sa osobne 3 monitory.
Jednak procesory intela (haswell) oraz chipsety B85 i wyzsze obsugują 3 wystwieltacze z karty zintegrowanej.
Wstarczy zainstalowac sterownik do gpu, kazdy monitor obrócic (orientacja pionowa) domyslnie jest to 1600x1200, po czym dac KOLAŻ (w sterownikach intela tak to jest opisane) + ewentualnie korekcja obramowania (u mnie kazda ramka (te w srodku to 65pix) wiec calosciowi mam 3730x1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy monitor zrobiony ;) 
- obudowa z plexi
- rozdzielczosc 4K IPS

- bateria 6000mAh 12V 

- waga 1,5kg 

 

niestety ipadem ciezko zrobic dobre foto w swietle dziennym, ale na zywo obraz podgląd ok (tutaj podlaczony do yi camera 1080p)

jedn2yfkfg.jpg

jedn100kfl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna kupic sunshade na laptopa 15,6 i przerobic

myslalem jednak zeby wykonac cos takiego z 1-2mm alu przykrecanego, ale to jak bedzie wiecej czasu

tymczasem przyszła przetwornica step up micro USB

img_20415nj4n.jpg

wiec mozna ładowac przez micro usb 

kable są tymczasowo, chociaz i tak nad kontrolerem bedzie cover wiec nie bedzie nic widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialobyc z lasera ale podczas porzadkow znalazlem płytke z alu o odpowiednim wymiarze

img_2222vrkaz.jpg

przelutowalem microswitch od power (na te chwile pozostalych mi sie nei chcialo)

img_22230hkmu.jpg


img_2229x8k2k.jpg

img_2230aljmz.jpg

img_2231nej4f.jpg

15,6" vs 75" (ta sama rozdzielczosc :E) (228PPI vs 59 PPI)

img_223367kzg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała rada. Jak wiercisz amelinium to ściśnij je pomiędzy deskami w imadle i wierć przez drewno :)

 

Ja zamówiłem właśnie dwie matryce 15,6" 4K :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...