Skocz do zawartości
KungFuPanda

Jaka karta graficzna z serii NVidia GeForce GTX 650

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie.

 

Zmodernizowalem caly sprzet w ostatnich 2 -3 tygodniach. Potrzebuje wymienic karte graficzna, jesli wogole taka potrzeba zachodzi. Na razie komputer bedzie uzywany do pracy oraz grania. Ostatnio moja kula u nogi (czytaj zona) zajela sie rowniez obrobka fotek, uzywajac glownie Photoshop (rowniez Corel PaintShop) jako naturalny krok w jej zainteresowaniu pstrykaniem profesjonalnych zdjec.

 

Na dzien dzisiejszy mam Asus Nvidia GeForce GT 640 2GB DDR3 VGA DVI-D HDMI PCI-E. Chcialbym kupic NVidia GeForce z serii GTX 650 do okolo 600 zl. Tylko pojawia sie pytanie, czy trzeba? Jesli tak to jaka karte z tej serii? Niektore sa oznaczone jako Ti - nie mam pojecia co to jest. 1GB czy 2GB? Na co patrzec zeby nie wymieniac karty przez najblizsze 2-3 lata?

 

Obecnie mam PSU: CIT 750w z jednym kablem do zasilania karty graficznej. Wolabym nie zmieniac na razie ale jesli karta bylaby z zasilaniem na 2 kable wtedy nie bede mial wielkiego wyboru.

 

Dzieki za pomoc.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 650 Ti Boost będzie bardzo dużym skokiem w stosunku do GT 640.

 

Przejściowka do zasilania z molexa będzie pewnie w zestawie z kartą.

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__5509/__Karty_Graficzne_Gigabyte_GeForce_GTX650_Ti_Boost_OC_2GB_DDR5_HDMI_GV_N65TBOC_2GD5_192_bit_PCI_E_/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej GTX 260, ale karta chyba padla totalnie bo mialem rozowy ekran dosyc czesto, wiec zmienilem na szybko. Ta karta miala podwojne zasilanie i uzywalem molex 4pin na 6 pin (mam go do dzis wiec nie ma potrzeby zakupic nowej przejsciowki). Spalil mi sie PSU przez to raz. Byl to wtedy CIT 650w. Czy obecny PSU pociagnie moj zestaw jesli karta graficzna bedzie miala podwojne zasilanie?

Jaka karta z serii GTX 650 bedzie najlepszym zakupem na najblizszy czas?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie uzywalem innej karty niz Nvidia wiec nie mam najmniejszego pojecia o tej karcie. Jak ona sie porownuje do GTX650 i jak wypada w porownaniu z podobna karta z Nvidii? Teraz mi nie zalezy mi na tym by byla to Nvidia ale zeby byla wydajan i dobrze dzialala z moim zestawem. No i zeby sie nie grzala jak nie wiem co. GTX 260 ktory mialem wczesniej grzal sie jak opetany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie uzywalem innej karty niz Nvidia wiec nie mam najmniejszego pojecia o tej karcie. Jak ona sie porownuje do GTX650 i jak wypada w porownaniu z podobna karta z Nvidii? Teraz mi nie zalezy mi na tym by byla to Nvidia ale zeby byla wydajan i dobrze dzialala z moim zestawem. No i zeby sie nie grzala jak nie wiem co. GTX 260 ktory mialem wczesniej grzal sie jak opetany.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_650_ti_boost_vs_radeon_hd_7850_test_sredniakow

tutaj masz cyferki. coś tam jest o nich napisane, mi się wydaje że 7850 lepiej wybrać i się nie bać zmian jeśli na lepsze Dołączona grafika

Edytowane przez Mlekolaczek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaszalec to bym chcial, ale jest przeszkoda nie do przejscia poki co - zona :)

 

Jesli chodzi on GeForce GTX650 a Radeon HD7850 - za podobna cene wychodzi na to ze GeForce GTX650 (Ti Boost) jest 2GB a Radeon HD7850 1GB. Czy ma to duza roznice jesli chodzi o 2GB i 1GB? 2GB Radeon HD7850 wydaje sie byc drozszy, aczkolwiek bardziej wydajny? Radeon HD7850 2GB wypada zdecydowanie lepiej w porwnaniu do GTX650 Ti Boost oprocz wypelniani texturami. Co to oznacza w zyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większą różnicą jest niż ilość pamięci kest szerokość jej szyny. GTX 650 Ti Boost ma węższą, co oznacza znaczący spadek wydajność w wysokich rozdzielczościach, typu Full HD. 

 

 

Bzdury wypisujesz, a wiara jeszcze plusuje. GTX 650 Ti Boost jest wydajniejsza nawet w rozdzielczości 2560x1600 http://tpucdn.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_650_Ti_Boost/images/perfrel_2560.gif

 

Pewnie GTX  660 Ti też jest słabszy od 7850, bo ma 192bit szynę ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury wypisujesz, a wiara jeszcze plusuje. GTX 650 Ti Boost jest wydajniejsza nawet w rozdzielczości 2560x1600 http://tpucdn.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_650_Ti_Boost/images/perfrel_2560.gif

 

Pewnie GTX  660 Ti też jest słabszy od 7850, bo ma 192bit szynę ...

Co bys proponowal w takim razie? Titan nie jest opcja :) musialbym sie z domu wyniesc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zaproponowałem - MSI GTX 650 Ti Boost 2GB Twin Frozr III - ta karta jest 2x wydajniejsza niż GTX 650 i jest bardzo cicha.

 

Jeżeli jest za drogo to ewentualnie Palit GTX 650 Ti Boost 1GB - do kupienia od 540zł

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie zalezy ci na tym by karta cicho chodzila to bym brał 7870 XT od sapphire (jest 50pln drozsza).

 

Ogolnie 7870 jest dobrym wyborem sam mam od msi jest cicha i nie mialem z nia zadnych problemow (w full hd pograsz praktycznie we wszystko - tylko na cryengine3 musisz wylaczyc AA )

Edytowane przez potteralien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...