Skocz do zawartości
goldi11

CrossFireX HD7970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z zestawieniem dwóch kart Shapphire HD7970 w tryb CrossFirex.

Obie karty są wpięte w pełne zasilanie i są połączone dwoma mostkami CrossFire, w ustawieniach CC jest włączona funkcja CrossFire. Zasilacz 750W, CPU i7 860@4Ghz.

Mimo to w 3DMark 2013 mam punktów tylko tak jakby działa tylko jedna karta tj.

3DMark - Fire Strike Standard

Score/Graphic 6500/8000

 

Ponadto sprawdzałem obciążenie kart podczas testów i wygląda tak jakby pierwsza karta działała tylko na 60%, a druga na 100%. Podobnie jest w 3DMark 11.

W Crysis 3 mam ustawione prawo wszystko na max prócz wygładzania krawędzi które jest ustawione na 4x (to przedostatnie ustawienie), a mimo dwóch takich kart mam tylko 25-35klatek. 

 

Wiecie może co mógł bym jeszcze sprawdzić lub zmienić ? 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, płyta to ASUS P7P55D Premium i napisali w opisie:

 

2 x PCIe 2.0 x16 (single at x16 or dual at x8/x8 mode) 

 

 

Nie wyczytałem tego wcześniej.

 

Czyli rozumiem że nie będzie zaje*iście ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozniece  w  wydajnosci  CF  pomiedzy PCI-E w trybach  x16  a  x8  sa  raczej znikome

w grach  i 3d markach max  5%

Jezeli  masz  wieksze  to  problem lezy  gdzie indziej ,  prad  ??  temperatura  ?? ustawienia powertune

w moim wypadku jak za bardzo  podkrece  oba  gpu to  w BF3 mam spadki wydajnosci jak chu..

najlepiej sie toto skaluje jak mam 1060MHz na  gpu  i  6400MHz na  mem

 

dodam ze  pojedyncza karta smiga  az milo na 1200MHz / 7000MHz taki  urok  CF  :/

 

b.t.w

po co  ci  dwa  mostki  CF ???

 

 

 

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiecie może co mógł bym jeszcze sprawdzić lub zmienić ? 

 

Karty na jednego Tytana.

 

Mialem dwa radki 6850 w CF - wywalilem po miesiacu i wrocilem do singlowej 470 bo rzeczywiste odczucia z grania byly o lata swietlne lepsze chociaz fraps pokazywal co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze  2x7970  to ciagle taniej j niz  jeden  Titan ,

aczkolwiek   na  tym ostatnim  BF3  chodzi wyraznie  plynniej niz na moim  CF 7970   Dołączona grafika

wiem widzialem gralem na  podobnej konfiguracji co moja z Titanem EVGA Superclock

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie głupim pomysłem byłoby zastanowić się w jakie gry mamy zamiar pykać, a następnie sprawdzić jakie konfiguracje najlepiej się w nich sprawdzają. Budowa kompa pod konkretne zastosowania to dobry kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tak mocnego kompa buduje się nie tylko pod to, co jest obecnie, ale również na przyszłość. A nigdy nie wiadomo, jak będzie z grami, które dopiero mają wyjść. Niewątpliwie CFX cierpi na mikroprzycięcia, których nie spotka się przy Titanie, ale wydajnością i ceną wygrywa raczej tandem radków. Tak więc dość ciężki wybór. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, zmniejszyłem taktowanie kart i nie pomogło. Nie wiem co mógł bym jeszcze zrobić.

Sytuacja nadal wygląda tak że w 3dmarku mam liczbę punktów jakby pracowała tylko jedna karta. 

Czy to że mam w dualu tylko pci-e 8x może to powodować? Poza tym moja płyta nie obsługuje Pci-e 3.0 ale to chyba nie robi jakiejś większej różnicy z tego co sie orientuje.

Wiem że w grach w CrossFire występują mikroprzyciecia, ale z tym nie mam problemów. 

Bardziej przeszkadza mi fakt że sprawa wygląda tak jakby tylko jedna karta mogła na raz pracować. 

Edytowane przez goldi11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...