Skocz do zawartości
Noirr

Zestaw z monitorem Full HD do gier [MMO - cpu>gpu] 5000 pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie zależy mi na :

a) cudownej obudowie, byle by była wystarczająco do OC, jeżeli zmieści się to w brutusie 410 to mi pasuje.

b) nie zależy mi na hałasie - i tak gram na słuchawkach,

c) nie chcę SSD - [to - 400-500zł, a w samych grach różnicy to nie robi, najwyżej dokupię po jakimś czasie]

d) na duperelach - fajna płyta główna, jak dla mnie wystarczy USB 2.0, wejście na 1 kartę graficzną, dobra do OC.

 

zależy mi na :

a) dużym monitorze, ALE 1920x1080 - rozumiem, że maks 24"? dalej już piksele będą zbyt duże?

b) OC procesora, gdyż MMO zjadają najwięcej procesora, a mniej grafiki

 

 

- mogę poczekac na haswelle i nowe geforcy [o ile będzie warto - z tego co się orientuje jest jakiś "podatek od nowości"]

 

 

edit :

Co o tym myślicie?

 

Dell 24'' U2412M

 

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410

 

XFX Core 550W

 

Intel Core i5-3570k Ivy Bridge LGA1155 BOX

 

MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA1155 (PCIE/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3)

 

Scythe Ninja 3 Cooler Rev.B

 

Gigabyte GeForce GTX660Ti WF2 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express

 

Corsair DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz Value CL9

 

Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002)

 

 

karta na tym poziomie mi wystarcza wyszło 4236zł [bf4 powinno chyba śmigać wraz z mmo]

 

Co byście zmienili, budżet max do 5000 ale jeżeli w grach nie wykorzystam i7 to szkoda pieniędzy jeżeli wykorzystam to czemu nie, ram coś zmieni w grach czy to raczej różnica 1-2%?

Edytowane przez Noirr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał SSD - gadanie, że nic w grach nie daje, to bzdury.

 

Procek, płyta, zasiłka i monitor w porządku. Ramy zmieniłbym na odrobinę szybsze: http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/corsair-ddr3-8gb2x4gb-1600mhz-vengeance-low-profile-cl9-cml8gx3m2a1600c9b,23802.html, Praktycznie nie należy brać szybszych, niż 1866 (wtedy to już zupełnie nie widać różnicy), ale 1600 mogą dać w pewnych grach nawet kilka fps (testowali na x-bit labs), więc warto dopłacić te 20zł.

 

No i twardziel - sądzisz, że 500GB Ci wystarczy? Tym bardziej, że hdd nie powinno się zapełniać bardziej, niż na 60% - wydajność i żywotność dysku wtedy zaczyna drastycznie spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows, 3 gry na krzyż bf4/mmo/coś jeszcze, office trochę miejsca na muzyke itd. Dołączona grafika, starczy aktualnie mam 250gb zajete niecale i nawet jakbym mial szybka maszyne to watpie, ze do 300 doleci bo usuwam programy ktorych nie uzywam [np. gry]

 

 

w tej obudwie powinno się to zmieścić? zostało 740zł jeżeli taki zestaw jest ok, to poczekam miesiąc i za te 740zł mam nadzieję zmieszcie sie w "haswellowskiej opcji - obudowa/proc"

Edytowane przez Noirr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problem ze zmieszczeniem w środku Ninjy, poszukaj recenzji tej budy i sprawdź, czy nie jest za wąska na montaż wysokiego chłodzenia. Możesz też dopłacić ok 100zł do Fractal Core 3000, lepsza jakościowo buda i z upchnięciem wszystkiego nie będziesz miał trudności. A chodzenie zamieniłbym na HR-02 Macho - będzie wydajniejsze, a o 10zł tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...