Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dysk twardy od laptopa i zastanawia mnieczy da się go jeszcze uratować? 
Bios go widziale nie mogę go sformatować w Zarządzaniu Dyskami. 
Wykonałem test w programie Hard Disk Sentinel i oto wyniki.

 


Jeszcze odpaliłem HDTune i wklejam screenshoty.

 

 

post-197875-0-03700200-1368441931_thumb.png

post-197875-0-98645100-1368446629_thumb.png

post-197875-0-85249100-1368446633_thumb.png

post-197875-0-22206100-1368446639_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk nadaje się niestety do kosza. Próbować naprawiać możesz, ale na tym egzemplarzu nie ryzykowałbym trzymania czegokolwiek. Z raportu Google nt dysków twardych wynika, że ryzyko poważnej awarii dysku już przy wystąpieniu 1 bad sectora rośnie ponad 14-krotnie, a Ty masz ich DUŻO więcej.

 

http://static.googleusercontent.com/external_content/untrusted_dlcp/research.google.com/pl//archive/disk_failures.pdf

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk złom totalny  ( pula sektorów zapasowych wykożystana )

 

Z raportu Google nt dysków twardych wynika, że ryzyko poważnej awarii dysku już przy wystąpieniu 1 bad sectora rośnie ponad 14-krotnie, a Ty masz ich DUŻO więcej

 

 

 

 

 

Hahahhha nie ma to jak bezmyśnie wierzyć w to co napiszą...  Może tego nie wiesz ale jest cos takiego jak pula sektorów uszkodzonych fabrycznie i zamaskowanych.

 

Lepiej byś nie wiedział ile potrafi byc takich sektorów na nowym dysku... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hahahhha nie ma to jak bezmyśnie wierzyć w to co napiszą...  Może tego nie wiesz ale jest cos takiego jak pula sektorów uszkodzonych fabrycznie i zamaskowanych.

 

Lepiej byś nie wiedział ile potrafi byc takich sektorów na nowym dysku... 

 

Rozumiem, że w ramach swojego tematu o SMART zbadałeś o wiele większą pulę dysków twardych niż autorzy raportu czyli ponad 100 tysięcy? Dołączona grafika  Nie ma powodów, by negować rzetelne badanie na reprezentatywnej próbce. 

 

W tym kontekście pula sektorów uszkodzonych fabrycznie i zamaskowanych nie ma znaczenia - raport i przewidywania dotyczące awarii odnoszą się do błędów/badów wykrywanych przez programy do diagnostyki HDD. Przedstaw wyniki innego badania dowodzące czegoś przeciwnego - chętnie się z nimi zapoznam Dołączona grafika Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...