Skocz do zawartości
stasimon

Komputer za ok 2000zl. Czy to dobry wybór?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do tej pory grałem na poczciwym Xbox 360 ale Battlefield 3 po sieci tylko w 24 osoby bardziej wkurza niż cieszy. Postanowiłem złożyć sobie kompa typowo pod gry. Jako, że nie stać mnie na Intela wybrałem procek od AMD - Phenom II X4 965. Mam problem z płytą główna i grafiką. Liczę na jakiś dobry OC w późniejszym terminie, czy te płyty się nadają:

 

Gigabyte GA-970A-DS3

Asrock 970DE3/U3S3

 

 

Która z tych będzie najlepsza do tego procka? Może jeszcze inna w podobnej cenie? Płyta nie musi mieć bajerów, pierdyliona portów, itp. Podstawowe wyposażenie, nie musi być z USB 3.0, byle by się nie spaliła i pozwoliła na OC.

 

 

Czy do tego procka grafa Nvidia GTX 650 TI 1GB DDR5 to dobry wybór czy lepiej poszukać czegoś innego?

 

Nad zasilaczem też się zastanawiam, znalazłem takie:

 

 

OCZ OCZ-CXS500W-UK CoreXStream Series 500W Power Supply

 

Zalman ZM500-GS 500W ATX Power Supply Corsair Builder Series CX 430 Watt ATX/EPS 80 Plus

 

Komputer głównie będzie służył do grania (Battlefield 3, no i mam nadzieję że Battlefield 4 też na tym odpalę) i kompresji video, trochę programów graficznych. Gry nie muszą działać w fullHD w ultra detalach, na konsoli przyzwyczaiłem się do 720p :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę bierz msi 970a g46 lub gigabyte ga 970a ud3(nie ds3) a grafikę hd 7770 lub 7790. Ewentualnie weź lepszego phenoma x6 1045t, jest niewiele droższy od 965 a ma 2 rdzenie więcej.

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon jest ogólnie wydajniejszy,  mialem i tego asrocka, msi(mam dalej) i gigusia i asrock był z nich najgorszy ale też możesz go brać jak chcesz ale ma gwarancję 2 lata i ja osobiście go nie polecam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta płytka jest dużo lepsza od wymienionego tu MSI, GIGABYTE czy ASHROCKa?

 

Znalazłem dwie wersje: Asus M5a97 Evo R2.0 i Asus M5A97 LE Evo R2.0. Czym one się różnią? Czy wersja LE też jest dobra?

Edytowane przez stasimon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta płytka jest dużo lepsza od wymienionego tu MSI, GIGABYTE czy ASHROCKa?

 

Znalazłem dwie wersje: Asus M5a97 Evo R2.0 i Asus M5A97 LE Evo R2.0. Czym one się różnią? Czy wersja LE też jest dobra?

Chyba masz na myśli M5A97 LE R2.0, a nie M5A97 LE "Evo" R2.0. M5A97 Evo R2.0 ma lepszą sekcję zasilania, dodatkowo chłodzoną radiatorem. Mam M5A97 pro i jest to podobna konstrukcja do EVO i jest to dobra, stabilna płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukałem, czytałem, pytałem i wkońcu wybrałem. :) Komputer do wszystkiego, kompresja video, gry stare i nowe, programy graficzne. Z racji procesora pewnie w przyszłości OC ale bez szału. Budżet nie za duży ale na nic więcej nie mogę sobie pozwolić. Proszę teraz o ocene, czy to dobry wybór i ewentualne sugestie:

 

Płyta główna: Ashrock 970 Extreme 3

Procesor: AMD Phenom II X4 965

Pamięć: 8GB (2 x 4GB) Crucial Ballistix 240-pin DIMM, DDR3 PC3-12800

Karta graficzna: Nvidia GTX 650ti 1GB DDR5 lub Randeon HD7790 1GB DDR5

Napęd: LiteOn iHas120-04 20x SATA

Zasilacz: Zalman ZM-500-GS 500W ATX Power Suplay

Obudowa jeszcze nie zdecydowałem ale być może Zalman Z9 Midi Tower

 

Nie jestem przekonany którą kartę graficzną wybrać, w testach syntetycznych lepiej wypada Randeon ale w grach lepiej radzi sobie Nvidia (wg testów Benchmarka). Nie mam niestety dość pieniędzy na HD7850 ani na GTX 650 Ti Boost. Czy zasilacz jest odpowiedni do tego zestawu, jeśli pomyśle w przyszłości nad lekkim OC procka? (wybrałem Zalmana z racji dobrych recenzji i cichej pracy)

 

Pzd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zasilacz 500W nie będzie za słaby? Kolega podpowiada mi 600W no ale on ma z 4 dyski i 2 napędy. Ja chce jeden dysk i jedną nagrywarkę. Oczywiście procesor podkręcę ale pewnie tylko samym mnożnikiem bez podnoszenia napięcia przynajmniej na początek.

 

Na razie będzie musiało wystarczyć chłodzenie boxowe ale na przyszłość zapytam, na jakie nie za drogie najlepiej je wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zasilacz 500W nie będzie za słaby? Kolega podpowiada mi 600W no ale on ma z 4 dyski i 2 napędy. Ja chce jeden dysk i jedną nagrywarkę. Oczywiście procesor podkręcę ale pewnie tylko samym mnożnikiem bez podnoszenia napięcia przynajmniej na początek.

 

Na razie będzie musiało wystarczyć chłodzenie boxowe ale na przyszłość zapytam, na jakie nie za drogie najlepiej je wymienić?

Nie będzie za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...