Skocz do zawartości
SuWaK

Poraz kolejny krecenie Athlona 1700+

Rekomendowane odpowiedzi

CYT.: "Piotrek wez sobie poszukaj w archiwum o podkrecaniu swojego procka, tego jest tam pelna to bradzo popularny procek wiec wszystko jest" <==-- :/

 

 

Sorry ze OT, ale chyba zaloze posta pt. Wywalic WOOJTASA z forum za hamstwo i IQ równe -20 , kto jest za ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYT.: "Piotrek wez sobie poszukaj w archiwum o podkrecaniu swojego procka, tego jest tam pelna to bradzo popularny procek wiec wszystko jest" <==-- :/

 

 

Sorry ze OT, ale chyba zaloze posta pt. Wywalic WOOJTASA z forum za hamstwo i IQ równe -20 , kto jest za ??

nie wiem czy to hamstwo czy jego IQ jest rowne -20 :? jednak ma troche racji (podkreslam TROCHE ze wzgledu na to ze tutaj jest konkretny przypadek, konkretna mobo a nie temat typu: "na ile pojdzie" :x :? a zreszta Woojtas mowil o samym procku wiec byl to tez troszke OT) tylko mogl powiedziec to w inny sposob ale dlaczego z forum go od razu wyrzucac 8O :? zreszta nie mnie/nam to osadzac od czego mamy moderatorow.

Zastanawia ;) mnie jeszcze jedna rzecz, Ty tyle postow a cytowac jeszcze nie umiesz :? ;) ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz muwicie w koncu o magicznym 1700+ to niech mi ktos powie jaka seria i z ktorego tygodnia jest najlepsza  :P

nie ma czegos takiego bo moze byc identyczna seria prockow a beda sie roznie krecic jedynie mozna jednoznacznie stwierdzic ze DLT3C JIUHB najlepiej sie podkrecaja dobrze kreca sie tez DUT3C ale tu juz trzeba miec wiecej szczescia. Reasumujac praktycznie na kazdym 1700+ osiagasz 2400+ na defaultowym vcore albo minimalnie podniesionym wiekszosc DLT3C osiagaja 2600+ na default vcore nom i to by bylo na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej ustawic mnoznik i FSB (chyba dobrze napisalem :P ) zeby bez podwyzszania v-core uzyskac najlepszy wynik :?: Bo zaczynajac ustawilem mnoznik na maxa :P a FSB tylko nieznacznie podnioslem a teraz sie zastanawiam czy niepowinienem zrobic naodwrot :?

A i jeszcze to FSB to tylko u mnie pisze ze na 166 da sie ustawic ... czy to prawda :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej ustawic mnoznik i FSB (chyba dobrze napisalem  :P )  zeby bez podwyzszania v-core uzyskac najlepszy wynik  :?: Bo zaczynajac ustawilem mnoznik na maxa  :P a FSB tylko nieznacznie podnioslem a teraz sie zastanawiam czy niepowinienem zrobic naodwrot  :?

najlepiej zaczac od ustawienia fsb w trybie snychro cpu/pamiec czyli np.: jesli masz np.: ddr333 to ustwiasz fsb proca na 166mhz i pamieci rowniez na 166mhz uzyskujesz tym samym maksymalna wydajnosc pamiatek. Nastepnie jedziesz mnoznikiem (zazwyczaj na defaultowym idzie bezproblemowo) w gore mozesz najpierw co 1 potem co 0.5 i sprawdzasz czy komputer POSTuje i czy winda sie laduje a jesli tak to czy nie przylicza zwuech np.: w 3dmarq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa mam z przed ponad poltora roku chyba i mam pamieci DDR266 chyba :D

A taktowanie pamieci to sie zmienia w Advenced Chipset Features :?:

No i jakie FSB ustawic do moich pamieci :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam slynnego cudownego do overclockingu Athlona 1700+ i plyte glowno (gowno) Shuttle AK31 Award z chipsetem VIA KT266A.  :D 

Zaczolem sie niedawno interesowac podkrecaniem i dzis zaczolem...

W biosie zwiekszylem mnoznik na maxa tzn 14x a taktowanie ze 133 MHz na 148 MHz. Niewiem czy dobrze robie ale jak narazie wyszedl mi procek 1900+.  8) Komp dziala stabilnie wiec zamierzam zwiekszyc taktowanie.

W biosie pokazuje ze temperaturka procka ma 51 stopni a czytalem ze podobno max moze miec 90  :? I teraz dalej ... co to jest Current System temp. mam takie cos w biosie i pokazuje temp. cos kolo 40 stopni ... co to jest i ile moge miec tego max  :?: Ile wyciagnie ta plyta glowna  :?:  Za wszelkie podpowiedzi z goty thx. Jestem poczatkujacy wiec wybaczcie  :P

płyta nie jest taka tragiczna.

Musisz zrobić drut moda albo przeralić mostki na Antku powiedzmy na x15 i wtedy pościsz go sobie np. na 15x150=2250 :).

Ja zrobiłem kiedyś na swoim Shutle AK312 v3.1 moda Vcore i było spox do 2.2V. Płytka jest niesamowicie stabilna. Co do temperatur to jeśli masz miernik z termoparą albo jakiś inny wiarygodny termometr to sobie zmierz temp radiatora gdzieś blisko jądr może byćprzy podstawie i tak dognij termistor w sokecie (po wyłączniiu kompa :lol: ) żeby temp jaką wskazuje bios była zbliżona do tej zmierzonej miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :P Mam maly problem :P

Ustawilem mnoznik na 12 a FSB na 153 i komp mi siadl calkiem i niechcial sie wlonczyc :oops: Po dluzszym zastanowieniu zrobilem reset cmos :lol: i dziala znow :)

Ale dlaczego tak sie stalo :?: Dlaczego inni moga ustawic spokojnie FSB na 166 i mi padlo wszystko na 153 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh  :P  Mam maly problem  :P  

Ustawilem mnoznik na 12 a FSB na 153 i komp mi siadl calkiem i niechcial sie wlonczyc  :oops: Po dluzszym zastanowieniu zrobilem reset cmos  :lol: i dziala znow  :)  

Ale dlaczego tak sie stalo  :?:  Dlaczego inni moga ustawic spokojnie FSB na 166 i mi padlo wszystko na 153  :?:

bo przy fsb 153 masz dzielnik pci 1/4 a przy 166 1/5 a co za tym idzie przy fsb 166 masz zwykle taktowanie pci czyli 33mhz za to przy fsb 153 twoja szyna pci wynosila 38.25mhz i ktores z twoich urzadzen moglo tego nie wytrzymac, mogles tez nie przestawic taktowania pamiatek (jesli masz ustawianie procentowe wedlug fsb proca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...