Skocz do zawartości
maSTHa212

Xbox One

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba żart. Myślę, że strzelili sobie od czapy taka cene, bo nie wierze ze taki bedzie ostateczny poziom. Albo moze to jakas kolekcjonerska edycja. 90GBP to równo 2 razy wiecej niz obecnie za gre na premierze. Bullshit.

 

Wysyłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ign.com/articles/2013/06/06/microsoft-details-xbox-one-used-games-always-online

 

No i teoria spiskowa z banem na używki legła w gruzach.... ehh, a tylu pismaków przez miesiące nad tym zawodziło. 

Wygląda na to, że M$ is Sony mają takie samo podejście do tematu czyt. "co złego to nie my".

 

Pożyczanie gier? No problem.

 

Brak gier w wersji pudełkowej? Bujda! ...znowu nici ze spisku. 

 

 

Podłączenie do neta raz dziennie to jednak pewien minus... choć z drugiej strony to jak często mamy dzień, w którym nie korzystamy z neta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

We designed Xbox One so game publishers can enable you to trade in your games at participating retailers. Microsoft does not charge a platform fee to retailers, publishers, or consumers for enabling transfer of these games.

 

Już widzę jak EA na to pozwala;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie jedno:

"In our role as a game publisher, Microsoft Studios will enable you to give your games to friends or trade in your Xbox One games at participating retailers."

“We designed Xbox One so game publishers can enable you to trade in your games at participating retailers."

Obawiam się, że to koniec używanych gier z Allegro. W Empikach ceny są z [gluteus maximus] wzięte. Nie raz taniej można kupić nówkę na Allegro niż używkę w Empiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie jedno:

 

Obawiam się, że to koniec używanych gier z Allegro. W Empikach ceny są z [gluteus maximus] wzięte. Nie raz taniej można kupić nówkę na Allegro niż używkę w Empiku.

Muszą mieć dostęp do systemu żeby, przyjmując grę, wyrejestrować licencję, więc chyba inaczej być nie mogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja yebie, ale szajs. Nie wiem jak wy, ale odnosze wrazenie ze MS wydymal graczy koncertowo. Tlumacza ze wszystko ok, ale w realu wychodzi na to ze uzywkom mowimy papa. Ogolnie jestem mocno zawiedziony. I jeszcze ten tekst ze kumpel moze bez ograniczen korzystać z moich gier na mojej konsoli. Super kuzwa po to pozyczam gre zeby grac u kogos. Wypas po prostu.

 

Wysyłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ign.com/articles/2013/06/06/microsoft-details-xbox-one-used-games-always-online

 

No i teoria spiskowa z banem na używki legła w gruzach.... ehh, a tylu pismaków przez miesiące nad tym zawodziło. 

Wygląda na to, że M$ is Sony mają takie samo podejście do tematu czyt. "co złego to nie my".

 

Pożyczanie gier? No problem.

 

Brak gier w wersji pudełkowej? Bujda! ...znowu nici ze spisku. 

 

 

Podłączenie do neta raz dziennie to jednak pewien minus... choć z drugiej strony to jak często mamy dzień, w którym nie korzystamy z neta? 

 

lol.. czytasz czasami to co wklejasz? MS właśnie potwierdził 99% plotek, tu nie chodziło o żadne bany tylko o ograniczenie twoich praw do zakupionej fizycznie gry. 

 

 

 

The company added that “Xbox One is designed so game publishers can enable you to give your disc-based games to your friends. There are no fees charged as part of these transfers. There are two requirements: you can only give them to people who have been on your friends list for at least 30 days and each game can only be given once.
It's worth noting that Microsoft allows you to gift games to friends but they can't borrow them. Microsoft added that "loaning or renting games won’t be available at launch, but we are exploring the possibilities with our partners."

 

Super super rzeczywiście masz wolną rękę jeśli chodzi o pożyczanie gier Dołączona grafika Do tego dają możliwość gry twoim znajomym na twoim koncie! WOW! Tak jak mówiłem do zainstalowania gry jest wymagane zalogowanie się do Live, do tego raz na 24h lub raz na godzinę jeśli zalogowałeś się do swojego konta na innej konsoli. Rzeczywiście praktycznie brak ograniczeń.

 

Widać że są mocno za Sony w tyle bo nie mają jeszcze tego systemu przygotowanego, do tego problemy z wyprodukowaniem APU..

 

edyta

Za NeoGAF'em

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Yog-Sothoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eurogamer ma artykuł o tym:

http://www.eurogamer.net/articles/2013-06-07-microsoft-kills-game-ownership-and-expects-us-to-smile

 

 


 

You do not own the games you buy. You license them.
Discs are only used to install and then license games and do not imply ownership.
People can play games installed on your console whether you're logged in or not.
10 people can be authorised to play these games on a different Xbox One via the cloud, but not at the same time, similar to iTunes authorised devices.
Publishers decide whether you can trade in your games and may charge for this.
Publishers decide whether you can give a game you own to someone for free, and this only works if they have been on your friends list for 30 days.
Your account allows you to play the games you license on any console.
Your Xbox One must connect to the internet every 24 hours to keep playing games.
When playing on another Xbox One with your account, this is reduced to one hour.
Live TV, Blu-ray and DVD movies are exempt from these internet requirements.
Loaning and renting games will not be possible at launch, but Microsoft is "exploring the possibilities".
Microsoft may change these policies or discontinue them at any point.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na info od Sony i jak oni poleca w takie same klocki no to mogila. Ja wiem ze wszyscy jada teraz w kierunku bycia online ale takie upośledzenie sprzętu przy braku dostępu do sieci to IMO przegięcie. A z uzywkami to masakra jakas, rynek wtórny przestaje istniec albo skurczy sie wielokrotnie. Ciekawe jak ceny beda sie ksztaltowac. Pojda mocno w dol bo skoro ma byc juz na zawsze przypisana do drugiego konta to chyba tak musi byc. Nie myslalem ze to napisze ale trzymam kciuki za Sony, niech oni nie dadzą ciała.

 

Wysyłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę robił to co do tej pory. Odczekam parę miechów aż tytuł stanieje te 50-80 zł i dopiero kupię.

Poczekasz trochę więcej niż "parę miechów". 50-80 PLN to 15-25 USD. Wystarczy spojrzeć na aktualne ceny gier na XBLM:

[2005] CoD2 - $19.99

[2006] CoD3 - $19.99

[2007] CoD:MW - $19.99

[2008] CoD:WaW - $19.99

[2009] CoD:MW2 - $29.99

[2010] CoD:BO - $49.99

[2011] CoD:MW3 -$59.99

[2012] CoD:BO2 - $59.99

 

[2007] Halo 3 - $19.99

[2010] Halo: Reach - $29.99

[2012] Halo 4 - $39.99

 

[2006] Gears of War - $19.99

[2008] Gears of War 2 - $19.99

[2011] Gears of War 3 - $19.99

 

Jeszcze dla przykładu kilka wysoko ocenianych zeszłorocznych gier:

[2012] Far Cry 3 - $59.99

[2012] Borderlands 2 - $39.99

[2012] Max Payne 3 - $39.99

[2012] Forza Horizon - $39.99

[2012] Assassin's Creed III - $39.99

 

Kilka gier z 2011:

[2011] Skyrim - $29.99

[2011] Batman: Arkham City - $19.99

[2011] Deus Ex: Human Revolution - $24.99

[2011] L.A. Noire - $29.99

 

Na XOne taniej raczej nie będzie (oby nie było drożej Dołączona grafika). Wychodzi na to, że conajmniej 2 lata sobie poczekasz Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na info od Sony i jak oni poleca w takie same klocki no to mogila. Ja wiem ze wszyscy jada teraz w kierunku bycia online ale takie upośledzenie sprzętu przy braku dostępu do sieci to IMO przegięcie. A z uzywkami to masakra jakas, rynek wtórny przestaje istniec albo skurczy sie wielokrotnie. 

 

Sony ostatnio po raz kolejny potwierdziło że nic się nie zmieniło - nie będą blokować w jakikolwiek sposób używek, nie będzie wymogu podłączenia do internetu.

 

 

 

Ciekawe jak ceny beda sie ksztaltowac. Pojda mocno w dol bo skoro ma byc juz na zawsze przypisana do drugiego konta to chyba tak musi byc. 

 

Naiwnyś Dołączona grafika Jakoś nie widzę super cen w dystrybucji online, której nie da się odsprzedać.

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale raczej nikt normalny nie kupuje gier na live, tylko na allegro Dołączona grafika

Myślisz, że (przy praktycznym braku rynku wtórnego) gry na Allegro będą tanieć w takim samym tempie jak teraz? Jakoś nie wydaje mi się.

 

Nawet jeśli to za 50-80zł nową grę kupisz po ok. roku a nie paru miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok to nie bylby taki dramat ale watpie w tak duza obnizke po tym czasie. Mysle ze optymistyczna wersja to taka jak z obecnymi CODami czyli mija rok czy nawet wiecej a cena to okolice stowki.

 

Wysyłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że (przy praktycznym braku rynku wtórnego) gry na Allegro będą tanieć w takim samym tempie jak teraz? Jakoś nie wydaje mi się.

 

Nawet jeśli to za 50-80zł nową grę kupisz po ok. roku a nie paru miesiącach.

Myślę, że ceny na allegro miały się zawsze nijak do cen na live i będzie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...