Skocz do zawartości
maSTHa212

Xbox One

Rekomendowane odpowiedzi

Rok to chyba jednak za mało, dobry obraz mielibyśmy dopiero po kilku latach. Poza tym kupić to ktoś na bank kupi, to nie podlega dyskusji. Mi chodziło o odniesienie sukcesu z tą konsolą. Nie mam żadnych danych, ale sądzę, że obecnie podział rynku jest zbliżony do 50-50, ewentualnie delikatny odchył typu 45-55. Z nową generacją (i wymogami jakie postawił MS) te proporcje wydaje mi się, że będą zdecydowanie inne. Absolutnie nie zdziwię się jak PS4 będzie mogło się pochwalić np 70-75% udziałem, a może i większym. Oczywiście mowa o Polsce, w USA czy generalnie na zachodzie będzie zupełnie inaczej chociażby ze względu na wspólny start obu konsol.

 

*podział rynku w sensie X360+PS3=100%, Nintendo nie wliczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cos sie zdecydowac nie moga. Aktualne informacje to: Xbox Live bans won't kill your Xbox One game library. Dodatkowo to sugeruje, ze w dalszym ciagu banowane beda konsole a nie same konta uzytkownika.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok to chyba jednak za mało, dobry obraz mielibyśmy dopiero po kilku latach. Poza tym kupić to ktoś na bank kupi, to nie podlega dyskusji. Mi chodziło o odniesienie sukcesu z tą konsolą. Nie mam żadnych danych, ale sądzę, że obecnie podział rynku jest zbliżony do 50-50, ewentualnie delikatny odchył typu 45-55. Z nową generacją (i wymogami jakie postawił MS) te proporcje wydaje mi się, że będą zdecydowanie inne. Absolutnie nie zdziwię się jak PS4 będzie mogło się pochwalić np 70-75% udziałem, a może i większym. Oczywiście mowa o Polsce, w USA czy generalnie na zachodzie będzie zupełnie inaczej chociażby ze względu na wspólny start obu konsol.

 

*podział rynku w sensie X360+PS3=100%, Nintendo nie wliczam.

 

Dłuższy okres czasu będzie działał na korzyść MS. Z racji tego, że jak zobaczą, że realnie im użytkownicy przez ręce przeciekają , zaczną obniżać cenę, zniosą limity i nie będą żądać połączenia internetowego. Także może inaczej... ja uważam, że za rok od premiery siły PS4:XBO będą w PL rozkładać się mniej więcej 65:35 , albo nawet 60:40. (Zgodzę się, że teraz jest około 50:50 a może 45:55 dla Xa). 

 

Tak, widzę co piszę, strata 20% rynku to dużo, ale ważne żeby hajs się zgadzał ... i niestety będzie. Zobaczycie. ;) Durne MS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale jak Wy sobie wyobrażacie tak duży udział X1 na polskim rynku gdy nawet nie wiadomo, czy w ten rok po premierze ta konsola w ogóle będzie u nas dostępna? Chyba, że mnie ominęły jakieś newsy.

Co prawda dużej wiedzy na ten temat nie mam, ale zdaje mi się, że kilka lat temu dominowało u nas PS3, później natomiast mocno wzrosła sprzedaż 360 i być może na chwilę obecną przeważa. Czy nie przypadkiem dlatego, że można było łatwo przerobić konsolę i piracić?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadal dominuje u nas PS3 mimo spiraconego X360, rok temu Sony chwaliło się łączną sprzedażą 500tyś konsol, MS nic nie powiedział prócz ogólników.

 

2011 - http://gry.interia.pl/kategoria-ps3-ps4/news-najpopularniejsze-konsole-w-polsce,nId,758346

 

2012 - http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=68246

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 gdy nawet nie wiadomo, czy w ten rok po premierze ta konsola w ogóle będzie u nas dostępna? 

Ty w to tak na poważnie wierzysz ? :) Ja obstawiam, że będzie dostępna od premiery, albo chwilę po. Nie ma to jak hype na pierwsze listy wspieranych krajów. Do listopada jeszcze tyle czasu, że zdążą uzupełnić o Polskę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaa. tak jak wprowadzili XBLive od początku :) Nie ma szans, skądś te 21 krajów wynika.. po pierwsze zapewne nie planowali premiery Xbone'a w tym roku i przyspieszając cały proces już nie dadzą rady dostarczyć wymaganej ilości konsol więc idą w swoje najlepsze rynki + te problemy z produkcją konsol dodatkowo nie pomagają odnośnie listopadowego terminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty w to tak na poważnie wierzysz ? Dołączona grafika Ja obstawiam, że będzie dostępna od premiery, albo chwilę po. Nie ma to jak hype na pierwsze listy wspieranych krajów. Do listopada jeszcze tyle czasu, że zdążą uzupełnić o Polskę. 

A Ty poważnie wierzysz w to ze pomimo tego ze MS powiedział ze w dniu premiery będzie konsola dostępna tylko w 21 krajach, to xbox one bedzie podczas premiery w Polsce? MS powiedział ze na takie rynki azjatyckie o wiele większe niż PL, w tym Japonię konsola będzie dostępna pod koniec 2014 Dołączona grafika A Ty marzysz o xboxie w polsce w 2013 Dołączona grafika Gratuluje poczucia humoru.

Edytowane przez czullo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty w to tak na poważnie wierzysz ? Dołączona grafika Ja obstawiam, że będzie dostępna od premiery, albo chwilę po. Nie ma to jak hype na pierwsze listy wspieranych krajów. Do listopada jeszcze tyle czasu, że zdążą uzupełnić o Polskę. 

Ale po co mieliby taki hype robić, jaki w tym sens? Wzbudzać poczucie ekskluzywności na swoich najlepszych rynkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na X1 u nas w tym rok, o to nie mam najmniejszych wątpliwości. Najbardziej optymistyczny termin to IMO wiosna 2014, circa jakieś 5-6 miesięcy od premiery światowej? Wariant pesymistyczny - okres świąteczny 2014. I ten wydaje mi się poza tym bardziej realistyczny. Tak samo mało realne wydaje mi się "odstąpienie" od obranej drogi. Długofalowa strategia to nie coś co pisze się na 15 minut przed prezentacją na kolanie, skoro poszło w eter to już jest klepnięte. 

 

zdaje mi się, że kilka lat temu dominowało u nas PS3, później natomiast mocno wzrosła sprzedaż 360 i być może na chwilę obecną przeważa. Czy nie przypadkiem dlatego, że można było łatwo przerobić konsolę i piracić?

Myślę, że się mylisz. PS3 nie mogło dominować kilka lat temu skoro X360 pojawił się dobre pół roku wcześniej (oficjalnie w Polsce) i był znacznie tańszy (podobnie jak obecnie PS4 i X1 tylko na odwrót). I to konsola MS wiodła prym, potem PS3 zaczęło nadrabiać, ale bardzo wątpie żeby dogoniło/przegoniło X360. Myślę, że X360 jest powszechniejszy w tym momencie w Polsce. Nie są to pewnie duże różnice, max to myślę że 45-55 dla X360. Nie ma co ukrywać, że spora zasługa tego to możliwość przerobienia konsoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angry Joe pytał Majora Nelsona dlaczego Polski nie ma na mapie premierowej, skoro Wiedźmin 3 pokazany na ich konferencji jest tworzony przez CDP z Polski. Oczywiście odpowiedź na to pytanie nie padła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że X360 jest powszechniejszy w tym momencie w Polsce. Nie są to pewnie duże różnice, max to myślę że 45-55 dla X360. Nie ma co ukrywać, że spora zasługa tego to możliwość przerobienia konsoli. 

 

 

 

Największą popularnością cieszy się PSP, które posiada 64,4% udziału. Wśród konsol stacjonarnych, w naszym kraju najwięcej sprzedano PS3 - udział tego sprzętu na polskim rynku wyniósł w 2010 roku 51,4%.

 

Czyli raptem 3 lata po premierze PS3 było już na prowadzeniu, ciekawe jak jest teraz bo niestety brak świeżych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 - udział tego sprzętu na polskim rynku wyniósł w 2010 roku 51,4%.

No właśnie, zaraz po tej statystyce wszedł Kinect z całą masą gierek, gdzie przynajmniej moi znajomi rzucili się jak dzikie króliki. Podejrzewam, że maSTHa212 tak samo jak i ja, wyciąga wnioski 45:55 dla Xa poprzez to, że w naszych otoczeniach prowadzi lekko Xbox. 

 

Co prawda dla Świata, ale przynajmniej Maj 2013 : 

 

 

 

According to VGChartz latest sales data the PlayStation 3 has sold 77,313,472 units to date, while the Xbox 360 has sold 77,311,669 units.
Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty poważnie wierzysz w to ze pomimo tego ze MS powiedział ze w dniu premiery będzie konsola dostępna tylko w 21 krajach, to xbox one bedzie podczas premiery w Polsce? MS powiedział ze na takie rynki azjatyckie o wiele większe niż PL, w tym Japonię konsola będzie dostępna pod koniec 2014 Dołączona grafika A Ty marzysz o xboxie w polsce w 2013 Dołączona grafika Gratuluje poczucia humoru.

 

Japonia to nie jest dla nich duży rynek... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft wycofuje się z restrykcyjnej polityki dotyczącej zabezpieczeń w Xbox One!

 

Dołączona grafika

 

 

I co wy na to panowie? Dołączona grafika Wyglada na to, ze potencjalni nabywcy zaglosowali portfelami skladajac preordery na PS4 i MS sie posral

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=78015

 

No to teraz jedziemy w druga strone Dołączona grafika Jesli takie cos bedzie mialo miejsce to ja dziekuje Dołączona grafika

 

Informacja nie jest jeszcze potwierdzona, ale bez przesady jak w ogole mozna dopuscic, zeby w ogole taki temat mial miejsce ...

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przyznam szczerze, że jestem w szoku. To, że się złamali to mnie nie zaskakuje, bo spodziewałbym się tego w przyszłości. Natomiast, że wymiękli praktycznie od razu? Zaskoczenie i to duże. Trzeba przyznać, że w tym momencie faktycznie wszystko zaczyna wyglądać ciut inaczej. 

 

edit.

Śmiesznie to brzmi na stronie oficjalnej: Your Feedback  $$$ Matters ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w niezłym szoku. Wielkie korpo ugięło się pod naporem ludzi Dołączona grafika

Myślę, że to znak naszych czasów - gdyby nie to z jaką łatwością szary klient może dotrzeć do firmy dzięki wszelkiego rodzaju portalom społecznościowym czy serwisom branżowym to te zmiany tak szybko by nie weszły (o ile w ogóle).

Szkoda, że nie ma szansy na zmianę ceny konsoli :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech żyje wolny rynek i konkurencja. Ta zmiana to na pierwszym miejscu zasługa Sony, ale to jak X1 był wyśmiewany przez ostatnie kilkanaście dni przejdzie chyba do historii, a działania MS będą tematem na każdym akademickim wykładzie dotyczącym strategii marketingowej ;).

 

Nadal jednak pozostaje problem ceny konsoli i jej niedostępności w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie gra roli, konsola kupowana jest na dobrych kilka lat. 400 zeta więcej to żaden pieniądz, 2 gry mniej. W tym momencie faktycznie zaczyna się na nowo walka i w końcu można skupić się na najważniejszym: na grach i exach. I o to chyba wszystkim (szczególnie graczom) chodziło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nie spodziewałem, to pokazuje jak wielką wtopę zaliczyli. Cała sytuacja jest wręcz śmieszna, z newsa wyżej:

 

 

co się stało z przyszłością, którą tak próbowaliście nam zaserwować, panowie? Nagle jest nieaktualna i wracacie do starych rozwiązań, od których chcieliście uciec?

Świetlaną przyszłość szlag trafił, wracamy do ciemnogrodu.

Zabawnie będzie jak teraz MS będzie reklamował i chwalił X1 za rzeczy zupełnie przeciwne niż oryginalnie chcieli wcisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że kogoś będzie to obchodziło za parę miesięcy w momencie premiery? Parę dni poruszenia w necie i wszyscy przejdą z tym do porządku dziennego. Jest jednak druga strona medalu. Zmiana podejścia MS odwlecze zakup konsoli u osób niezdecydowanych. O ile do tej pory wybór wydawał się oczywisty to w tym momencie warto chyba jednak się wstrzymać z decyzją ostateczną. Dwie największe wady zostały zniwelowane, ale Sony nadal ma w rękawie kilka asów i myślę, że dzisiejsze oświadczenie MS nie przejdzie bez reakcji japończyków.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...