Skocz do zawartości
maSTHa212

Xbox One

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli niemożliwe stało się możliwe... no to teraz zacznie się walka na całego. Wkońcu trzeba te wszystkie głupoty wypowiedziane w ostatnich tygodniach czymś przykryć... 

Dziś w pracy przy okazji rozmowy z kolegą zdecydowałem się na preorder PS4. Wygląda na to, że jeszcze się wstrzymam parę tygodni. Sytuacja dość dynamicznie się zmienia lol 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zamiaru się wstrzymywać, bo i tak Xone nie ma nic lepszego do zaoferowania póki co. Fakt troszkę więcej ex'ów, ale z tym bym i tak poczekał trochę po premierze. Do tego spóźniona premiera w Bolandii, a to przecież się przełoży na ceny. Fakt Sony raczej ceny nie obniży bardziej. Dla mnie 400 zł to dość sporo mimo wszystko. Zawsze to dwie gry więcej, a te kupuje tylko w ilości jednej na 2 miesiący (nowości) i 1 na miesiąc (używki, platyna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox One będzie działał w naszym kraju jeszcze przed polską premierą

 

 

"Możesz kupić konsolę w dowolnym kraju i grać na niej gdziekolwiek. Możesz też użyć w tej konsoli dowolnej płyty" - powiedział Mark Whitten z Microsoftu serwisowi Kotaku.

brak blokady regionalnej Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Polska jest większym rynkiem od Japoni ? A może od Indii ? Dołączona grafika

 

Japonia jest dużym rynkiem, ale dla Nintendo i Sony. Microsoft, mimo że stawał na rzęsach i machał uszami, nigdy się tam nie przebił, brakowało typowo japońskich tytułów. Także owszem, jestem skłonny zaryzykować tezę, że Polska jest większym rynkiem niż Japonia, ale tylko dla konsol MS.

 

@wszystkie powyższe - Microsoft pojechał po bandzie, ale IMHO nie miał wyjścia. Częściowe ustępstwa przeszły by bez echa, albo zostały by zlane na zasadzie "o, wielka korpo rzuciła ochłap żeby się ludzie zamknęli". A tak, wyszli ze sprawy z twarzą i jeszcze zebrali punkty za dobrą reakcję na potrzeby konsumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą twarzą to bym nie przesadzał. Stracili ją podczas E3 i teraz nie ma co ukrywać, że ich reakcja jest po prostu komiczna. Aczkolwiek nie zmienia faktu, że w ostatecznym rozrachunku nikt o tym pamiętać nie będzie. Poza tym o ile w mało elegancki sposób to jednak wytracili argumenty Sony. Ja mimo początkowej euforii nadal trzymam dystans. Ok, będą używki, będzie offline więc dwa największe dla mnie minusy zniknęły (2 z 3). Obowiązkowego Kinecta o ile w ogóle nie potrzebuje jeszcze jakoś można przeboleć. Ale nadal zostaje (teoretycznie) słabszy hardware, pozostaje "infinite power of cloud". Tak czy inaczej: będzie ciekawie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO krytyczne będzie pierwsze kilka miesięcy: wyjdą zarówno multiplatformy jak i exy i będzie można ocenić jak to ostatecznie jest z tą wydajnością w obu przypadkach. Poza tym po premierze będzie można na spokojnie pomacać chociażby nowego pada od Sony, bo chyba w jego przypadku zachodzi znacznie większa zmiana niż w X1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 gdy nawet nie wiadomo, czy w ten rok po premierze ta konsola w ogóle będzie u nas dostępna? 

 Nie ma szans, skądś te 21 krajów wynika.. 

A Ty poważnie wierzysz w to ze pomimo tego ze MS powiedział ze w dniu premiery będzie konsola dostępna tylko w 21 krajach, to xbox one bedzie podczas premiery w Polsce? MS powiedział ze na takie rynki azjatyckie o wiele większe niż PL, w tym Japonię konsola będzie dostępna pod koniec 2014 Dołączona grafika A Ty marzysz o xboxie w polsce w 2013 Dołączona grafika Gratuluje poczucia humoru.

Ale po co mieliby taki hype robić, jaki w tym sens? Wzbudzać poczucie ekskluzywności na swoich najlepszych rynkach?

Nie ma szans na X1 u nas w tym rok, o to nie mam najmniejszych wątpliwości.

 

To teraz ja proszę powyższych Panów, zwłaszcza czullo o odszczekanie pewnych słów i mini-falę minusów za moje słowa. ;) 

 

Aż się ciśnie na usta : A NIE MÓWIŁEMDołączona grafika Ale co tam ja, prosty PCtowiec mogę wiedzieć o poważnym świecie konsol...

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w wolnym tłumaczeniu słowa MS "Chcieliśmy Was wydymać na kasę, ale tym razem nie wyszło. Spróbujemy przy następnej okazji" Dołączona grafika

 

A ja też sobie poczekam na to co będzie po premierze.

Za X1 przemawia do mnie jedna ale najważniejsza rzecz - pad. Z drugiej strony mam Vitkę, więc PS4 też kusi, jeśli faktycznie będzie działał stream na PSV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki temat do poczytania, rzuca nieco światła na niedoszłe w tej chwili plany Microsoftu na next-generację. W skrócie chodzi jak zwykle o nasze dobro i najniższą cenę gier przez wprowadzenie Steam i wyeliminowanie drugiego obiegu - Taaa Dołączona grafika

 

anonymous-xbox-engineer-explains-drm-and-microsofts-xbox-one-intentions 

 

"By default it's on, listening for "Xbox On". You can turn it off tho, ....."  tu aż ciśnie się na usta że również słucha "bomb" "al-kaida" i "I kill you americans"

 

co do cloud computing

 

"Anything that doesn't need per frame calculation and can handle 100ms delays can be shifted to the cloud." - jakoś nic  nie przychodzi mi do głowy jeśli chodzi o gry, no może zniesienie population cap w Tropico 4 bo ograniczenie do 600 mieszkańców zepsuło mi fun z gry.

 

Gdyby część z tych wypowiedzi zawarli w swojej konferencji niezależnie od tego na ile są prawdziwe, to mieli by elegancki parasol jak już ciach!o trafiło w wentylator, a tak straty mogą liczyć w grubych milionach $$$. W dobie internetu wizerunek firmy jest wszystkim. Poza tym ja i pewnie nie tylko ja już od ponad tygodnia oswoiłem się z myślą że kupuję PS4 i teraz Microsoft musiał by się mocno postarać żebym zmienił zdanie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gallp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cytat to nic, mnie zaskoczyło podsumowanie:

Honestly, if you care about anything other then pure games AT ALL. Xbox 1 > PS4. If all you do is play games, and nothing else, PS4.

Może to prawdziwy inżynier z MS, a może bardzo dobrze prowadzona akcja poprawy wizerunku MS. Tak czy inaczej, na początku słusznie zauważył jedną rzecz:

The thing is we suck at telling the story.

I to jest samo sedno. Czy ktokolwiek odniósł wrażenie, że ich opowieści z E3 to zapowiedź czegoś na kształt Steam? Oczywiście, że nie. Co więcej, w chwili obecnej coś takiego jak Steam na konsoli bez problemu by się przyjęło. Tylko, że nie zostało to w ogóle ubrane w dający się przełknąć przekaz. Ani słowa o wyprzedażach, obniżkach ani słowa o niższych cenach na premierach (z racji cyfrowego distro, braku pudełek blablabla). Przekaz był jasny: wszystko kosztuje tyle samo, nie możecie niczego sprzedać, musicie być online raz na 24h, bo inaczej sory gregory. A w ogóle to i tak mamy na was oko via Kinect. Za obecny shitstorm odpowiada w głównej mierze dział PR i marketing MS, który dał ciała po całości. A tekst tego kolesia tylko to potwierdza, zwykły typ powiedział o co kaman i wszyscy zrozumieli, bez zbędnego pitolenia, bez tv tv tv itd.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy, ale o co chodzi? Poszerzyli listę krajów w których X1 ma się oficjalnie pojawić? Znieśli obowiązek bycia online i restrykcje odnośnie używek, ale reszta pozostała bez zmian (na razie).

 

Hmm ale przecież to nic nie zmienia w kwestii tych 21 krajów, więc nie za bardzo rozumiem co mam "odszczekać"?

Nie będzie DRMu = będziesz mógł kupić konsolę w UK i grać w Polsce bez problemów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz: oficjalnie. Poprzednią konsolę kupiłem w PL na premierze, obecnie też mam zamiar pójść do sklepu tudzież Allegro i nabyć normalnie, w Polsce. Poza tym to nawet nie kwestia dostępności jako takiej, chciałbym po prostu być traktowany jak klient z zachodu. Tym bardziej, że na konsole muszę zapindalać, nie 60, a 260h Dołączona grafika

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy, ale o co chodzi? Poszerzyli listę krajów w których X1 ma się oficjalnie pojawić? Znieśli obowiązek bycia online i restrykcje odnośnie używek, ale reszta pozostała bez zmian (na razie).

Hmm ale przecież to nic nie zmienia w kwestii tych 21 krajów, więc nie za bardzo rozumiem co mam "odszczekać"?

No tak, nie ma to jak trzymać się "bo Microsoft powiedział". Dołączona grafika Fakt jest taki, że będzie można grać w PL i to oznacza, że gracze w PL będą kupować ten sprzęt. Wcale nigdzie nie twierdziłem, że przebije PS4, tylko tyle, że Polacy będą kupować ten sprzęt. Z pewnością wiele sklepów w UE będzie oferowało dostawę do PL, więc walka o polski % będzie toczyła się od samego początku. Wiem, że X będzie ograniczony, bo nie pójdziesz do Auchan i nie weźmiesz z półki*, ale jakiś % zaczną zdobywać. 

 

* Chociaż i to wątpliwe, czy PS4 dostaniesz na półce w Auchan, bo raczej się nie wyrobią z ilością, więc tutaj kolejna część ludzi, zamiast czekać na nową dostawę PS4 skusi się już na tego Xa, zwłaszcza, że Święta chwilę po premierze. Dołączona grafika

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie różnie z tym bywa. TheHut i Game swego czasu nie oferowali wysylki czegokolwiek powyzej 1kg. Poza tym nadal: oficjalnie konsoli nie będzie w dystrybucji. Nie wiem czy cos przegapilem, ale jak ma byc obecnie z Live? Chodzi o nasz, krajowy a nie dla mieszkańców ambasady w UK.

 

Wysyłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie, jeśli się mylę :

1. Bez Live można grać w gry offline. 
2. Sporą częścią kupujących konsole są rodzice, którzy kupują swoim pociechom (7-15lat) zabawkę na Święta. 
3. Kinect to kolejny ficzer podwyższający wartość w oczach rodziców.
4. Rodzic takiej pociechy jest w wieku około 30-40 lat i umie ogarnąć zakupy przez Internet.
5. Jest masa gier, do grania offline. 

Za żadne z tych zdań nie dałbym sobie palca uciąć, bo nie siedzę w konsolach w ogóle, po prostu tak mi się wydaje, coś źle ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zapominasz o jednym. Nawet wczoraj ten typ wspomniał o jednej rzeczy:

 

"After a one-time system set-up with a new Xbox One, you can play any disc based game without ever connecting online again."

 

Czyli chociaż raz musisz być online żeby być potem offline. A skoro nie będzie Live to trochę lipa. Poza tym cały czas większość osób zapomina o tym, że konto (Gamertag i score) BĘDZIE przeniesiony z obecnego Live, a to oznacza, że jak ktoś przy okazji wprowadzania polskiego Live zrobił migrację (chyba zdecydowana większość) to teraz nie będzie już możliwości "wycieczki" z powrotem na Wyspy. Zostaje założenie nowego konta. Do achievment whore to mi chyba jeszcze brakuje, ale mimo wszystko fajnie byłoby utrzymać jakąś ciągłość w tej kwestii. Poza tym skoro już poruszyłeś temat rodziców i prezentów na święta to chyba Kinect to jednak za mało by przekonać ich do zakupu X1 zamiast PS4, które będą mieć normalnie w Polsce w sklepie i w dodatku taniej (nawet z dodatkową kamerką). To oczywiście wszystko pod warunkiem, że MS nie zmieni znowu zdania i nie poszerzy premiery o nowe kraje. 

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chociaż raz musisz być online żeby być potem offline. A skoro nie będzie Live to trochę lipa. Poza tym cały czas większość osób zapomina o tym, że konto (Gamertag i score) BĘDZIE przeniesiony z obecnego Live, a to oznacza, że jak ktoś przy okazji wprowadzania polskiego Live zrobił migrację (chyba zdecydowana większość) to teraz nie będzie już możliwości "wycieczki" z powrotem na Wyspy. Zostaje założenie nowego konta. Do achievment whore to mi chyba jeszcze brakuje, ale mimo wszystko fajnie byłoby utrzymać jakąś ciągłość w tej kwestii. Poza tym skoro już poruszyłeś temat rodziców i prezentów na święta to chyba Kinect to jednak za mało by przekonać ich do zakupu X1 zamiast PS4, które będą mieć normalnie w Polsce w sklepie i w dodatku taniej (nawet z dodatkową kamerką). To oczywiście wszystko pod warunkiem, że MS nie zmieni znowu zdania i nie poszerzy premiery o nowe kraje. 

No z pewnością masz rację w tym co mówisz. Mi osobiście nie przeszkadzało by nowe konto, jeśli dzięki temu mógłbym grać, no i zapewne to kolejny odłam (ludzie którym to nie robi różnicy + nowi posiadacze konsol vs. gracze, którzy chcą swoje achievy). Co do rodziców, znów masz rację, tu kluczowym elementem jest to, co dostaniesz na półce w Auchan/Tesco, jednak z tego co było pisane w temacie PS4 - jest tak duże zapotrzebowanie, że chyba nie zobaczymy PS4 na półkach przed Świętami. W takim przypadku rodzic wejdzie do Internetu i co widzi ? Wyprzedane preordery na PS4 i dostępne (no tak myślę, że nikt się na to nie rzuci :lol: ) X1. Zobaczy : "No droższe, lipa, no ale ma tą kamerkę... w sumie Święta są raz do roku, dobra, niech już będzie". Tak mi się wydaje, że przy zakupach świątecznych cenowo ~ 1500zł rodzic jest w stanie łyknąć "peak" w wysokości 300-400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie będzie DRMu = będziesz mógł kupić konsolę w UK i grać w Polsce bez problemów.

 

 

No tak, nie ma to jak trzymać się "bo Microsoft powiedział". Dołączona grafika Fakt jest taki, że będzie można grać w PL i to oznacza, że gracze w PL będą kupować ten sprzęt. Wcale nigdzie nie twierdziłem, że przebije PS4, tylko tyle, że Polacy będą kupować ten sprzęt. Z pewnością wiele sklepów w UE będzie oferowało dostawę do PL, więc walka o polski % będzie toczyła się od samego początku. Wiem, że X będzie ograniczony, bo nie pójdziesz do Auchan i nie weźmiesz z półki*, ale jakiś % zaczną zdobywać. 

 

* Chociaż i to wątpliwe, czy PS4 dostaniesz na półce w Auchan, bo raczej się nie wyrobią z ilością, więc tutaj kolejna część ludzi, zamiast czekać na nową dostawę PS4 skusi się już na tego Xa, zwłaszcza, że Święta chwilę po premierze. Dołączona grafika

 

Ale nie o to chodziło misie pysie.. MaciekCi sugerował że rozszerzą oficjalną listę 21 krajów o PL i będziemy mogli oficjalnie kupić konsolę w Polsce w dniu premiery, a jak narazie to nie nastąpiło. To że wycofali się z DRM i regionalizacji nie oznacza w 100% że nie będzie tej blokady Live (kraje bez premiery day-one nie będą miały Live - ergo nie będą mogli grać - bo bez Live nie aktywujesz konsoli). Jeśli dorzucą do tego blokadę po IP to GL, a jest to całkiem możliwe bo chcą zdobyć najpierw udziały w znaczących rynkach a nie tych pomniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie o to chodziło misie pysie.. MaciekCi sugerował że rozszerzą oficjalną listę 21 krajów o PL i będziemy mogli oficjalnie kupić konsolę w Polsce w dniu premiery, a jak narazie to nie nastąpiło. To że wycofali się z DRM i regionalizacji nie oznacza w 100% że nie będzie tej blokady Live (kraje bez premiery day-one nie będą miały Live - ergo nie będą mogli grać - bo bez Live nie aktywujesz konsoli). Jeśli dorzucą do tego blokadę po IP to GL, a jest to całkiem możliwe bo chcą zdobyć najpierw udziały w znaczących rynkach a nie tych pomniejszych.

Clue mojego przekazu to było to, że siły Xa w PL, rok po premierze będą mniej więcej 65-35 dla PS4. Oczywiście, potem dodałem, że "uzupełnią jeszcze o Polskę", ale nie o to chodziło w mojej wypowiedzi. Blokada po IP jest do obejścia przez proxy. ;) Jednak tu już wiem, że zaczyna się kombinowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja proszę powyższych Panów, zwłaszcza czullo o odszczekanie pewnych słów i mini-falę minusów za moje słowa. Dołączona grafika 

 

Aż się ciśnie na usta : A NIE MÓWIŁEMDołączona grafika Ale co tam ja, prosty PCtowiec mogę wiedzieć o poważnym świecie konsol...

Nie bardzo wiem co miałbym odszczekiwać... I wypraszam sobie insynuacje o minusowanie :P

A z mojego punktu widzenia "a nie mówiłem" możesz powiedzieć gdy X1 (z Live) będzie oficjalnie dostepny w Polsce w momencie premiery (albo tuż po). Dołączona grafika 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.heyuguysgaming.com/news/12507/heartbroken-xbox-one-employee-lets-rip-must-read

 

Z tego wynika że ten Family Plan to było jedynie testowanie gry przez 60min i nic więcej, czyli największa zaleta starego systemu wcale nie była taka świetna, bo do tej pory wszyscy myśleli że 10 osób będzie mogło przejść grę za free (nie mówiąc o tym że PS+ ma już od dawna takie coś). Stąd też wynikała ta jedna godzina przy pożyczeniu płyty z grą innej osobie - to był maksymalny czas dema.

Poza tym z tekstu wylewa się współczucie dla tych biednych korpo wydawców, którzy wykrwawiają się starając dostarczyć nam coraz lepsze tytuły Dołączona grafika

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś się spodziewał, że jedna osoba będzie mogła się podzielić pełną grą z 10 innymi ("rodzina") w dowolnym miejscu na świecie (tzn w cywilizowanych krajach z Live) bez ograniczeń? Gdy jednocześnie chcieli zabić rynek używanych gier, gdzie pewnie w większości przypadków mowa o jednej, może dwóch dodatkowych osobach, które skorzystają z jednej kopii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...