Skocz do zawartości
maSTHa212

Xbox One

Rekomendowane odpowiedzi

Te ich próby tłumaczenia o tym dlaczego słabszy sprzęt jest lepszy od mocniejszego robią się coraz bardziej żałosne.. niech się skupią na grach i konkretnych funkcjach dających graczom benefity a nie takim pieprzeniu, bo nikt normalny i tak w to nie wierzy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ich próby tłumaczenia o tym dlaczego słabszy sprzęt jest lepszy od mocniejszego robią się coraz bardziej żałosne.. niech się skupią na grach i konkretnych funkcjach dających graczom benefity a nie takim pieprzeniu, bo nikt normalny i tak w to nie wierzy.

 

 

Dla mnie i tak mają minusa już na początku i teraz łaskawie podwinęli  ogon i oferują wszystko by znów zdobyć zaufanie do Xbox One.

 

Raz że na X360 to ja nie miałem za bardzo w co grać po ok 2 latach, bo większość mulitiplatformówek grałem na PC poza paroma wyjątkami jak RDR czy Alan Wake i Orange Box. 

Z ex'ów Halo 3/4 i Forza 3/4 oraz  GoW 2. Na PS3 grałem w Uncharted 1 , 2 ,3; God Of War 1,2,3; Killzone 2 ,3; Heavy Rain; Heavenly Sword; The Last of Us. Niedługo pogram w Beyond: Two Souls.  Do tego mam zaległe Metal Gear Solid 4.  W sumie z 13 gier w które nie mogłem zagrać ani na X360, ani na PC.

 

Niestety, ale dla mnie liczą się ex'y i tu na PS3 przy nich spędziłem większość czasu, gdy X360 stał i się kurzył. W końcu całkowicie padł po reballingu  (trzymał się ok 1.5) i dałem sobie spokój z jego ponowną  naprawą... Czy Xbox One czymś mnie przekona. Cóż może sytuacja się odwróci. To znaczy najpierw (na pewno) kupię PS4, a po 2-3 latach kupię Xbox One. Tak zrobiłem z PS3. 3 Lata po zakupie Xbox 360, kupiłem w niezłej cenie używkę PS3 z dwoma padami i 3 grami.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Call of Duty: Ghosts na Xbox One tylko w rozdzielczości 720p?

 

teraz przyszlo na maila:

 

We have good news! One of your pre-ordered items is now eligible for release date delivery and has been upgraded at no additional charge. Your new delivery estimate is:

  "Xbox One Console: Day One Edition (with free Forza 5 download code)"
    Estimated arrival date: November 22 2013 - November 22 2013

 

Zamowilem z mysla o darmowej fifie, a wcisneli mi Forze hmmm

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godzine pozniej przychodzi drugi mail

 

As we have received additional stock of the Day One Edition of this item, we have upgraded your order to this edition at no additional cost to you. You are also eligible for Release-Day delivery. 

 

Your order has been updated and you will receive the following item on release day:

 

-----------------------------------------------------

ASIN: B00BM2LLB2 

Title: Xbox One Console: Day One Edition (with free FIFA 14 download code)  

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

IGN.com: Titanfall is Not Coming to PS4

EA emphasized Titanfall's exclusivity, and put down rumors of it ever coming to PS4.

 

Co do zawieszania się konsoli przy trybie "snap" to: "pożyjemy, zobaczymy". Już w tym temacie były linki relacjonujące wadliwość rozpoznawania głosu, funkcjonalności menu, i nawet tworzenia avatara... 

 

Konsola stanie obok TV za mniej niż cztery tygodnie, więc zdam relacje jak te wszystkie ploty mają się do rzeczywistości. 

 

Osobiście, w 720p w CoD/BF4 i upscalling do 1080 wierzę. Cała reszta plotek według mnie okaże się bzdurą i zwykłą dziennikarską papką. 

 

Apropos BF4. Gotowi do ujrzenia 50% więcej mocy PS4 w akcji? Dołączona grafika Poniżej porównanie "side-by-side" Xbox One i PS4. 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http://www.ign.com/videos/2013/10/28/battlefield-4-xbox-oneps4-graphics-comparison

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że tak będzie. Teraz wszyscy fani Xone będą mówić że ich konsola jest lepsza od ps4. Że przecież nie ma żadnej różnicy itd. Ale dzięki microsoftowi przez kolejne 8 lat będziecie grać w 1280x720, pewnie odpowiecie "co za różnica i tak siedzę 5m przez TV" tak... żadna różnica, to takie sztuczne piksele. Włącz sobie film na tv w 720p a potem w 1080p, różnicy nie ma? To idź do okulisty. W smartfonach standardem jest juz 1920x1080 a microsoft chce wam dalej wciskać 1280x720 które było standardem konsol które wyszły 8 lat temu.

Marketing wam robi wszystkim taką wodę z mózgu, że jak normalny człowiek czyta taki post jak wyżej to zwyczajnie ręce opadają i ma się ochotę odciąć od internetu by takich debilizmów nie czytać. Microsoft robi co może by zatuszować że dał pupy ze specyfikacją nowej konsoli a wy w to wszystko wierzycie jak przedszkolaki. Ludzie gdzie wy macie mózgi? Dupą myślicie czy czym? Naprawdę wierzycie że konsola z gorsza specyfikacją bazująca na tej samej architekturze będzie miała taką samą lub lepszą grafikę co mocnejsza? A do kiedy to gtx760 jest wydajniejszy od gt780? Myślcie.

G* prawda że różnicy w wydajności nie ma: na xone masz 1280x720, PS4 1600x900 czyli prawie 2 razy więcej pikseli do wytworzenia + na xone większe spadki fpsów i co ? Już masz prawie 50% różncy, a to że dodali inny kontrast i nasycenie kolorów to inna sprawa. PC i PS4 mają ten sam kontrast i nasycenie a w xone podnieśli te wartości sztucznie, co za problem to zmienić w ustawieniach tv? 

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Pamiętam jedynie płomienne zapewnienia z poprzedniej generacji, które brzmiały tak samo.

Dlatego też nie kupuję propagandy w stylu: "mamy więcej mhz więc gry będą wyglądały lepiej" albo "teraz będzie inaczej niż ostatnio bo (...)".

Będę pierwszym który poleci po PS4, dzień po tym jak Fifa, Nba 2k14, AC i dajmy na to CoD, będą wyglądały lepiej na PS4. Nie mówię tu o screenach z zoomem x10. Mówię o wyglądzie, efektach, płynności, które robią różnicę.

Moim zdaniem developerzy są za leniwi, i/lub gry robione w zbyt dużym pośpiechu by spędzać czas na dodatkowe detale, które i tak ujrzy 50% konsolowej braci.

 

Swoją wypowiedź zacząłem od Forzy. Jakoś nie widzę przewagi graficznej PS3 w grach tego typu? No więc jak to jest? PS3 było lepsze graficznie? Widzisz, zależy z której strony się spojrzy i jakie gry ktoś preferuje. Z tej perspektywy to widzę obecnie Forza 5 (na Xbox One) i długo, długo nic. Killzone wygląda fajnie, ale MOIM zdaniem d**y nie urywa.Mało mnie ta seria zresztą interesuje podobnie jak Halo. Tobie się podoba, to idź po PS4. Nie rozumiem w czym problem? 

 

@GeMtin1 - Dołączona grafika - Nie wiem skąd się urwałeś ale z racji tego, że nie chce mi się powtarzać zacytuje swój własny post z poprzedniej strony (patrz powyżej). 

1. Nie rozumiem w czym masz problem. Preferujesz PS4, idź po PS4. Pomyliłeś tematy? Masz problem z tym na co inni wydają pieniądze czy jakiś inny kompleks? 

2. 8 lat grania w 720p? O Forzie 5 w 1080p i 60fps nie słyszałeś? O NBA 2k14 też nie? 

3. Policz do dziesięciu, weź dwa głębokie wdechy i czytaj dalej: Twój post pokazuje, że sam jesteś podatny na marketingowe triki bardziej niż ludzie, których próbujesz atakować. Na koniec dnia rozmawiamy tutaj o konsoli i grach video, a Ty mało zawału nie dostajesz bo ktoś pokazał screeny/video z dwóch wersji gry, które nie różnią się niczym znaczącym (fakt).

 

Nikt nie neguje tu faktu, że PS4 ma lepsze parametry. Pytanie tylko czy i kiedy ten potencjał będzie w pełni wykorzystany. 

 

 

G* prawda że różnicy w wydajności nie ma: na xone masz 1280x720, PS4 1600x900 czyli prawie 2 razy więcej pikseli do wytworzenia + na xone większe spadki fpsów i co ? 

 

G* mnie obchodzi ile pikseli ma dana konsola do wytworzenia. Liczy się frajda z rozrywki. 99% ludzi wziętych prosto z ulicy patrząc na video/screeny z IGN (bez opisu z nazwą konsoli), nie będzie w stanie wskazać jednej, znacząco (~50%) lepszej wersji.

 

O jakich spadkach fpsów piszesz? Może o tych 60fps w Forzie w stosunku do 30fps w excluzywnym Driveclub (obie gry 1080p) - źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2013/10/28/driveclub-right-now-is-running-at-1080p30fps-delay-statement-had-nothing-to-do-with-watch-dogs/

 

Nie rozumiem także twojego założenia, że każdy może kupić tylko jedną i wyłącznie jedną konsolę Dołączona grafika Jak już pisałem, sam PS4 kupię jak tylko pojawią się jakieś interesujące mnie exy. Moja poprzednia wypowiedź jest raczej przykładem trzeźwego spojrzenia na sytuację, a nie braku mózgu/debilizmu/myślenia d*pą, o których wspominasz w swoim wywodzie. Dołączona grafika

 

Morał z tego taki: obie konsole mają swoje zalety i wady. Każdy wybiera to co mu się podoba bo każdy ma inne wymagania/gusta/zasoby gotówki itp itd. 

Edytowane przez EXO3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marketing wam robi wszystkim taką wodę z mózgu, że jak normalny człowiek czyta taki post jak wyżej to zwyczajnie ręce opadają i ma się ochotę odciąć od internetu by takich debilizmów nie czytać. Microsoft robi co może by zatuszować że dał pupy ze specyfikacją nowej konsoli a wy w to wszystko wierzycie jak przedszkolaki. Ludzie gdzie wy macie mózgi? Dupą myślicie czy czym? Naprawdę wierzycie że konsola z gorsza specyfikacją bazująca na tej samej architekturze będzie miała taką samą lub lepszą grafikę co mocnejsza? A do kiedy to gtx760 jest wydajniejszy od gt780? Myślcie.

G* prawda że różnicy w wydajności nie ma: na xone masz 1280x720, PS4 1600x900 czyli prawie 2 razy więcej pikseli do wytworzenia + na xone większe spadki fpsów i co ? Już masz prawie 50% różncy, a to że dodali inny kontrast i nasycenie kolorów to inna sprawa. PC i PS4 mają ten sam kontrast i nasycenie a w xone podnieśli te wartości sztucznie, co za problem to zmienić w ustawieniach tv? 

Chłopie, spokojnie. Po co tyle nerwów? Pierwsza gra, multiplatforma, od zawsze kierowana w stronę PC. Jakim niby ma to być wyznacznikiem potencjału next genów? Zgoda, że PS4 obrabia obraz w wyższej rozdzielczości i oczywiście ma to swoje widoczne i niezaprzeczalne zalety jak chociażby ewidentnie mniej widoczne ząbki na krawędziach co widać na X1, a  mnie osobiście od zawsze najbardziej irytuje w grach. Natomiast czy widać różnicę wynikającą z samej specyfikacji? Oczywiście, że nie. 

 

8 lat grania w 720p? O Forzie 5 w 1080p i 60fps nie słyszałeś? O NBA 2k14 też nie? 

 

Pytanie tylko czy i kiedy ten potencjał będzie w pełni wykorzystany. 

Dwie gry wychodzące praktycznie na sam koniec cyklu życia to raczej kiepski przykład :) Fakt jest taki, że odchodząca generacja to 99% tytułów w 720p, a niekiedy nawet mniej. Wyjątki tylko potwierdzają regułę. A czy PS4 wykorzysta nadwyżkę mocy? Różnie może być. Multiplatformy mogą wyglądać lepiej, niewiele lepiej, a może nawet w ogóle jeśli devsi będą "równać w dół" i jako bazę przyjmować konfigurację X1. Natomiast w przypadku exów wydaje mi się praktycznie pewne, że to PS4 będzie na tronie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zawieszania się konsoli przy trybie "snap" to: "pożyjemy, zobaczymy". Już w tym temacie były linki relacjonujące wadliwość rozpoznawania głosu, funkcjonalności menu, i nawet tworzenia avatara... 

 

Konsola stanie obok TV za mniej niż cztery tygodnie, więc zdam relacje jak te wszystkie ploty mają się do rzeczywistości. 

 

Osobiście, w 720p w CoD/BF4 i upscalling do 1080 wierzę. Cała reszta plotek według mnie okaże się bzdurą i zwykłą dziennikarską papką. 

 

Apropos BF4. Gotowi do ujrzenia 50% więcej mocy PS4 w akcji? Dołączona grafika Poniżej porównanie "side-by-side" Xbox One i PS4. 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http://www.ign.com/videos/2013/10/28/battlefield-4-xbox-oneps4-graphics-comparison

 

 

http://www.ign.com/boards/threads/so-battlefield-4-looks-better-on-ps4.453476293/

 

Masz coś jeszcze do powiedzenia fanboju MS. Bo inaczej tego skomentować nie idzie. Obie firmy będą z nas zdzierać za sprzęt, który już teraz jest co najmniej o jedną klase  słabszy od średnio wydajnego PC czyli i5 2500K + GTX 660 np.  Grafika jak i CPU od AMD, który umieścili w PS4/XO nie zachwyca mimo że PS4 to niby odpowiednik 7870. Ja tu na PS4 widze inny odcień. Może jakiś filtr użyty, albo efekt przeskalowania jak w artykule napisali. Wygląda to niby słabiej, ale na niektórych screenach widać wyraźnie efekt niższej rozdzielczości. Może $ony przycieło nieco tekstury, by uzyskać 1080p. Sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Na pewno jednak nie uważam że któraś z tych konsol jest lepsze od drugiej, bo IMO są bardzo zbliżone do siebie pod względem technicznym. Najważniejsze są gry i tu będą one decydować, którą konsolę warto wybrać.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zawieszania się konsoli przy trybie "snap" to: "pożyjemy, zobaczymy". Już w tym temacie były linki relacjonujące wadliwość rozpoznawania głosu, funkcjonalności menu, i nawet tworzenia avatara... 

 

Konsola stanie obok TV za mniej niż cztery tygodnie, więc zdam relacje jak te wszystkie ploty mają się do rzeczywistości. 

 

Osobiście, w 720p w CoD/BF4 i upscalling do 1080 wierzę. Cała reszta plotek według mnie okaże się bzdurą i zwykłą dziennikarską papką. 

Apropos BF4. Gotowi do ujrzenia 50% więcej mocy PS4 w akcji? Dołączona grafika Poniżej porównanie "side-by-side" Xbox One i PS4. 

 

 

 

http://www.ign.com/videos/2013/10/28/battlefield-4-xbox-oneps4-graphics-comparison

Primo wrzuciłeś obrazy kiepskiej jakości, i tylko wycinek.

Czemu nie wrzuciłeś tego w pełnej rozdziałce?

Różnica jest ogromna, i albo dajesz się manipulować, albo jesteś ślepy.

Na obu konsolach gra wygląda qpowato w porównaniu do PC. Ale PS4 ma tu wyraźną przewagę

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś jeszcze do powiedzenia fanboju MS. 

 

Dołączona grafika

 

Mam nadzieje, że nie mówisz do mnie.

Po co w ogóle zaczynać dyskusję na temat BF4 na konsolach vs. BF4 na PC? Czy ja o tym coś wspominałem? To jest dział "Konsole". Jaki problem by mieć PC do jednych gier i konsole do innych - według uznania? 

 

 

Primo wrzuciłeś obrazy kiepskiej jakości, i tylko wycinek.

Czemu nie wrzuciłeś tego w pełnej rozdziałce?

Różnica jest ogromna, i albo dajesz się manipulować, albo jesteś ślepy.

Na obu konsolach gra wygląda qpowato w porównaniu do PC. Ale PS4 ma tu wyraźną przewagę

 

Bo takie znalazłem na IGN? 

Znajdź sobie na necie filimiki w 1080 prezentujące obie gry side by side. Wrzuć przez HDMI na TV, siądź na kanapie oddalonej z 3m od TV i daj mi znać jak wygląda ta "wyraźna, OGROMNA" (50%) różnica. Dołączona grafika 

 

Trochę zabawne jest to, że cała dyskusja zaczyna przypominać tą samą w temacie X360. Ludzie chcą się pozabijać, a CEO Sony i M$ grają razem w golfa Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra musi chodzić w natywnej rozdzielczości monitora, każde inne rozwiązanie już powoduje spory spadek jakości ( w przypadku LCD szczególnie, na Plazmie jest to mniej zauważalne)

Pomijając tak istotną kwestię, różnica w rozdziałce na X0 i PS4 w BF4 nie będzie przekładała się tylko na ilość "schodków", ale  w przypadku obiektów w większej odległości, nie trudno sobie wyobrazić że więcej szczegółów dostrzeżemy na PS4 (Devil załapał), a jaką to może dać przewagę w multi chyba tłumaczyć nie trzeba.

 

Na koniec zacytuję sam siebie z tematu BF4

 

Wiem wiem, zaraz pojawią się obrońcy którzy stwierdzą że w ruchu wyglądać będzie lepiej, że się nie zwraca uwagi na ząbki itd.

Ja rozumiem grafika nie najważniejsza, dlatego pykam od czasu do czasu na PS2.

Ale od next genów wymagam opadu szczęki...tzn opad szczęki mam, ale ze śmiechu:)

No nic tytuły multiplatformowe na next genach raczej PC nie zaszkodzą, a szkoda....

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna bylo wiadomo, ze nie będzie takiego skoku jakosciowego jak ostatnim razem. Natomiast wróżenie ze nie zaszkodzą zanim jeszcze pojawiły sie na rynku to trochę przesada. Pomijam juz to, ze bylo kilka przypadków, ze wersja na kompy byla crapem zrobionym na doczepke do konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie gry wychodzące praktycznie na sam koniec cyklu życia to raczej kiepski przykład Dołączona grafika Fakt jest taki, że odchodząca generacja to 99% tytułów w 720p, a niekiedy nawet mniej.

 

@maSTHa212 - zgoda co do odchodzacej generacji. Wypowiedz do ktorej ja sie odnosilem (ponizej) mowi jednak o "nowej" generacji tj. Xbox One. GeMtin1 twierdzil ze bedziemy przez 8 kolejnych lat grali tylko i wylacznie w 720p mimo, ze juz w chiwili jest kilka tytulow latajacych w 1080p i 60fps (Forza 5, NBA 2k14). ;)

 

Zreszta, nie ma co dyskutowac z niektorymi bo mnie znowu od fanbojow zwyzywaja haha

 

 Ale dzięki microsoftowi przez kolejne 8 lat będziecie grać w 1280x720,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak w kółko będziesz powtarzać tą Forze 5 i NBA 2k14? :) Domyślam się czemu.. bo to jedne z niewielu gier które natywnie będą w 1080p.. Ryse - 900p, BF4 - 720p, CoD - 720p, TitanFall - 720 lub 900p, Killer Instinct - 720p, Dead Rising 3 - 720p prawdopodobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS4 też nie zachwyca, więc z drugiej strony nie ma co się spinać. Aczkolwiek XOne nie ma za dobrego początku. U mnie mają minus na starcie za straszenie że nie pogramy w używki. Podkulili ogon i teraz niby ma być OK. Każdy czyn ma swoje konsekwencję. Dzisiaj to usłyszałem od kogoś i się z tym zgadzam również w tym przypadku. X'a nie będę kupował dla jednej- 2 gier. Ex'y mnie bardziej interesują, a że częściej grałem w nie na PS3 to wybór jest oczywisty. A w COD'y i inne multi-platformówki to pogram sobie na PC. Nie po to pakowałem tyle kasy w niego by się kurzył. A z niego częściej korzystam niż konsoli. Czyli w wypadku konsoli kluczowe są tylko i wyłącznie gry. Dlatego teraz szczerze to rybka mi czy BF4 działa w 900p i czy COD będzie działać w 1080p, bo  i tak pewnie w obie gry pogram na PC. A raczej tylko w BF4, który i tak ma swoje minusy i do BF2 to mu sporo brakuje. Podobnie jak COD, który pewnie okaże się kolejnym odgrzewanym kotletem z poprawioną grafiką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maSTHa212 - zgoda co do odchodzacej generacji. Wypowiedz do ktorej ja sie odnosilem (ponizej) mowi jednak o "nowej" generacji tj. Xbox One. GeMtin1 twierdzil ze bedziemy przez 8 kolejnych lat grali tylko i wylacznie w 720p mimo, ze juz w chiwili jest kilka tytulow latajacych w 1080p i 60fps (Forza 5, NBA 2k14). Dołączona grafika

 

Zreszta, nie ma co dyskutowac z niektorymi bo mnie znowu od fanbojow zwyzywaja haha

Ty się serio spodziewasz, że nagle gry zaczną wychodzić w 1080p a programiści odkryją magiczną moc x1?

Wymieniasz dwa tytuły - po prostu wow. A no tak, więcej w 1080p nie ma :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się serio spodziewasz, że nagle gry zaczną wychodzić w 1080p a programiści odkryją magiczną moc x1?

Wymieniasz dwa tytuły - po prostu wow. A no tak, więcej w 1080p nie ma Dołączona grafika

 

Boshhhh.... 

 

Czytaj ze zrozumieniem. Mój post był odpowiedzią na konkretny zarzut jakoby na Xbox One nie można było grać w 1080p. 

 

Zresztą, ja tu nikogo do niczego nie próbuje przekonać. Mam swoją opinię i Twoja czy czyjakolwiek inna aprobata nie jest mi do niczego potrzebna. 

 

Czy Xbox One jest idealną konsolą? Jasne, że nie. Nigdzie tego nie napisałem. Marketing M$ kulał od pierwszego dnia ogłoszenia Xbox One. Gdyby nie wycofali się z ograniczeniem handlem używkami pewnie bym podziękował (mimo, że nigdy używanej gry nie kupiłem/sprzedałem). 

Czy PS4 powala na kolana? Według mnie nie. No więc w czym problem? Wyboru dokonujemy pomiędzy dwoma (w USA) nie-idealnymi konsolami na podstawie indywidualnych kryteriów. Mi się nowa ścieżka obrana przez M$ w pewnych aspektach podoba (rozpoznawanie głosu, integracja z TV itd). $100 różnicy mi lotto, bo więcej tu wydam na zakupy w spożywczym.  

Jako fan gier wyścigowych w PS4 nie miałbym w co grać przez pierwszy 8-12 m-cy. NFS Rivals nie liczę, bo w tą grę można zagrać zarówno na X360 jak i PS3 i PC.

 

Bawi mnie, że część ludzi nie potrafi zrozumieć, że M$ zdecydował się tym razem na nieco inną strategię niż Sony. Poszli do przodu w pewnych obszarach bardziej niż innych. Ot taki mieli kaprys, wizję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym z tym "do przodu".
Integracja z TV to przyszłość? Tradycyjna telewizja traci na popularności. Jednocześnie ta integracja i natychmiastowa dostępność na żądanie, równolegle z grą, żre jakieś zasoby, które mogłyby być wykorzystane w grach.
Obliczenia w chmurze? To się dopiero okaże, ja w to za specjalnie nie wierzę. Oczywiście mogę się mylić, może brakuje mi wyobraźni ale na tą chwilę śmierdzi mi to marketingiem i próbą zaklinania rzeczywistości, przekonania klientów że X1 tak naprawdę nie jest słabszą sprzętowo konsolą (a jest). Poza tym mnóstwo ludzi nie będzie mogło z tego skorzystać skoro potrzebny do tego jest solidny internet.
Przykre jest to, że konsole (obie) są zacofane na starcie. Full HD w 60fps miało być oczywistą oczywistością, już przynajmniej w początkowym okresie życia. A tu kupa, tyle gier na premierze już nie daje rady. X1 jest w tyle, ale również i PS4 niedomaga - co prawda Dog of Duty w 1080p ale już BF4 w 1600x900.
Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900p to dość sporo. Zawsze to lepiej wygląda na większym TV, ale jednak Full HD troszkę poprawia sytuację. Inna sprawa że framerate na obu konsolach i tak kuleje. Aczkolwiek w miejscach gdzie były spore spadki PS4 działa jakby płynniej. Co jak co, ale multiplatformówki od zawsze nie były na tyle piękne i na tyle płynne na obu platformach. Przez spory czas X360 wygrywał na tym segmencie. Ex'y raz wyglądały lepiej na jednej konsoli a raz na drugiej. W moim odczuciu więcej było ich na PS3, ale to jest moje zdanie. Przypominam że miałem obie konsole. Teraz został mi PS3, więc o żadnym fanbojstwie nie ma mowy. Ja wybieram konsolę, która spełnia moje oczekiwania. A są nimi np Uncharted 4. God Of War 4. The Last Of Us 2. Może Heavy Rain 2. Killzone. Metal Gear Solid. Jakiś inny tytuł od Naughty Dog, bo niewykluczone że pracują nad czymś nowym niż kolejny Uncharted, bądź the Last Of Us. Jest tego naprawdę sporo. I jeszcze jak mulitplatformowe gry będą działać w miarę ok (te co nie wyjdą na PC jak to były z RDR np) to dla mnie sprawa jest oczywista. Ja taką decyzję podjąłem i nic mnie nie przekona. Na pewno nie popełnie tego błędu i nie kupię dwóch konsol, by jedna zalegała kurzem jak to miało miejsce z X360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boshhhh.... 

 

Czytaj ze zrozumieniem. Mój post był odpowiedzią na konkretny zarzut jakoby na Xbox One nie można było grać w 1080p. 

To że wyjdą dwa tytuły, to nie znaczy że będzie można grać w 1080p - kto tu nie czyta ze zrozumieniem.

Na pierwszego xboxa też wyszło parę tytułów w 720p, ba dwa nawet w 1080i. Co z tego, że były to zagrania czysto marketingowe, bo wszystko i tak leciało w 480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...