Skocz do zawartości
maSTHa212

Xbox One

Rekomendowane odpowiedzi

Za bardzo chyba się skupili na dopieszczaniu 8'smych okienek i Windows Live przez ostatnie miesiące, a nie na tworzeniu supportu i dobrego startu dla  tej konsoli. Bo póki co to wszystko przemawia na ich niekorzyść.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci kolesie potrzebują jakiegoś szkolenia z PR i to szybko. Skoro X360 to Xbox One Bez Internetu to mogli zrobić jakiś mały rebranding, nie wiem, Xbox One Lite albo coś w ten deseń. Czułbym się dowartościowany, że mam "nową" konsolę Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geniusze normalnie, powinien jeszcze dodać że ci gracze którzy chcą kupić nową generację ale nie chcą obowiązkowego online powinni kupić PS4 bo do tego się to sprowadza. Czy oni nie mają żadnych speców od marketingu? Takich którzy przynajmniej kazaliby się im zamknąć podczas wywiadów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xbox.com/en-US/xbox-one/pre-order-xbox-one/disclaimer

 

Konsole można sobie sprowadzić, ale Live dla X1 w Polsce działać nie będzie <_< Emigracja na inne konto raczej nie wchodzi w rachubę skoro całe konto będzie transferowane z obecnej generacji. Ewentualnie zostaje założenie nowego. Kuba Mirski where are you? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie więc Ci ktorezy mieli nadzieje na sprowadzenie konsoli z UK albo Niemiec... sorry Dołączona grafika

 

Xbox One Requirements:
 
Requires broadband internet (ISP fees apply), a Microsoft account and an account on Xbox Live in an Xbox One-supported Xbox Live country/region, and 720p or higher HDMI-compatible TV. To receive live TV via broadcast or cable, supported receiver device (television tuner or cable/satellite set top box) with HDMI output and HDMI cable required (all sold separately).
Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta może jechać na 360, X1 jest dla elit.

PR Microsoftu mnie rozbraja.

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Oficjalna strona: http://www.xbox.com/en-US/xboxone/what-it-does

Gdzie jest cokolwiek o grach? A na samiutkim końcu.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ktoś w M$ się w końcu obudzi i przeczyta posty/wywiady/tweety własnych pracowników. Tożto woła o pomstę do nieba co oni wygadują. Jeśli ktokolwiek myślał, że wszystkie te głupoty przejdą bez echa, i ludzie z uśmiechem na twarzy polecą kupić Xbox One to gratuluję braku jakiegokolwiek poczucia rzeczywistości. 

Spędziłem wiele godzin z X360 i miałem zamiar kupić następcę ale z każdym dniem mi ta ochota przechodzi. Jak M$ udzieli jeszcze kilka "podobnych" rad/wywiadów, to składam preorder na PS4. Cierpliwość ma swoje granice. 

Nie chodzi nawet o sam sprzęt bo uważam, że gry będą wyglądały identycznie jak na PS4. Kinnect wygląda bajerancko, TV funkcje traktuje jako gadżet. Podłączenie do neta mi lata bo w XXI wieku to żaden problem. 

Chodzi o to wszystko co M$ tworzy dookoła, chory klimat, podejście typu: "tak to będzie działać i nie inaczej i masz to lubić". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sporą tolerancję dla MS jeśli jeszcze rozważasz zakup X1. X360 to od kilku lat mój główny sprzęt do grania, tak jak pierwszy Xbox wcześniej, i pewnie jakby mnie ktoś przed pierwszą prezentacją zapytał o to, którą konsolę wybiorę to bez wachania powiedziałbym, że nowego Xboxa. Ale jak już wcześniej wspomniałem, MS tym razem przekroczył linie. I jak sam wspomniałeś, prócz kilku niezaprzeczalnych minusów jeśli chodzi o sam sprzęt to dochodzi do tego jeszcze po prostu karygodny i totalnie niezrozumiały PR, który praktycznie codziennie jeszcze bardziej pogrąża MS. Analogiczna sytuacja z Win8 i nowym przyciskiem Start (czy też jego brakiem). Nikt tego nie chce, nikt nie używa prócz garstki wybrańców z tabletami, ale tak ma być i koniec gadania. Dopiero tegoroczna aktualizacja doda znowu ten przycisk na swoje miejsce chociaż też nie do końca w takiej postaci jakiej się ludzie spodziewają. Niewykluczone, że z X1 będzie podobnie. MS po prostu wolno się uczy niektórych rzeczy i dopiero długotrwałe i ciągłe narzekanie przynosi efekty. Może z czasem zrezygnują z tego online, może Kinect też nie będzie kiedyś niezbędny etc. Ale nie stanie się to raczej szybko jeśli w ogóle. No i nie zapominajmy, że w Polsce cyrk będzie jeszcze lepszy, bo na razie wszystko wskazuje na to, że wywalczony Live zostanie pod koniec roku znowu wyłączony co dla mnie jest jakimś absurdem. Jeśli MS uważa, że nad Wisłą jest ciemnogród i generalnie można osrywać klientów, bo i tak sobie jakoś poradzą i kupią konsolę to ich sprawa, ja chętnie przejdę do obozu Sony. I nie ukrywam, że będzie mi brakować kilku gier, ale nie za cenę tego co serwuje MS swoją polityką i sprzętem. 

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to znowu wyłączą? Funkcjonalność dla 360 zostaje, X1 nie wspierany - tak to sobie wyobrażam... Zabranie całego Live w krajach, w których nie będzie dostępny X1 nie mieści mi się w głowie i nie wierzę, że coś takiego by zrobili. Zresztą nawet nazwa "Xbox One Live Services" sugeruje, że będzie częściowa odrębność usług.

 

Nikt się teraz nad tym nie zastanawia, bo to kwestia odległej i niepewnej przyszłości, ale co będzie gdy X1 się skończy i przestanie być produkowany? Live dla pierwszego Xboxa już nie istnieje, co za tym idzie nie ma multiplayera dla tamtych gier - ok, trzeba się z tym liczyć że nikt tego wiecznie nie będzie utrzymywał (chociaż gdy gracze mogą zakładać własne serwery taka sytuacja wcale nie musi mieć miejsca). Ale w single player można sobie spokojnie grać. Tymczasem gry z X1 - po pierwsze trzeba wierzyć, że MS wyłączyłby tego swojego globalnego DRM-a, ale po drugie, co będzie z grami, które będą wykorzystywać mityczną potęgę chmury i 3 wirtualne xboxy? Dołączona grafika To tak zakładając, że to będzie prawdziwy feature w co osobiście raczej nie wierzę, bo nie sądzę żeby, tak jak to MS próbuje przedstawić, developerzy faktycznie wykorzystywali to do obliczeń w grach single player. Ale gdyby przyjąć za dobrą monetę to o czym MS opowiadał (o jakimś liczeniu mgły tam było?) to ta funkcjonalność też zniknie.

Niby na PC jest podobnie ze Steam, ale jednak nie do końca - Steam nie ma terminu ważności. Konsola siłą rzeczy się zestarzeje i w końcu przestanie być produkowana, a potem wspierana.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sporą tolerancję dla MS jeśli jeszcze rozważasz zakup X1.

 

Myślę, że jedynym powodem dla którego nie złożyłem jeszcze preordera na PS4 jest fakt, że mieszkam w Stanach. Co jak co ale Xbox jest krojony pod ten rynek, z wszystkich funkcjonalności konsoli byłbym w stanie korzystać od pierwszego dnia. 

Gdybym mieszkał w Polsce, po tym wszystkim co M$ do tej pory powiedział, dwa razy bym się chyba nie zastanawiał nad tym co wybrać (--> PS4). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Klient w US ma pełen pakiet od początku, klient w Polsce ma ZERO, bo nawet nie dostanie konsoli na premierze światowej. Nawet już po wprowadzeniu nie będzie działać spora część usług. A cena nadal taka sama jak na zachodzie. Tymczasem z PS4 wszystko na odwrót: na czas, wszystko dostępne i w niższej znacznie cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo takie podejście ma M$. Tam gdzie mieli największy zysk z X360 to tam też w pierwszej kolejności wypuszczają XOne.  Zresztą widziałem to na własne oczy będąc w Kanadzie. Tam dominuje wręcz Xbox 360. Byłem po różnych znajomych mojej siostry ( w tym rodowitych Kanadoli) i u jednego widziałem PS3... obok X360 . Tak więc sami widzicie gdzie nas mają. Szkoda tylko że innie Europejczycy też dostaną. A wiodomo Polska jest dla nich obojętna. Gdyby tak nie było to byśmi dostali XBL na starcie z X360, a tak to ile musieliśmy czekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dostaną, jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. MS przez swoją posunięcia jest spalony w tym momencie. A szkoda, bo do tej pory szło im całkiem nieźle. Obecna generacja to przecież wprowadzenie w końcu natywnego Live, swego czasu były Xbox Fun Days, nie było jakiś wtop ze złamaniem systemu jak w przypadku PSN. Będą mieli ciężki kawałek chleba jak już przyjdzie co do czego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dostaną, jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. MS przez swoją posunięcia jest spalony w tym momencie. 

Możemy się założyć, że i tak będą z tym całym biznesem na wielki plus. Ludzie są wkurzeni, ale i tak radośnie poskikają do sklepów jak tylko będzie X na półkach. Niestety, ludzie nie mają nic przeciwko byciu dymanym i radośnie żyją dalej. Oczywiście nie wszyscy, ale zdecydowana większość ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finansowo MS jak najbardziej może wyjść na swoje. Z pewnością założyli, że przez płatne używki, wyższą cenę konsoli, konieczność podpięcia konsoli do sieci itd. stracą część klientów, ALE uważają, że ci którzy zostaną będą generowali większy przychód, a segment "telewizyjny"  konsoli (napewno w USA  X1 będzie oferowany przez różnorakie sieci telewizyjne jak rodzaj urządzenia zarządzającego multimediami) do reszty zrównoważy przychody, a nawet je pomnoży.

MS może się przeliczyć w momencie gdy segment graczy upadnie w znacznie większym stopniu niż to przewidywali i pozostałe opcje udostępniane przez konsole tego nie zrównoważą. Jak narazie Sony zrobiło wszystko żeby tak się stało. Bardzo jestem ciekawy czy szpiedzy MS dowiedzieli się jaki ruch planuje Sony w sprawie używek, czy może po ich konferencji zbierali szczęki z podłogi Dołączona grafika.

Edytowane przez Ditz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy się założyć, że i tak będą z tym całym biznesem na wielki plus. Ludzie są wkurzeni, ale i tak radośnie poskikają do sklepów jak tylko będzie X na półkach. Niestety, ludzie nie mają nic przeciwko byciu dymanym i radośnie żyją dalej. Oczywiście nie wszyscy, ale zdecydowana większość ... 

Chętnie bym to zrobił, ale kiedy byłoby rozstrzygnięcie tego zakładu? Generalnie gdybyśmy żyli w kraju, gdzie X1 miałby premiere razem z resztą świata to mógłbym się nawet zgodzić po części z tą opinią. Ale w Polsce? IMO nie ma takiej możliwości. Kowalski i Nowak jak pójdą do sklepu to zobaczą: konsolę za grubo ponad 2000 na której nie działa połowa usług, które ma Johnson i Smith zza ocenu, w dodatku bez możliwości sprzedania używanych gierek, z wymogiem bycia online oraz obowiązkowym Kinectem na którego nie ma miejsca w salonie 3/4 Polaków. Myślisz, że mimo wszystko kupią to zamiast tańszej i "bezproblemowej" PS4? Nie sądzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Myślisz, że mimo wszystko kupią to zamiast tańszej i "bezproblemowej" PS4? Nie sądzę. 

Za bardzo wierzysz w racjonalność naszego narodu. Też chciałbym, aby było tak, jak mówisz. ;) Rozstrzygnięcie zakładu - rok od premiery Xa ? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...