Skocz do zawartości
Grelax

Haswell - okazja czy strata czasu?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa, że w najbliższym czasie chce złożyć nowe pudełeczko w zakresie cenowym 2-2,8k (czas odstawić P4 które dzielnie ogrzewa mi pokój od premiery - dziękluje za brawa Dołączona grafika ) Komp ma służyć do obróbki foto/video (photoshop, lightroom,premiere itd) oraz gier. Generalnie najważniejsze dla mnie jest to pierwsze i mogę jakiś czas działać na integrze bądź zdobyczy za ogólnokrajową walutę przetargową w ilości paru sztuk czyt. browara aczkolwiek chciałbym się z całością zamknąć w budżecie bo reszta sprzętu też trochę kuleje.

Jak widać trafiłem na głupi okres, bo premiera Haswella już za rogiem. W obecnej chwili za 1,6k można złożyć zestaw na 3350p bez karty graficznej. I5 kosztuje 650zł a rozsądna płyta max 300zł. Kartę planuję z zakresu 700-900zł. Jak myślicie warto czekać do premiery? Z jednej strony można liczyć na przeceny ivy, z drugiej ceny nowej platformy mogą być podobne do obecnej, a otrzymamy lepszy i bardziej przyszłościowy sprzęt albo jeszcze wszystko pójdzie w górę i będziemy na przegranej pozycji. Ktoś pamięta jak było w przypadku 1156 -> 1155 lub SB -> IB? Przy obecnym "monopolowym" rynku sytuacja pewnie będzie podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po premierze ivy były one o chyba 100zł droższe od swoich odpowiedników na sandym. myślę że warto poczekać w lipcu mają wejść do sprzedaży (tak gdzieś wyczytałem na necie), mają mieć jakieś tam nowe instrukcje z których może właśnie skorzystasz używając swoich programów do obróbki zdjęć. poza tym ceny na pewno ivy spadną ale liczyłbym bardziej na wrzesień/październik że tak się stanie. bardziej mnie zastanawia fakt wypuszczenia przed samą premierą hansacwella przez msi nowych płyt głównych dla graczy? świadczyłoby to że ivy i hanscwell będą na tym samym poziomie wydajności w grach i jedynie cena będzie przemawiała za wyborem a utwierdza mnie w tym wypowiedź ryby który oświadczył że 5ghz to hans wyciśnie ale na napięciu 1,4-1,5v czyli bardzo wysokim... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie myślę ze warto poczekać jeszcze przynajmniej do pierwszych testów. Ja złożyłem caly komputer bez procesora, płyty i grafiki w kwietniu i jakoś daję radę jeszcze poczekać te kilka tygodni. Najbardzjej ciekawi mnie wydajność k. grafiki. Chcąc nie chcąc kupię gtx z serii 7xx w dniu premiery bf4. Mam nadzieję ze jego cena spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie poczekał na nowości i ustabilizowanie sie cen tylko problem w tym, że nie mam na czym przeczekać i nie chodzi tu o  komfort pracy tylko ogólnie brak możliwości odpalenia najnowszych wersji programów a w starszych praktycznie niemożliwa praca. Jedynie photoshop w miare ogarnia, ale filmy musze już robic w vegasie ktory niestety niewystarcza. Myslałem ze moze w czerwcu bedzie juz mozna kupić taką platormę a dłużej to chyba nie da rady zwlekać bo na czymś pracować trzeba.

Co do kart grafiki to moze orientujecie sie czy akceleracja GPU działa podobnie na kartach nvidia i amd? Domyslam sie ze cuda jednak moze oferować więcej. Chodzi tutaj np o odtwarzanie video w formacie 4k i wspomaganie renderingu w premiere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się upewnić czy wszystkie części jakie skompletowałem są kompatybilne i czy jest to dobry zestaw jak za taką cenę?

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=67735&s=75830&s=74684&s=47999&s=77612&s=77565


W niedalekiej przyszłości planuje zakup chłodzenia i OC procesora, ale bez wielkich porywów oraz dokupienie karty z przedziału cenowego 700-900zł np GTX 660. Komputer oprócz gier ma służyć też do profesjonalnego montażu i renderowania filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer oprócz gier ma służyć też do profesjonalnego montażu i renderowania filmów.

 

Póki co skupmy się na tej części ..... 

 

Jeżeli mowa o profesjonalnym renderingu FullHD to warto wiedzieć:

 

- przydatne będą oczywiście procesory z większą ilością wątków, w tym budżecie dobrym wyborem będzie Intel Xeon E3-1230v2 - bez możliwości OC, w grach natomiast radzi on sobie na poziomie i5 3570

- dysk SSD to podstawa na system oraz soft

- prawidłowa konfiguracja HDD dla zredukowania wąskiego gardła dla CPU jaki jest jednoczesny odczyt i zapis na jednym i tym samym dysku 

- co do wspierania CPU przez GPU to w zasadzie GTX660 jest bdb wyborem gdyż nie ma praktycznie żadnych różnic w tej kwestii w porównaniu z GTX660Ti czy GTX670

- jeżeli w grę wchodzi AAE to 8 GB będzie ilością w dużym stopniu niewystarczającą. 

 

Warto by zacząć od takiej konfiguracji

 

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

Intel Core i7-3770 /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/

Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12 x2 nie łączone w RAID

Zalman Z9 Plus (b/z)

 

2494 zł + kody promocyjne w spoilerze

 

 

Po wpisaniu frazy "X98TY2AZ + tytuł gry" w komentarzu do zamówienia, otrzymasz montaż oraz klucz do wybranej przez Ciebie gry

 

X98TY2AZ + Crysis3

X98TY2AZ + FarCry3

X98TY2AZ + NEXUIZ

X98TY2AZ + Shogun

X98TY2AZ + SleepingDogs

X98TY2AZ + Sniper

X98TY2AZ + kupon: World of Tanks, Hawken, Planetside2

 

 

W zestawie masz 8 wątkowy procesor pod rendering FullHD z możliwością jego podkręcenia pod 4.0 GHz. Do gier naprawdę więcej nie potrzeba. 2 dyski HDD oraz póki co 8 GB DDR3

 

Dalsze zakupy to GTX660, SSD, kolejne 8 GB DDR3

 

Warto zastanowić się jeszcze nad dopłaceniem 40 zł do 2 x większych HDD Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Edytowane przez Nexus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...