Skocz do zawartości
panich

Laptop dla studenta informatyki bez seystemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post.. ;) Przybywam do Was forumowicze z zapytaniem jaki laptop dla studenta informatyki na kierunku systemy i sieci komputerowe będzie stosowny? Mam na ten cel 2000zł - 2300zł :) Oczekuje ,aby miał pojemny dysk, dobrą kartą graficzną ,ponieważ lubię pograć w gry ,a co za tym idzie wydajny procesor wraz z dużą ilością pamięci RAM. Chciałbym ,aby laptop był bez systemu ,ponieważ strasznie mnie denerwują programy ,które są odrazu zainstalowane i są dla mnie bez użyteczne. :D Będę instalował Windows'a 7 najprawdopodobniej i jakiegoś Linux'a. Jeżeli będzie naprawdę warto dopłacić ze 200zł to będę w stanie,ale super by było gdybyśmy zamknęli się w wyżej wymienionym przedziale cenowym. :) Co do rozmiaru matryxy to max 17". :) Pozdrawiam i czekam na propozycje . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem studentem informatyki i również jak Ty poszukiwałem przez długi czas laptopa. Ten Lenovo jest świetny, ale nie w tej konfiguracji, ponieważ rozdzielczość matrycy od razu go dyskwalifikuje. Nie wiem jak Ty, ale ja nie jestem w stanie komfortowo i sprawnie pracować w Visual Studio, bądź SQL Management'cie przy takiej rozdzielczości. Oczywiście można zmniejszyć rozmiar czcionki i inaczej poustawiać bary, ale dalej nie będzie to komfortowe Dołączona grafika  Radziłbym Ci dozbieranie paru stówek i kupno laptopa z większą rozdzielczością. Teraz jest świetna okazja na zakup modelu Lenovo Y500, jeśli jest to dla Ciebie stanowczo za duży wydatek, to może ten MSI CX61 0OD-661XPL, by się sprawdził, aczkolwiek nie znalazłem nigdzie recenzji i ciężko mi cokolwiek o nim powiedzieć. Jest jeszcze Acer V3-571G z matrycą FHD IPS, ale wydaje mi się mało opłacalnym zakupem.

 

@Edit

 

Ups, nie zauważyłem daty tematu Dołączona grafika 

Edytowane przez Adikss71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...