Skocz do zawartości
al23

Upgrade hp dc7600 Convertible Minitower

Rekomendowane odpowiedzi

Stary komp, a ja zastanawiam się czy można go podkręcić.
Z góry proszę o wyrozumiałość w temacie (nawet jak coś wiem wolę dopytać się dwa razy).
 
Specyfikacja:
http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/12253_ca/12253_ca.HTML
(przekrojowa, ja mam convertible minitower)
Mam nadzieję, że dobrze wyszukałem (jeśli nie proszę mnie poprawić)
 

Intel Pentium D 945 Dual Core Processor (3.4-GHz, 2x2MB L2 cache,
800-MHz FSB)
X
X
X
Intel Pentium D 950 Dual Core Processor (3.4-GHz, 2x2MB L2 cache,
800 MHz FSB)
X
X
X

 

Czy zasilacz jaki mam to obsłuży? (Mogę rozkręcić żeby sprawdzić czy mam inny niż w specyfikacji - nie jestem pierwszym właścicielem)

 

Jaką najlepszą pamięć i jaka ma być konfiguracja?

 

Czy warto zakupić jakąś kartę graficzną, zależy mi żeby była cicha.

 

Jaki szybki dysk? Czy są może jakieś adaptery żeby dać szybszy dysk niż wynika z specyfikacji?Dołączona grafika

 

Z góry dzięki za każdą pomocną odpowiedź.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie tego nie ma sensu ponieważ:

- Pentium D grzeje się niesamowicie, nie masz chłodzenia w tej obudowie odpowiedniego (i nigdy nie będziesz miał ponieważ byłoby ono wielokrotnie droższe od samego proca, nie wspominając o tym, że by Ci się nie zmieściło)

- Procesor ten ma słabą wydajność i podkręcanie go nie ma sensu, nie pooprawi to odczuwalnego komfortu

- jest to płyta OEM od HP, szanse na to, że pozwala na podkręcanie są znikome

 

 

Czy warto zakupić jakąś kartę graficzną, zależy mi żeby była cicha.

Zależy co chcesz osiągnąć.

 

Jaką najlepszą pamięć i jaka ma być konfiguracja?

Na stronie twierdzą, że 4GB 667MHz w konfiguracji 4x1GB. Czy zadziała np. 2x2GB? Nie mam pojęcia. Komputerki OEM bywają bardzo wybredne.

 

Jaki szybki dysk? Czy są może jakieś adaptery żeby dać szybszy dysk niż wynika z specyfikacji?smile.png

Możesz zainwestować w najtańszy sensowny SSD (polecam poradnik na forum), ale jeżeli chodzi o transfery to szału nie będzie. Adaptery o sensownych parametrach kosztują ładnych parę stów więc pakować się w to nie ma sensu.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz co chcesz uzyskać poprzez "modernizacje", bo jeśli płynność w nowych grach czy w filmach fullhd to raczej nic z tego nie będzie... tzn nieopłacalne,  wszystko do wymiany

podaj normalną specyfikacje (np. raport z hwinfo)

napisz ile chcesz/możesz wydać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeathTomahawk - nie wiem czy dobrze zrozumiałem przez Twoje podkręcanie. Chcę wymienić taki procesor jaki mam na najlepszy możliwy. Bez overclockingu.

 

pierwszy - nie oczekuje nie wiadomo czego. Po prostu zastanawiam się czy komp dostanie odczuwalnego kopa.

Chciałbym uzyskać większy komfort w przeglądaniu stron (np ze sporą ilością grafiki, żeby przewijanie było płynne), szybszej kompilacji programów, konwersji muzyki, filmów.

 

Wybrane elementy z hwinfo:

# hwinfo --cpu --disk --memory02: None 00.0: 10103 CPU  
  [Created at cpu.374]
  Unique ID: rdCR.j8NaKXDZtZ6
  Hardware Class: cpu
  Arch: Intel
  Vendor: "GenuineIntel"
  Model: 15.4.3 "Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz"
  Features: fpu,vme,de,pse,tsc,msr,pae,mce,cx8,apic,sep,mtrr,pge,mca,cmov,pat,pse36,clflush,dts,acpi,mmx,fxsr,sse,sse2,ss,ht,tm,pbe,nx,lm,constant_tsc,up,pebs,bts,pni,dtes64,monitor,ds_cpl,est,cid,cx16,xtpr
  Clock: 2992 MHz
  BogoMips: 5985.00
  Cache: 2048 kb
  Units/Processor: 1
  Config Status: cfg=new, avail=yes, need=no, active=unknown

03: None 00.0: 10102 Main Memory
  [Created at memory.66]
  Unique ID: rdCR.CxwsZFjVASF
  Hardware Class: memory
  Model: "Main Memory"
  Memory Range: 0x00000000-0x3f9fdfff (rw)
  Memory Size: 960 MB
  Config Status: cfg=new, avail=yes, need=no, active=unknown
 

 

Pełne hwinfo:
http://pastebin.com/2PDc8Mi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można by pomyśleć o zmianie procesora na pentium D (koszt ~50zł) 945, 940 lub 930 (to max co można wsadzić w mobo hp 09f0h) - posiadają one już fizyczne dwa rdzenie i powinien wzrosnąć komfort w wielozadaniowych pracach w stosunku do pentium4, który ma 1 rdzeń i 2 wątki. Na podkręcanie bym się nie nastawiał, bo tu trzeba i dobre chłodzenie, ramy, zasilacz... no i podatny procesor.

Można dorzucić ramu (1GB ~30zł), no i zostaje gpu (np. gt430) i powinieneś się zamknąć w ~200zł, ale z drugiej strony za tyle można mieć 

http://allegro.pl/nowa-plyta-ecs-q45t-am-4xddr3-sata-vga-fv-gw-i3262655843.html

http://allegro.pl/pentium-dual-core-e5200-2-5-ghz-2m-800-i3272449850.html

http://allegro.pl/ram-corsair-2gb-1333mhz-ddr3-i3261870726.html

także trzeba się dobrze zastanowić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentiuma D mozna kupic - wydatek ok 20zl( jak dobrze poszukasz za takiego jak w mojej syg )

notka tylko do tego zdania wyzej, że JEŻELI już to nie brać PD805(533FSB) zamiast 800

 

z tym, że wydajnośc dalej nie będzie urywała czterech liter, dlatego trzeba powoli myslec o jakims tanim rozwiazaniu celeron 1155+h61+2GB+ itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiem jaki procesor kupować.

A co z ram? Otworzyłem kompa i mam 1x1GB pc-6400 (specyfikacja mówi że powinna być niższa użyta - 5300, 4200).

Rozumiem że płyta jakoś to zmniejsza i jest ok?

 

W tej specyfikacji podane jest że mogę mieć max 4GB (4x1GB  4200). Czy mogę mieć zamiast tego 4x1GB 6400?

Na pamięci jest nalepka goodram GR800D264L6/1G - czy jak dokupię 3 takie same to będę miał 4GB w dualu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ogólnie nie warto ładować kasę w ten komputer - zbyt mały "wzrost wydajności" do włożonych pieniędzy. Lepiej się tego pozbyć i budować coś na nowszych_wydajniejszych_zimniejszych_energooszczędniejszych podzespołach.

Edytowane przez pierwszy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...