Skocz do zawartości
faro666

Zasilacz do domowego "serwera"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł by z zalegających komponentów (dwa dyski twarde 250gb, zasilacz enlight 400w, obudowa atx, ) stworzyć mały domowy serwerek w oparciu o FreeNAS. Całość działa na płycie mITX (jedno rdzeniowy atom z ht, 4gb ram). Moje pytanie dotyczy sprawności zasilacza który posiadam, czy przy tak małym obciążeniu (30~40w?) Nie ma zbyt dużych strat, przez co całość pobiera dużo więcej niż rzeczywiście potrzebuje? Z tego względu szukam jakiegoś zasilacza 250-300w 80+ cichego (zdaję sobie sprawę że najlepszym rozwiązaniem była by przetwornica i zewnętrzny zasilacz kostkowy, niestety w tym momencie na takie rozwiązanie mnie nie stać. W niedalekiej przyszłości planuję zamienić dwa dyski 3,5 na jeden 2,5. Jaki zasilacz o jak najmniejszej mocy i cichy mogli byście polecić. Może jakieś inne rozwiązanie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fsp-europe.com/professional/fsp200_50gsv_85plus.php

format SFX

 

Dostępny u nas za około 100 PLN. Jedyna wada: wentylator nie jest cichy przy dużym obciążeniu zasilacza. Ale u ciebie obciążenie będzie miał co najwyżej "średnie".

Obudowa ATX będzie za duża, na allegro można czasem dorwać używane obudowy mikro za niewielkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A jakiego rzędu mogą być straty kiedy do "za mocnego" zasilacza o słabej sprawności podepniemy sprzęt taki jak ja mam (zdaje sobie sprawę że to zależy od wielu czynników i to trochę wróżenie z fusów, ale tak orientacyjnie?)

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...