Skocz do zawartości
Modd

Błąd z dyskiem przy bootowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Do starego kompa dokupiłem Celerona G1610, MSI B75MA-E33, Goodram 4 GB 1333 MHz i nagrywarkę DVD. Siedzi w nim też zasilacz Fortron GLN 350W i dysk Seagate 160 GB. Problem polega na tym, że kiedy podłączam dysk, to bootowanie zatrzymuje się na błędzie A3 (lub A2 jeżeli ustawię tryb AHCI) i nie mogę nawet wejść w BIOS. Po odłączeniu dysku komputer wstaje, BIOS chodzi normalnie i mogę włączyć bootowanie z CD. Z podpiętym dyskiem nie jest to jednak możliwe.

HDD działa, bo jeszcze dziś był odpalany, pliki z niego były kopiowane itd. Pomocy Dołączona grafika

 

EDIT: Sprawdzałem swój dysk w tym komputerze i działa. W moim kompie działają oba.

Edytowane przez Modd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma taką zworkę i też ją wyjmowałem/wkładałem. Opcji wyłączenia SMART w BIOSie niestety nie widzę, choć jeżeli szansa na wystąpienie tego problemu wynosi 0,000001%, to w moim przypadku jest to niemal pewne Dołączona grafika

 

Oto co już zrobiłem:

1. Sprawdzałem na wszystkich portach.

2. Sprawdzałem różne kable SATA i zasilające.

3. Wyjmowałem/wkładałem zworkę ograniczającą do SATA1.

4. Włączałem/wyłączałem różne opcje w BIOS (tryby IDE, AHCI, oszczędzanie energii itd.).

5. Sprawdzałem dysk programem HDTune i wszystko jest ok.

6. Zmieniałem kolejność bootowania (DVD przed HDD; HDD przed DVD).

7. Odłączałem DVD całkowicie.

 

Mimo to nadal nic. Włączam PC -> wiatraki się rozkręcają -> na ekranie pojawia się "A3" w prawym dolnym rogu -> nic dalej się nie rusza; nie da się wejść w BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie zrobiłem update z v1.4 na v1.5. Dalej nic.

Ten dysk to Seagate Barracuda 7200.9 ST3160811AS jeżeli to w czymś pomoże.

 

EDIT: Nie mam już żadnych pomysłów. Może zerowanie? Czy to jest w stanie pomóc?

EDIT2: Odpaliłem Benchmark w HDTune i po chwili wyskakuje "Read error! Test aborted". Pełen skan pokazuje 0,1% uszkodzonych klocków.

Edytowane przez Modd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...