Skocz do zawartości
sLX

Ultrabook czy notebook?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)!
Zdaję sobie sprawę iż istnieją już takie tematy i co niektórzy mogliby mnie brzydko mówiąc opieprzyć za zakładanie takiego tematu, jednak zważywszy na ciągłą zmianę cen chciałbym prosić o poradę przy kupnie nowego sprzętu :). 
 
Już wyjaśniam do czego owy sprzęt i w jakiej cenie :). Otóż jestem studentem, moje zainteresowania tymi tematami skończyły się na serii Q, którą posiadam do teraz w swoim komputerze stacjonarnym i śmiga do dziś :).
 
 Notebook tudzież ultrabook byłby potrzebny do celów zupełnie naziemnych, jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów i podstawowe prace w pakiecie MS Office. Warto wspomnieć że na stacjonarnym bardzo rzadko ale od czasu do czasu lubię pograć natomiast zatrzymałem się na etapie Call of duty 4, natomiast byłoby miło gdyby nowy sprzęt był zdolny do pogrania chociażby w tą grę lub gry niewymagające super sprzętu jak PES czy jakaś typowa gra samochodowa na ewentualnie niskich detalach. 
 
Mówiąc wprost wymagań nie mam zbyt wielkich z tą jedną uwagą że nie zniosę zamulania, musi być szybki bo do tego przyzwyczaiła mnie praca na stacjonarnym z parametrami: Core2Quad 2.4~3.4, GeForce 9800Gt, 4gb ram DDR2 czyli możnaby powiedzieć że na dzień dzisiejszy dinozaur, a jednak co chwycę laptopa znajomych do ręki to bardzo często zamulają.
 
 Co do ultrabooka/notebooka moje jedyne wymagania to żeby był od 13 cali wzwyż i zmieścił się w przedziale cenowym do 3000 zł, mile widziany windows 7. Wspomnę również iż jestem ograniczony do dużych sieciówek, ponieważ będzie brany na raty. Jako iż rozwijam swój własny biznes jeżdżąc coraz częściej po Polsce, dobrze by było aby nie był potworem w przewożeniu :D!
 
P.S. Jestem gadżeciarzem, więc wszelkie fajne dodatki tylko idą na plus. Z góry wielkie dziękuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ultrabooku większy komfort pracy dzięki SSD masz, do tego dłuższy czas pracy na baterii i niska waga.

W wybranym przedziale cenowym, będzie ciężko o ultrabooka do pogrania, ale do gier które wymieniłeś, taki powinien wystarczyć: http://www.sferis.pl/produkt/77468-hp-envy-6-1130sw-c6f62ea-i5-3317u-15-6-6gb-500gb-ssd32gb-hd7670m-noodd-win8-gra-cywilizacja-v-gratis.html

na plus w jego wypadku podświetlana klawiatura i przyzwoite głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultrabooki są także moim zdaniem lepiej,solidniej wykonane i fajnie się prezentują,więc jeżeli miałbym coś doradzać,to w zależnosci od posiadanego budżetu,ale jednak mimo wszystko ultrabook. Fajne modele ma teraz Samsung,warto je przejrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...