Skocz do zawartości
RobooL

Zestaw PC dla gracza (Haswell, GTX 780)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję złożyć zestaw komputerowy z takimi podzespołami

 

CPU: Haswell 4770K

MOBO: LGA 1150 ASUS ROG MAXIMUS HERO lub SABERTOOTH

GPU: GTX 780 Gigabyte OC

RAM: Kingston Genesis 1600MHz cl9 XMP 16GB (2x8)

COOLER CPU: NOCTUA NH-D14

PSU: be quiet! Dark POWER PRO 10 850W 80+Plat

CASE: SilentiumPC Gladius X80 Pure Black (posiadam)

HDD: 1TB WD FAEX1002 sata III (posiadam)

SSD: Samsung 840 Pro 256GB

Wentylatory dodatkowe: 3x Enermax Everest 120mm (posiadam)

Mysz: Logitech G500 (posiadam)

Klawiatura: Logitech G19 (posiadam)

Monitor: BENQ G2222HDL 22" (posiadam)

 

Czy taki zestaw dobrze jest złożony? Czy wszystko będzie pasowało do siebie?

Nigdy sam nie składałem komputera, to będzie mój 1szy. Komp ma służyć do grania, głównie Battlefield 4 na ultra w fullhd itp, ale też do nagrywania filmów z gier i obróbki wideo.

 

Jakie są wasze opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 po co taki mocny zasilacz?

 

 

 

Moze kolega w przyszlosci  planuje  zapodac SLI

 

Zestaw na pierwszy rzut oka jak najbardziej  OK Battlefield 3 bedzie smigal az milo 

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na starym i5 760 i gtx 470 juz smigal :-)

build jest planowany na BF4

 

co do zasilacza to wyczytalem ze do kreconego gtx 780 zalecaja zasilacz min. 700w. wiec chyba 850 z zapasem bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF4 nie bedze mial az takich zmian w stosunku do BF3 aby polozyc na kolana poprzednie kompy.

Co innego Crysis/metro.

 

Ja bym przede wszystkim poczekal z tym Haswellem oraz bardzo zastanowil sie nad gtx 780 - raczje bralbym 770, a te kase przeznaczyl na cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zasilacz to zaleca NV .

 

W rzeczywistości karta nawet się nie zbliży do takiego wyniku , bez OC to karta powinna brać poniżej 300 W prądu .

 

Dobre 550W pociągnie GTX i procka pokroju I5 3470 a nawet 3570K bez problemu ( bez OC ) i zostanie jeszcze trochę mocy . 

 

GTX780 to w zasadzie obcięty Titan . 

 

I7 2600K@4Ghz + GTX780@1050/1732 + reszta bebechów kompa bierze jakieś 405 W ( pobór całej platformy ) , bez OC karty pobór platformy to jakieś 350 W .

 

To wszystko robione w Crysis 2 @FullHD + AF 16 i max. detale . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do BF4  to  wzgledem  BF3  bedzie na pewno  potrzebowal  minimum  +30%  mocy  dla zachowania  tego samego  framerate .  Wiec  GTX 780  to jak najbardziej trafny  wybor.

Mowa  o ultra detalach i grze  multipalyer  gdzie 60 fps  to minimum  ! ! !

sam  od poczatku gry w  BF2 BC2 i BF3  staram sie grac w takich  ustawieniach zeby minimalna ilosc klatek nigdy nie spadala  ponizej  60fps   najlepiej jak wiekszosc czasu  smiga powuyzej  100fps .

 

Wiem co mowie  mialem przez  2 tygodnie czwarte miejsce w UK  za gre z   Dao12  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze w tej grze podczas akcji, wybuchow, smoke itd to tych ultra detali za bardzo nie widac, mnie sie lepiej gra na srednich.

Oczywiscie ultra detale to na singla to w sam raz Dołączona grafika

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla wprawnego oka widac różnice. ja bardzo przywiązuje uwagę do detali w grze. i chyba już się uzależniłem od ultra detali w fullhd ;p zależy mi na tym żeby gry chodziły minimum na tych 45+ kl/s i miały wszystkie detale na maxa. gdzies czytałem plotkę że w bf4 mają dać podwójną ilość graczy na serwach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak wiekszosc czasu  smiga powuyzej  100fps .

A monitor masz 75Hz. Dołączona grafika

 

 

Komputer High-end, monitor Low-end. Kup GTX 770, zobaczysz 15% mniej klatek, zaoszczędzisz 1000zł, które możesz dołożyć do lepszego LCD.

Problem w tym, że RobooL monitor już ma, a swojego raczej nie sprzeda, więc miałby tylko 1000zł na nowy monitor. Dołączona grafika

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Problem w tym, że RobooL monitor już ma, a swojego raczej nie sprzeda, więc miałby tylko 1000zł na nowy monitor. Dołączona grafika

 

Dokładnie, poza tym jak kupowałem stary zestaw to na taki monitor było mnie stać wtedy. Miał bardzo dobre recenzje i do tego dobrą relację cena/jakość. Jestem bardzo zadowolony z niego. Dlatego wolę dołożyć do k. graficznej, która jest słabsza od TYTANA o ~8% a o 1000zł tańsza. Do tego edycja OC od GIGABYTE + własne delikatne OC i przebija TYTANA lub dorównuje mu :)

Stary zestaw sprzedałem 2 miechy temu i zrezygnowałem z 3770k, żeby poczekać na HASWELLA, a to juz na dniach :).

 

Wracając do tematu, to oprócz zasilacza innych uwag nie ma? Wszystko będzie współpracować ze sobą bez żadnych zgrzytów?

 

Wracając do offtop'u :P to za niecałe 2 tygodnie DICE odsłoni karty odnośnie multi xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w ogóle z tą premierą. GTX780 miał premierę kilka dni temu i wtedy też można było kupić u nas w kraju. A jak w przypadku procesorów Haswell? Czy po 10 czerwca już będą dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens zawsze jest a serio przy takich kwotach dać kilka dyszek więcej za pamięci to chyba nie problem...

co do i7 , to jak kompa do gier moim zdaniem i5 będzie całkowicie wystarczający.
do i7 dokładamy 300-400zł i nie bardzo widać po co niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do i7 , to jak kompa do gier moim zdaniem i5 będzie całkowicie wystarczający.

do i7 dokładamy 300-400zł i nie bardzo widać po co niestety.

A z fusów wywróżyć mogę, że przy takiej kwocie warto już dołożyć. ;) Czemu ? Bo przykro by było, jakby się okazało, że nowe gry będą miały magiczne optymalizacje pod 8 wątków (przez konsole) a my mamy tylko cztery, bo żałowaliśmy na lekko droższy i7. ;) Oczywiście moja teoria jest czysto spiskowa i sam nie wiem czy wątki HT da się w podobny sposób wykorzystać w grach co AMDkowe moduły... ale... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 juz miałem ^_^

pora na i7... mam przeczucie, że opłaci się dołożyć do i7-ki

 

Czy taki RAM da się podkręcić do 2100? Chodzi mi o to, że ma bazowe 1600MHz ale ma profil XMP - a on chyba po to jest żeby kręcić RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to. Nie podkręcisz na tyle. Max 1866Mhz.

 

 

Moim zdaniem to wielki błąd kupować komputer za 7000 (dobrze liczę?) do monitora za 400zł, ale rób jak uważasz. Jak dla mnie przepaść miedzy twoim obecnym monitorem a np tym: http://www.morele.net/monitor-led-eizo-foris-2333-fs2333-bk-fs2333-magix-photo-graphic-532673/

jest ogromna, odczujesz lepszą różnicę w jakości obrazu niż po przesiadce na GTX 780.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 juz miałem Dołączona grafika

pora na i7... mam przeczucie, że opłaci się dołożyć do i7-ki

 

Czy taki RAM da się podkręcić do 2100? Chodzi mi o to, że ma bazowe 1600MHz ale ma profil XMP - a on chyba po to jest żeby kręcić RAM?

 

Do czego do gier ? Większej bzdury nie słyszałem.  Ale ja tam nie komentuje tego co niektórzy robią ze swoimi pieniedzmi. I7 nie jest potrzebny do gier. Wystarczyłoby Ci i5 3570K + GTX 770 i zdecydowanie lepszy monitor. Na wykorzystanie sprzętu poczekasz i tak rok gdy zaczną wychodzić porty z Xboxe One i PS4.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O monitorze będę myślał po nowym roku. Wtedy kupie jakis w cenie ok. 1000zł. Teraz chce sie skupic tylko na skrzynce. Bo inna karta jak gtx 780 raczej nie wchodzi w grę na dzień dzisiejszy. Chociaż z jej zakupem mogę się wstrzymać do października, jak wyjdzie BF4. Może wtedy AMD zrobi konkurencję swoimi "wulkanicznymi wyspami". Mam też przeczucie że zieloni wypuścili tak szybko serie 700 żeby sprzedać ich ile się da a jeszcze w tym roku bić się z AMD nową serią gtx 800

 

Komp nie tylko do gier. Nagrywanie gameplay'ów, edycja wideo itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...