Skocz do zawartości
lewozmywak

Problem z niewybudzającym się monitorem lub z gigabyteHD7970

Rekomendowane odpowiedzi

 Świeżo kupiony komputer i przy instalacji windows 7 kiedy to jest wymagane ponowne uruchomienie komputera monitor przeszedł w stan czuwania i nie chciał się wybudzić.. Kilka razy mie to spotkało przy instalacji innego oprogramowania. Kiedy monitor przechodzi w stan czuwania po długim braku aktywności też to samo, nie idzie go wybudzić... zdarzyło mi się tak już z 3 czy 4 razy... Monitor to iiyama prolite x2377hds-b1, podpięty jest do grafiki Gigabytge HD 7970 OC. Kombinowałem trochę, podpiąłem monitor do grafiki od procesora i5, problem się nie pojawił przez pół dnia (nie wiem może fart może nie). Kiedy ponownie podpiąłem pod grafike HD7970 po dwóch godzinach testu, (domyślnie testuje w taki sposób że ustawiłem w opcjach zarządzania energią przechodzenie w stan czuwania monitora po 1 minucie i go sukcesywnie wybudzałem w różnych odstępach czasu). przy wybudzaniu ekran stał się cały biały, przy ponownym uruchomieniu monitora, tak samo ekran cały biały, menu i opcje monitora działały i było widać na tym białym ekranie. Po naciśnięciu twardego resetu na komputerze monitor stracił obraz i przeszedł w stan czuwania z którego nie szło go wybudzić, ponowny restart kompa obudził monitor już cały obraz był poprawny.

 

Teraz pytanie to problem grafiki czy monitora bo nie wiem co mam oddać do serwisu proline :/... Za porady z góry dziękuje.

Edytowane przez lewozmywak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgaduje, ze to moze miec powiazanie z ULPS. Probowales wylaczyc ULPS? Trixx albo MSI maja opcje wbudowane, jesli ich nie uzywasz bedziesz musial to zrobic w rejestrze. Mam dokladnie takie same czesci jak Ty i u mnie z tym problemu nie ma :)

 

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=4296683&postcount=6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na bardzo podobny problem w jednym z biurowych PCtów, mianowicie nie wybudzał się po uśpieniu. Na początku obstawiałem, że stało się coś z samą płytą główną, ale przeinstalowanie systemu komputera dało mi do zrozumienia, ze wina leżała po stronie softu/rejestru. 

Edytowane przez Kinder Machen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem problem pojawił się pierwszy raz przy pierwszej fazie instalacji windows 7... kopiowanie plików a i ponowne uruchomienie w celu instalacji a tutaj kicha bo monitor ciągle czarny, musiałem to twardo zresetować wtedy znowu załapał... więc jeżeli problem pojawił się defakto przed postawieniem systemu to chyba nie jest wina oprogramowania... 

 

a to ULPS, wyłącze w biosie płyty głownej? to ma bardziej powiązania z systemem crossfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem z kompem w serwisie, sprawdzali na różnych monitorach niby wszystko ok... Byłem z monitorem, pokazałem problem na moim komputerze jaki występuje i pojechał do serwisu... Teraz jestem podpięty przez przejściówek DSUB - DVi. starym monitorem CRT 14 Dołączona grafika. Mam nadal ustawiony czas przechodzenia w stan uśpienia/czuwania monitora po 1 minucie.

 

Problem nie występuje przy instalacji Windowsa, wychodzeniu z jego menu itp. Ale raz na ruski rok monitor nie chce mi się wybudzić z stanu uśpienia i trzeba mu zafundować twardy reset. I teraz mam pytanie , to możliwa wada tego monitora, jak sie czasami coś takiego stanie to OK? Przytrafia wam się tak czasami? Zdarzyło mi się to już 2 razy w odstępstwie 3 dni przy dość częstym przechodzeniu monitora w stan czuwania. Zignorować to czy to być może wskazuje żę to jednak jest wina mojego kompa? System to win 7 64 .

Edytowane przez lewozmywak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jeżeli to wina grafiki, taka wada podlega gwarancji? Dałoby rade coś wymusić? (Bo jak na Iiymaie monitor miał problem z ctrl+alt+del przy wyborze sposobu uruchamiani systemu, ta kombinacja ponownie uruchamia komputer , tylko ze monitor zapalał pomarańczowa diode i musiałem użyć twardego resetu by go obudzić, lub przy wstępnej instalacji win 7 kiedy po przekopiowaniu plików uruchamia się ponownie, a monitor tak samo umiera, oraz te problemy z wychodzeniem z stanu uśpienia. To na Crt'ku 14 pojawia się tylko problem raz na jakiś czas z tym wychodzeniem z stanu czuwania (monitor stary więc biorę pod uwagę że to jego wina)... Nie wiem zobaczę co powie serwis Iiyamy, chociaż coś czuję że nie stwierdzi usterki. Więc problem będzie nadal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...