Skocz do zawartości
ad1877

Płyta główna AM3+ + RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam:
MOBO: ASUS M4A78-EM
CPU: Athlon II X2 2,8 GHz
RAM: 2x2 Corsair 800 MHz CL5
GPU: Radeon 4850 1GB
PSU: Be Quiet L7 530W
 
Przymierzam się do (tylko nowe cześci):
 
1. Albo zakup pamięci RAM dodatkowej 2x2, ale zapłace za to około 200- 240zł
2. Albo wymiana płyty na AM3+ z wsparciem dla Athlonów II 45nm + RAM ddr3 4GB na początek i ew dokupienie potem drugich 4GB.
 
Co będzie lepszym rozwiązaniem?
I ewentualnie jaką płytę mam kupić? Nie śledzę już nowinek od zakupu poprzedniego sprzętu w/w więc ciężko będzie mi coś wybrać.
 
Na zakup nowej płyty mogę przeznaczyć +- 250zł, znajdzie się coś dobrego za tę cenę? Interesuje mnie coś z 4 bankami na ram + integra.
 
WYbrałem coś takiego:
1. Gigabyte GA-970A-DS3
2. MSI 760GA-P43 (FX)
3. AsRock 970 Pro3 R2.0
4. ASUS M5A78L-M/USB3
5. 760GM-E51 (FX)
 
Która z nich będzie najlepsza? Zależy mi na grafice zintegrowanej, więc pewnie 1 i 3 odpadnie w tym wyborze.
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie napisałem, płyte potrzebuje do +- 250 PLN a ram już sam sobie zakupie. Procesor wymienie w przyszłości więc póki co musze pozostac przy w/w. Integra też by się przydała. Raz na jakiś czas mnie najdzie na jakąś grę więc montuję radeona 4850 bo tak robi mi tylko niepotrzebny szum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się teraz. A skoro nie otrzymuje pomocy to dziękuję. Chyba to mój wybór, że teraz chce kupić płytę i rozłożyć rozbudowę kompa na kilkanaście tygodni bo TERAZ potrzebuje więcej ramu a nie za X miesięcy. 

Dziękuje, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Albo wymiana płyty na AM3+ z wsparciem dla Athlonów II 45nm + RAM ddr3 4GB na początek i ew dokupienie potem drugich 4GB.

 

 

bo TERAZ potrzebuje więcej ramu a nie za X miesięcy. 

Dziękuje, pozdrawiam.

4GB to 4GB, obojętnie ddr2 czy ddr3. Cały czas to jest 4GB.

 

Raz piszesz, że potrzebujesz więcej ramu a w innym miejscu, że ewentualnie dokupisz ramu.

System 64 bity masz czy ewentualnie dokupisz?

Wymagasz zintegrowanej grafiki, 2 na 5 płyt, które wybrałeś nie mają integry. To akurat są te dwie bardziej przyzwoite płyty. 

Doradzimy ci płytę, okaże się za kilka tygodni dokupisz FX 8350 i płyta się ugotuje. Może się okazać, że przy twoim budżecie trzeba zapomnieć o am3 i iść w lga1155. Może się okazać, że lepiej zmienić procesor na Athlona x4 i nie dodawać ramu.

 

Bajlepiej współpracować jak przedszkolak i strzelać focha jak przedszkolak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując płytę am3+ kupię 4gb ramu a za miesiąc kolejne 4gb. A procesor później. I nie przesadzajmy, że spali mi się procesor FX bo na pewno na procesor nie wydam więcej niż 450zł. Takiego potwora nie potrzebuję. 

 

Doradztwa ws ramu nie potrzbuje. Tym sie zajmę sam.

Edytowane przez ad1877

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...