Skocz do zawartości
prosobol

Wymiana podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Długo nad tym myślałem i chłopaki mieli racje że nie opłaca się tego sprzętu wodować:

MOBO ASRock M3N78D

Kingstone HyperBlue 2x2GB

AMD Athlon II x3 435

XFX Radeon HD 6850

Tagan 680W TG680-BZII

 

I co byście wymienili z tego zestawu?

Myślałem nad MOBO i prockiem

MOBO na:

1) Asus SABERTOOTH 990FX R2.0

2) ASRock 990FX Extreme 4 

Procesor:

1) FX-6100

2) FX-4100

 

Mile widziane wszelkie propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Długo nad tym myślałem i chłopaki mieli racje że nie opłaca się tego sprzętu wodować:

MOBO ASRock M3N78D

Kingstone HyperBlue 2x2GB

AMD Athlon II x3 435

XFX Radeon HD 6850

Tagan 680W TG680-BZII

 

I co byście wymienili z tego zestawu?

Myślałem nad MOBO i prockiem

MOBO na:

1) Asus SABERTOOTH 990FX R2.0

2) ASRock 990FX Extreme 4 

Procesor:

1) FX-6100

2) FX-4100

 

Mile widziane wszelkie propozycje Dołączona grafika

hm... Wydaje mi się że pasowało by trochę więcej informacji, np do czego chcesz wykorzystywać ten komputer i ile chcesz na to pieniędzy przeznaczyć. Potem można coś doradzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer do różnych rzeczy przede wszystkim do grania i grafiki. Budżet około 1,500zł + to co sprzedam z tego komputera.

No więc procka sprzedasz za około 160zł, płytę za 150 i grafikę za 320zł, razem = 2100zł. Wymień grafikę, procesor, płytę na:

Gigabyte HD 7950 WF3  - ok. 1200zł

Intel Core i5-3470 BOX -  ok. 740zł

MSI B75A-G43 - 260zł

razem: poniżej 2200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak plyta z procem pojdzie za 200 to bedziesz mogl sie cieszyc ( tak realnie, moze naiwniaka sie jednak znajdzie ) 

wez mis z77a-g43 do tegi i5-3570k i chlodzenie Fortis HE1225. razem 1350 zl. grafika dostanie skrzydel i zbieraj do mocniejszej jesli bedzie wciaz za slaba. Rozumiem ze nie boisz sie podkrecac?? Ewentualnie dokup 4 giga ramu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ale wyjdzie ponad 2500 tyś, ale jeśli autor może dołożyć to też dobra opcja. Dla mnie jak ktos pisze około 1500zł tj raczej przedział 1400-1600zł a nie 1500-2000zł Dołączona grafika Co do sprzedazy starych podzespołów to umówmy się nie każdy wie, że za taka kwotę można kupić nowy lepszzy procesor i płytę dlatego myślę że może się udać

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę szukał na allegro jakiś wyprzedaży może się coś znajdzie wartego uwagi :) nie boje się OC :) na AMD przeważnie wyciskałem sporo  AMD Athlon II X3 435 @ Phenom II X4 B35 :) czyli wszystko sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz tez wziac : http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678/ acrock p67 pro 3 za 300 z agito,

do tego na szybkiego na aledrogo kup teraz i5 2500K za 700. Skoro podkrecales to chlodziwo pewnie masz jakies i moze podejdzie. Wtedy mozna myslec o 7870 albo dozbierac te 200 zl na 7950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kręci mnie ten FX-6100 (450zł) albo FX-8150 (590zł) (zaoszczędzam na intelu sporo) i do tego płytę:

-ASRock 970 Extreme4 360zł

-MSI 990FXA-GD65 415zł

-ASUS SABERTOOTH 990FX REV 2.0 650zł

za resztę dokupić RAM 2x8 GB (340zł) i dysk SSD (250zł) pod system i graf Radeon HD 7850 (750zł)

 

i wychodzi tak w miarę dobrane za 2150 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Długo nad tym myślałem i chłopaki mieli racje że nie opłaca się tego sprzętu wodować

 

 

Kurcze kręci mnie ten FX-6100 (450zł) albo FX-8150 (590zł) (zaoszczędzam na intelu sporo) i do tego płytę:

-ASRock 970 Extreme4 360zł

-MSI 990FXA-GD65 415zł

-ASUS SABERTOOTH 990FX REV 2.0 650zł

za resztę dokupić RAM 2x8 GB (340zł) i dysk SSD (250zł) pod system i graf Radeon HD 7850 (750zł)

 

i wychodzi tak w miarę dobrane za 2150 Dołączona grafika

 

Szukasz sprzętu, który warto wodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty widzisz różnice kolosalne?

FX 8120 ok. 600zł, i5 3350p ok 680zł. To kolosalna różnica? i5 posadzisz na płycie za 200 zł. Ile kosztuje rozsądne chłodzenie do FX? Ile kosztuje rozsądna płyta do FX?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta plyta z procem i chlodzeniem wyjdzie drozej niz i5 3570k z plyta pod oc i chlodzeniem. A i5 bedzie w grach sporo wydajniejszy i co najwazniejsze bedzie bral naprawde duzo mnie mocy. Nie mowiac o tym ze bedziesz musial wziac mocniejszy zasilacz niz przy i5

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz mam tangan 680W 

 

 

Lukaseop · Dołączona grafikaŚwietna płyta, dobrze przemyślana pod względem rozmieszczenia złącz. Posiada aż 6 złącz wentylatorów. (ja wykorzystuję wszystkie). Na płycie jest aż 10 punktów pomiarowych temperatury co w połączeniu z obudową Cooler Master CM 690 Dominator II Advanced i 4 wiatrakami daje temperatury podczas normalnej pracy w granicach 33st. A do tego jest stosunkowo cicho. Na Gigabyte 790XT-UD4P było sporo głośniej. Wygląda na solidnie wykonaną. Niestety jeżeli bierzemy po raz pierwszy płytę asusa do rąk to opisy wydają się być mało intuicyjne.
Niestety jest mały problem, płyta wydaje dziwny dźwięk coś jak by skwierczało, syczało. Mam nadzieje ze to tylko chwilowe.
Mój zestaw to:
Płyta: Asus SABERTOOTH 990FX R2.0 s.AM3+
Procesor: AMD Phenom II X4 965 3,4GHz
Pamięć: Good Ram 1333 2x4GB
Grafika: GTX 470
Dyski:
SSD 60GB Kingston V200 SATA3
Seagate 1TB
Dźwięk: SB X-fi pci-e
Zasilacz: YESICO 560W
Obudowa: Cooler Master CM 690 Dominator II Advanced

 

 

Pseudo · Dołączona grafika@up , odkopuje po zastanawiam się dlaczego kupiłeś taką drogą płyte dla takiego zestawu? Kręcisz tego Phenoma do 4,7 czy co?

 

 

Marcin0218 · Dołączona grafika@Pseudo: A jakiego lepszego proca wsadzić? Skoro ten Phenom kręci się stabilnie do 4 GHZ i dorównuje temu FX 8350...

sory za tak dużo pytań ale całe życie człek się uczy co o tym mam myśleć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mysl o tym nic tylko przejrzyj testy wydajnosci. Kupowanie plyty glownej drozszej od procka to glupota ( chyba ze zalezy ci bardziej na wygladzie niz wydajnosci) Krecony phenom jest wciaz wydajny ale brakuje mu duzo do i5 i jest deklasowany przez i5 na innych polach. FX niestety jest srednio udany i pomimo ze swietnie sie sprawuje w aplikacjach wykorzystujacych wiele rdzeni to w grach jest duzo gorzej. Co najwazniejsze to o ile sam procek jest tanszy to cala platforma juz jest drozsza. 

No ale zrobisz jak zechcesz;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytania odnośnie tego

i7

http://allegro.pl/intel-core-i7-860-4x2-8-8mb-s1156-krakow-i3298342299.html

i5

http://allegro.pl/intel-core-i5-3330s-2-7ghz-6mb-slga1155-turbo-3-2-i3288536740.html

bo pewnie jeszcze bym chciał troszke pdkręcić a w temacie FX-8320 vs i5 było napisane "Core i5 (bardzo ograniczone OC)" płytę jaką znalazłem do tego OC to http://allegro.pl/asus-p8p67-evo-ddr3-1155-usb3-sata3-fv-sklep-i3282108092.html ale może za słaba będzie. Nie miałem jeszcze Intela więc chcę w miarę dobrze wybrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiles procka z zablokowanym mnoznikiem wiec nie ma sensu pakowac sie w super plyte. Jak chcesz jakas ladna to taka bedzie fajna: ASRock B75 Pro3. 

Ewentualnie takie cos nie wiele drozej: MSI Z77A-G43. 

Na niej bedziesz mogl podkrecic procka gdzies do 4.0 - 4.1 ghz. 

No i chlodzenie jakies, nie musi byc nic poteznego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...