Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Mam takie wyzwanie, związane z karta graficzna HD 7950. Genaralnie chodzi wszysko ładnie pieknie, tylko są takie czasami mankamenty związane z oknami. Chodzi o to że od czasu do czasu na pulpicie zostają cześci okien jak na zdjęciu. Oczywiście sterowniki najnowsze. Bios aktualny. Windows 7 x64 Pro full legal, full update. Takie zachowanie potenguje sie podczas pracy w photoshop oraz pracy na plugin. Ale w samym sytemi też są takie artefakty, lecz zdecydowanie jest ich mniej. Dodam że to jest wlaśnie komputer do pracy w photoshop... no i wiadomo, to musi chodzić pięknie. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? I czy ma jakieś sensowne rozwiazanie?

 

Specyfikacja:
płyta: 

GIGABYTE GA-X79S-UP5-WIFI 

karta: 

Gigabyte Radeon HD 7950 3GB (GV-R795WF3-3GD)

Dyski:
2x OCZ Vector 128GB raid0
Procesor:
INTEL XEON E5-1620 QUAD CORE 3.60GHZ

 

Z Góry dziękuje za pomoc.

Lio

post-201791-0-83090300-1370022563_thumb.jpg

post-201791-0-85525300-1370022572_thumb.jpg

Edytowane przez tressorruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem i chodzi płynnie. temperatury w normie. Karta głownie działa w Photoshopie - praca.
Co do karty, nie upieram się że to ona, może być coś innego. System jest nowy, nie ma nic po za programami do pracy. Co do samego komputera to jest on na tej płycie:
GIGABYTE GA-X79S-UP5-WIFI, dyski to 2x OCZ Vector 128 w RAID0. Są jakieś programy do testowania sterowników, systemu itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze tak się dzieje czy od pewnego czasu? Można spróbować opcji przywracania systemu. Jeśli posiadasz zintegrowaną grafikę w procesorze lub na płycie to odinstalować sterowoniki tego radka i uruchomić na integrze

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj odinstalować ten sterownik od tego radka, wyczyść pozostałości po nim programem driver sweeper i w menadżerze urządzeń wybierz aktualizuj sterownik czy coś w tym stylu Windows sam powinien znaleźć sterownik i go zainstalować, może problem ustąpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

problem był większy niż tylko sterownik grafiki.

 

gdzieś po drodze musiał się system posypać - jak to w Windows bywa, padło na Raid. Generalnie ta płyta jest bardzo słabo zoptymalizowana pod Raid. Jest dużo błędów biosu. np. jak się ustawi system na Raid, to przestał działać DVD ;) Sam bios startuje ok. 10 s. a sam system ok. 3 s. i nie idzie tego ustawić. Przewaliłem zagraniczne fora i doszedłem do wniosku ze ten typ tak ma. I miał, pozbawiłem go Raid i wrócił do świata żywych :) Komputer chodzi jak marzenie.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...