Skocz do zawartości
Kochin

Procesor + dysk twardy + karta dzwiekowa

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w tej chwili:

Dual Core E2140 @ 3.2 GHz + Silent Knight 2
Abit IP35-e
Saphire Radeon 4850 512 MB
3 GB DDR2 Corsair XMS2
4 dyski w sumie 1,2 TB
Chieftec 550W
Obudowa Sharkoon + 2 wiatraki

Soundblaster 5.1 Live SB 0220 

Glosniki Logitech X-530

Monitor 27 cali LG IPS Full HD

 

Chce zmienić procesor i dokupić jakiś dysk twardy 2 TB i zmienić karte dzwiękową.

 

 

Budżet na proc do 300 zł, może być używany. Na dysk też podobny budżet.

Karta dźwiękowa tak do 100 zł używka...

 

Jakieś propozycje?

Edytowane przez Kochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor raczej musi być używany Dołączona grafika

 

podaj model tego czifteka.

 

Najlepiej byłoby wymienić procesor razem z mobo i ramem(na ddr3) na jakiś s1155 (nawet i pentium), jeżeli jednak chcesz pozostać przy obecnej platformie to sensowne do wyboru tylko Quady  - Q6600 lub Q9300+, aczkolwiek nie wiem czy 4fazy podołają z OC (chociaż prędzej Ramy nie wyrobią :>)

 

Dysk byle z dłuższą gwarancją niż rok ;> Jakościowo wszystko to podobny szrot.

 

co do dzwiękówki - nic lepszego do 100zł nie kupisz - a przynajmniej nie odczujesz różnicy na tego typu głośnikach

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz 700zł do wydania? Jaki jest cel rozbudowy?

 

Olej kartę dźwiękową, pomyśl może o lepszych głośnikach (ale to większy wydatek)

 

 

Kup takie graty:

 

Intel Pentium G2020 - 220zł

MSI B75MA-E33 - 190zł

4GB DDR3 - 100zł 

WD Green 2TB (WD20EZRX) - 340zł

 

 

Ewentualnie wspomniany Q6600 za 200zł.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma służyć głównie do przeglądania internetu, programowania i może do Football Managera. Czasami się obejrzy jakiś film.

Do gier mam konsolę.

 

Mobo nie chce zmieniać. Interesuje mnie tylko zmiana procesora i kupno dysku jako magazyn danych. Myślę, że pociągnę jeszcze 1-2 lata na tym sprzęcie i zakupie coś pod i7 w przyszłości.

 

Kartę dźwiękową rzeczywiście sobie odpuszczę.

Głośników nie chce zmieniać bo właśnie do kina domowego w salonie kupiłem Onkyo 616 + Klipsch F20 5.0 więc co bym nie kupił do kompa to będzie lata świetlne za tym sprzętem.

 

Tez myślałem o Q6600. Da radę go ładnie podkręcić na moim sprzęcie?  E2140 poszedł stabilnie bez problemu do 3.2 GHz i on ładnych paru lat bez problemu działa na tych ustawieniach. Jest sens kupować coś lepszego w przedziale do 300 zł? E2140 obecnie przestał już trochę wystarczać.

 

Mam też dysk SSD Crucial 60 GB na Win 7 i myslę, że procek trochę ogranicza ten cały zestaw. 1MB cachu robi swoje, tego nie przeskoczę.

 

Co do zasilacza:

Zasilacz Chieftec PSU ATX/EPS 550W PFC 12CM 27DB (GPS-550AB-A)

Mam coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takich zastosowań lepiej byłoby jednak zmienić tą platformę, SB/IB jest bardziej responsywny - do tego te procesory pobierają znikoma ilość energii (~50W cpu+mobo+ram pod obciążeniem, idle ~20W). Wspomniane quady ~100W wiecej.

 

a jak już brać na s775 chyba lepiej Q9400 - o dobrze kręcącego się Q6600 ciężko a Q9 zawsze troche nowszy (45nm vs 65nm) i wydajniejszy zegar w zegar.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zmieniać na razie płyty głównej. Zmienię cały sprzęt w przyszłości. W sumie zacząłem się rozglądać za czymś nowym bo po reinstallu kompa trochę zaczęły filmy hd ścinać w rozdzielczości 1080p. Jednak nie zauważyłem ze ustawienia w biosie się zrestartowały i e2140 chodził na standardowym 1.6 Teraz podniosłem znowu do 3.2 i wszystko pięknie działa bez zacięć. Będę czuł zmianę po zmianie tego procka na Q6600 czy Q9400?? One już tak dobrze, się nie podkręcą...

Zastanawiam się czy jest sens, czy różnica będzie duża między nimi a e2140 kręconym na 3.2 GHz.

Edytowane przez Kochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta płytka świetnie sobie daje radę z quadami zarówno 65 jak i 45 spokojnie latają na 4GHz z tym że polecam dać nawiew na radiator na mosach. Miałem kiedyś taką płytkę i przewineło się przez nią mnostwo procków od wlasnie pierwszych c2d 65 po quady 45nm niestety nie moge tych slow potwierdzic screenami bo ich poprostu juz nie mam gdzies sie zagubily... aczkolwiek radze sobie wziąć do serca wentylator na sekcje zasilania, bo ta bardzo mocno się lubiła zagrzać przy OC c2q co skutkowało w znacznie nizszych wynikach.

 

co do roznicy, zdziwilbym sie jakbys nie odczuł (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej ciężko to określić - o ile nie zrobił tego sprzedawca.

na wiele ponad 3,3Ghz w obydwu przypadkach bym nie liczył, chyba że trafi ci sie jakas ciekawsza sztuka.

Jeżeli masz dopłacać 100zł do Q9 to nie warto - z tego co przeglądałem jednak to są one z podobnych cenach (260-300zł).

 

Co do odczuwania - w filmach nie odczujesz ;p więcej byś zyskał po wymianie radeona na nowszy model - bo w HD4xxx to UVD chodzi tak sobie - chociaż da się bez problemu oglądać niemal bez obciążania procesora, z niewielkimi problemami przy przewijaniu filmu.

E2140@1.85 nadal mam w HTPC - na linuxie z żadnym 1080p h264 nie miałem najlniejszego problemu - obciążenie max 70%/70%.

 

w przegladaniu internetu na pewno pomoże - szczególnie na stronach flash/js etc.

 

w ogólnej pracy systemu większej róznicy nie czuć - miałem E5200@3.6 i przez pewien czas Q6600 na 3ghz (pamięci na więcej nie pozwoliły Dołączona grafika całość na popularnym gb P35DS3L). Za to przesiadka na mniej wydajnego od obydwu ww. celerona SB + s1155 zrobiła na mnie spore wrażenie - ciężo powiedzieć czy to z racji lepiej dopracowanych sterowników czy też całej platformy - ale "responsywność" jest nieporównywalna ^^

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up samo odtwarzanie filmów nie sprawia zadnego problemu serii HD4X ( w przeciwienstwie do HD3X - faktycznie duzo gorzej ), problem zaczyna sie przy odtwarzaniu flasha, glownie streamy mianowicie zamiast grafiki poci się proc. Osobiscie twierdze , ze to wina flash playera bo kiedys nie bylo tego problemu - jak zaczal robic sie popularny own3dtv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...