Skocz do zawartości
rashal

PC Stereo 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Planuję zakupić zestaw stereo do komputera, ponieważ mój stary zestaw Logitech X540 (spięty na zintegrowaną) już się wysłużył
Ogólnie planuję zakup 2 kolumn podłogowych, do tego wzmacniacz i DAC do PC
Słucham każdego gatunku muzyki, Rap, Drum'n'Bass, Neurofunk, House, Jazz, Ambient, Soul, Klasyka itp tip.
mój pokój to 16m^2 (ze skosami, zaczynają się od 175cm od podłogi), biurko naprzeciwko okna połaciowego zintegrowanego z oknem ściennym (mogę wrzucić fotki na życzenie, jeśli to potrzebne Dołączona grafika )
Ogólnie chciałem przeznaczyć na to przedsięwzięcie 2000zł (+/- kilka stówek), chciałbym by grało to dobrze, w pełnym paśmie (choć przynajmniej by dolna granica nie zaczynała od 100hz>)
Gram dużo, dużo oglądam filmów i dużo słucham muzyki, sam również tworzę muzykę (Lecz mało, do tego mam drugi komputer, stąd pełne pasmo i dobry dźwięk, wiem, nie będzie to grało jak monitory studyjne po 10tysięcy za sztukę, nie liczę na to, ma po prostu grać dobrze i nie męczyć ucha ).
Kolumny które przykuły moją uwagę to Jamo S606, Jamo S718 i JBL Studio 180, Wharfedale Diamond 10.6 (podobno Jamo bardziej krzyczy niż gra)
Wzmacniacz używany (nie chcę przepłacać za ładną obudowę, kilka cyfrowych bajerów i all made in china) bądź nie (jeśli trafi się jakiś dobry i solidny, jak kiedyś produkowano )
DAC myślałem nad FiiO E07K + FiiO E09K, gdyby jakimś cudem pojawił się zastrzyk gotówki celowałbym w Nuforce HDP (Ewentualnie jakiś interfejs audio?)
Ewentualnie coś co polecicie
To samo tyczy się kolumn i wzmacniacza
Ogólnie chciałbym zmieścić się w tych 2000zł lecz jeśli jakiś ciekawy i solidny zestaw przekroczy ten budżet (oczywiście nie o 1000zł Dołączona grafika) nie będę uciekał się do dekapitacji
Pozdrawiam i z góry dziękuje za posty/porady/propozycje Dołączona grafika

Edytowane przez rashal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie topowy z tego okresu, ale ciężko go kupić, a nawet jeśli się pojawi np. na Allegro to w cenie ok. 1500 PLN, co znacząco uszczupla Twój budżet.  Sam mam teraz PMA-1060 i generalnie spokojnie wystarcza - to bardzo wydajne, dynamiczne wzmacniacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo wydajne, dynamiczne wzmacniacze.

Podobno brzmienie serii 60 Denona jest zimne, naturalne, bez przebarwień, podoba mi się to Dołączona grafika

Powiedzmy, że biorę PM 1060 lub 1080 (to samo + pilot)

Sprawę wzmaka mamy za sobą, co z kolumnami/DAC'em/interfejsem?

 

P.S. Znalazłem jeszcze Marantz PM7000, podobno lepszy od 1060/1080R?

 

Może jakieś podstawkowe?

Edytowane przez rashal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Znalazłem jeszcze Marantz PM7000, podobno lepszy od 1060/1080R?

 

 

Bebechy praktycznie te same co PM 68 czyli faktycznie bardzo dobry - jak znajdziesz w dobrym stanie (nie naprawiany/nie "grzebany") można śmiało brać.

 

Kolumny - z dobrych i tanich polecam podłogowe Eltax Liberty 5+ (lub wersję 3+ jeśli mogą być podstawkowe). Te kolumny potrafią naprawdę miło zaskoczyć - sam obecnie w niedużym pokoju mam m. in. najmniejsze Liberty 1+ i grają b. fajnie. Ewentualnie Paradigm seria Monitor 3 (podstawkowe) lub wyższe podłogówki (np. Monitor 7 lub 9 jeśli planujesz burzyć tym ściany Dołączona grafika). W pokoju 16m2 podstawkowe w zasadzie wystarczą.

 

Jaką masz konkretnie kartę zintegrowaną? Z kupnem DACa wstrzymałbym się do czasu jak już będziesz miał kolumny (najważniejszy element) i wzmacniacz (2 miejsce pod wzgl. "ważności"). Jeśli będziesz niezadowolony z dźwięku, można kombinować z zewnętrznym DACiem, chociaż w takim budżecie kupiłbym możliwie najlepsze kolumny i wzmacniacz a DACa na razie odpuścił. Ewentualnie, kup porządną kartę dźwiękową (DAC będziesz miał na niej) typu M-Audio Audiophile 2496 - bardzo przyjemny, naturalny dźwięk.

 

I praktyczna uwaga: jeśli planujesz kupować na Alledrogo, polecałbym raczej odbiór osobisty - ryzyko uszkodzenia elektroniki czy kolumn przez kuriera niestety jakieś tam jest.

Edytowane przez Night_Bird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuję zakupić zestaw stereo do komputera, ponieważ mój stary zestaw Logitech X540 (spięty na zintegrowaną) już się wysłużył

Ogólnie planuję zakup 2 kolumn podłogowych,

 

Podłogówki do komputera? - moim zdaniem kiepski pomysł (nie będzie przestrzeni, przy odsłuchu bliskiego pola).

 

Co do rozciągnięcia pasma poniżej 100 Hz - z tym poradzi sobie każde sensowne, podstawkowe 2.0 (np. Tannoy Reveal 501A lub 601A schodzą poniżej 65 Hz -3 dB).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...