Skocz do zawartości
Gość

Fenomen Spire FalconRock II (gdzie w Szczecinie?)

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze chciałem zapytać czy ktoć wie gdzie w Szczecinie można dostać ten cooler?

Po drugie zastanawia mnie fenomen tego niepozornego i niezbyt drogiego coolerka. Na pewno większość sukcesu zawdzięcza kształtowi radiatora, bo przecież wentyl można założyć dowolny - chociaż głowy sobie za to uciąć nie dam. O ile się nie mylę SF II posiada miedzieny rdzeń, ale chciałem nawiązać także do innego coolera. Chodzi mi mianowicie o chwalonego i krytykowanego Titana TTC-D5TB. Nie sposób nie zauważyć że kształt SF II jest prawie identyczny jak TTC. Posiadam osobiście wersję TC (Thermal Control) tegoż Titana - obr/min regulowane automatycznie w zależności od temp proca. Jestem z niego naprawdę zadowolony gdyż sprawuje mi się lepiej niż CM X-Dream HAC-81. Na CM przy 1700+@2400+ temp idle 38-40 st na TTC dokładnie nie pamiętam, ale niższa o około 2-3 st, tylko że wentyl na CM ~3000obr/min a na TTC ~ 2600 obr/min. Poza tym TTC nie ma miedzianego jądra :D

Ciekawi mnie jedna rzecz - gdyby cooler z X-Dream zamontować na TTC to byłby chyba niezły wynik (+ regulacja obrotów wentyla). Niestety sam tego na razie nie sprawdzę bo TTC mam jeszcze na gwarancji, a tam wentyl połączony jest kabelkiem od termistora z radiatorem. Ale jak skończy się gwara na pewno pokombinuję. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny ale nie identyczny jak titan. jest trochę wyższy i ma ten rdzeń z miedzi.a-em-deki mająmałe jądro (bez skojarzeń) i najtrudniej jest odprowadzić ciepło z samego rdzenia. jeśli kawałek miedzi dobrze odprowadzi ciepło od jądra proca to jest spox. u titana jest tylko alu więc to go osłabia. sam się czaję na FalconRock II bo mi się proc bez o/c grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj zapodaje GlacialTecha Igloo Silent Breeze - tylko 19dB ! zobacze jak wypadnie w porownaniu do D5TB :). Cena troche wysoka, bo ok. 60zl ale moge go ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> na sprawdzenie to czemu nie skorzystac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz go mam... ale na razie jestem w pracy.

Po pierwsze wydaje mi sie, ze nie jest caly z miedzi a jedynie miedziana jest 2-3mm podkladka pod wlasciwym radiatorem. Tzn, caly spod jest miedziany i przylutowany(chyba?) do alu radiatora. Wentyl sprawdzilem na firmowym kompie i kreci sie jakies 2000obr. - nieslyszalny.

Kupic mozna w NTT. Ja kupuje go po cenie hurtowej, tzn. zakupu + Vat. O ile sie sprawdzi...pierwsze wrazenie sprawia niezbyt ciekawe...

Dzisiaj dam znac w tym samym watku jak temp na XP1700@???? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak na FC2 mialem podobne tempy jak na Volcano9 ale przy procu kreconym tak do 2100MHz. Pozwyzej troche lepiej sprawuje sie Volcano (2-3 stopnie) Ale za to jest duzo glosniejsze. Polecam tego Falckon Rocka II jest naprawde wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecalem male testy Igloo Silent Breeze.

Wymiary radiatora 70x64x54, wentyl 70x70x15.

Miedziana podstawa o grubosci ok.3mm, reszta radiatora jest Alu. Wentyl smiga na 2200obr. czyli ok.

Reszta sprzetu to xp1700 1,475V, nForce2 8rda+, buda zamknieta. Na lewej stronie wentyl 8x8x2,5 wciagajacy powietrze, 2 wentyle 8x8 wyciagajace - jeden pod zasilaczem, drugi na gorze obudowy.

Wyniki Titana D5TB aluminiowego i wentylem ArcticCooling TC1 z obr. na poziomie 2160 rpm.

Idle: 40C

Hot (burnk7) po 20min: 46C

powrot do poziomu 40C trwal ok.7min.

 

Igloo Silent Breeze

Idle: 41C !?!?? blad pomiaru ...?

Hot (burnk7) po 20min: 46C

powrot do poziomu 40(41C)C trwal ok.5 min.

 

Widac, ze radiator w Igloo jest lepszy, tylko wentyl troche slaby... pewnie zastosowanie tego wentyla co uzywam na Titanie troche podniosloby osiagi silent breeze, ale na razie qpa... ciekawe jaka osiaga on temp. na deklarowanym XP 2700+ :) Zaraz to obadam... podkrece troche proca i podam wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie katuje tego Igloo burnk7. Proc ustawiony 12x166 przy 1,575V. Temp rosnie.... na razie 52C. Goraco troche. Z drugiej strony tyle osiagal ten Titan przy otwartej budzie :/ Juz sam nie wiem... im wyzsze taktowanie tym ten igloo lepiej sie zachowuje. Przy Titanie z wentylem o ktorym pisalem powyzej 56C przy otwartej budzie na takim samym taktowaniu to nie problem.

Jedno trzeba mu przyznac - jest cichuuuuutki. Odlaczylem na moment wszystkie pozostale wentyle i .... prawie nic nie slychac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak sprawuje się ten Titan: http://www.titan-cd.com/product.asp?model_...-D5TB/G/CU35/R1 bo on ma chyba miedziany rdzeń więc teoretycznie w temp. powinien być zbliżony do FRII

A tak szczerze po co ci ten titan??? Zakup tego FRII i luz. SPire robi lepsze wentyle. Ten jest naprawde cichy iwydajny.

P.S. Oba coolerki maja podobna wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jestem lolek. do tej pory nie wiedzialem jaka mam serie tego spire, az do tej pory kiedy zauwazylem ten topic i sie tym zainteresowalem. okazzalo sie bo glebszych ogledzinach, ze jest to Falcon Rock II. heh nie wiedzialem nawet. ale wydaje mi sie, ze taki za dobry to on nie jest, szumi troszke (cza oslonki w budzie powycinac) tera w spocynku mam 37 stopni w stresie dochodzi do 48-9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jestem lolek. do tej pory nie wiedzialem jaka mam serie tego spire, az do tej pory kiedy zauwazylem ten topic i sie tym zainteresowalem. okazzalo sie bo glebszych ogledzinach, ze jest to Falcon Rock II. heh nie wiedzialem nawet. ale wydaje mi sie, ze taki za dobry to on nie jest, szumi troszke (cza oslonki w budzie powycinac) tera w spocynku mam 37 stopni w stresie dochodzi do 48-9.

No to jak u mnie zupełnie. Ten sam proc, te same temperatury. No ja nie dobijam do 49, bo otwarta buda. Ale to nie jest źle jak na cooler za 50 zł i rdzeń palomino...powiedziałbym, że całkiem całkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak sprawuje się ten Titan: http://www.titan-cd.com/product.asp?model_...-D5TB/G/CU35/R1 bo on ma chyba miedziany rdzeń więc teoretycznie w temp. powinien być zbliżony do FRII

A tak szczerze po co ci ten titan??? Zakup tego FRII i luz. SPire robi lepsze wentyle. Ten jest naprawde cichy iwydajny.

P.S. Oba coolerki maja podobna wydajnosc

Nie napisałem że chcę kupić tego Titana tylko, że ciekawi mnie jak się będzie sprawował bo jest prawie taki sam jak FCII. Nawiązując bowiem do tematu topicu interesuje mnie dlaczego tak niepozorne i ciche konstrukcje niewiele ustępują drogim (w porównaniu) "suszarkom" które specjalnie do @ są przeznaczone. Chodzi mi tu np. o X-Dream, Aero, Volcano, itp. Jak mi się nadarzy okazja to z pewnością tego FCII nabędę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki trafiłem na stronkę firmy Speeze gdzie model tej firmy tej firmy jest zupełnie podobny, jeżeli nie nawet taki sam jak FCII: http://www.speeze.com/products/fcc.asp?ProdID=84 tylko nazywa się RaptorCoolI

oraz

inny nawet określony jako FalconRockI:

http://www.speeze.com/products/fcc.asp?ProdID=81

czyli po prostu oryginalna kopia FalconRocków dwóch, coś jak Epox8RDA+ i FIC AU11 :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jestem lolek. do tej pory nie wiedzialem jaka mam serie tego spire, az do tej pory kiedy zauwazylem ten topic i sie tym zainteresowalem. okazzalo sie bo glebszych ogledzinach, ze jest to Falcon Rock II. heh nie wiedzialem nawet. ale wydaje mi sie, ze taki za dobry to on nie jest, szumi troszke (cza oslonki w budzie powycinac) tera w spocynku mam 37 stopni w stresie dochodzi do 48-9.

Zauwaz ze masz rdzen 0.18 wiec roznice temperatur sa. A twoja temperatura wydaje mi sie jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki trafiłem na stronkę firmy Speeze ...

:P

 

BYLO np tu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=404...ghlight=#404274

 

mam ten cooler i mialem tez w lapach 2 FRII - to jest to samo - niestety po pewanym czasie ten SPIRE/Speeze (jak to ma w zwyczaju) zaczyna wydawac z siebie (wk**wiajacy) metaliczny swist :( u mnie to najglosniejszy wentyl - zmieniam (sam wnetyl) na PAPSTa 8412NGM lub NoiseBlockera S3 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ramzes The Great

jezeli chodzi o szczecin to widzialem w sklepie Acom, miesci sie w stołówce politechniki szczecińskiej przy ku słoncu ( kiedy byl tam Klub Pinokio ) , byl tam kiedy kupowalem swojego X-Dreama, tel do nich to 4480275........ :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ramzes The Great

spox nie ma sprawy :) w koncu w jednym miescie zyjemy wiec trza sobie pomagac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki trafiłem na stronkę firmy Speeze ...

:P

 

BYLO np tu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=404...ghlight=#404274

 

mam ten cooler i mialem tez w lapach 2 FRII - to jest to samo - niestety po pewanym czasie ten SPIRE/Speeze (jak to ma w zwyczaju) zaczyna wydawac z siebie (wk**wiajacy) metaliczny swist :( u mnie to najglosniejszy wentyl - zmieniam (sam wnetyl) na PAPSTa 8412NGM lub NoiseBlockera S3 8)

Dzięki za wskazówkę benek, ale nie sposób jest przeczytać wszystkie tematy na forum, a odnośnie Speeze specjalnie nie szukałem - tak przy okazji - nawinął mi się więc zapodałem, bo budowę ma FalconRockową :wink:. A w tym topicu o co innego mi biega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na niego trafilem baaardzo przypadkowo, poprostu na gwalt potrzeboiwalem coolera i wpadlem do pierwszego sklepu poprosilem najwieszy jaki maja i mi gosci rzucil na blat to cudo i zaproponowal cene 50. Mowie mu ze za 45 wezme, kolo sie skrzywil, pomyslal i sie zgodzil. W drodze do domu sobie myslalem ze pewnie przeplacilem bo ten sklep do najtanszych nie nalezy, ale jak widac nie jest tak zle :). Bardzo fajny cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jestem lolek. do tej pory nie wiedzialem jaka mam serie tego spire, az do tej pory kiedy zauwazylem ten topic i sie tym zainteresowalem. okazzalo sie bo glebszych ogledzinach, ze jest to Falcon Rock II. heh nie wiedzialem nawet. ale wydaje mi sie, ze taki za dobry to on nie jest, szumi troszke (cza oslonki w budzie powycinac) tera w spocynku mam 37 stopni w stresie dochodzi do 48-9.

No to jak u mnie zupełnie. Ten sam proc, te same temperatury. No ja nie dobijam do 49, bo otwarta buda. Ale to nie jest źle jak na cooler za 50 zł i rdzeń palomino...powiedziałbym, że całkiem całkiem...

no jak sciagne bude to w stresie mam kolo 45-6. bo dodatkowo zalozylem wiatrak wyciagajacy powietrze z budy. ale pewni te same tempki mamy tylko odczyt z programu sie troszke moze roznic.

aha i jusz wiem co tak chuczalo. oslonki wiatraka na zailaczu. wziolem je wyciolem i jusz sie jakos ciszej zrobilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche poczytalem testow o wentylach.wybieralem pomiedzy 3-4.Spire WhisperRock IV,Spire Falcon Rock II,Cooler MasterHSC-V83 X-Dream.wszyskie w granicy do 60 zlote.Kupilem tego pierwszego-najcichszy(moze na rynku sa bardziej ciche-ale albo mniej wydajne, albo duzo drozsze).ma wiekszy przeplyw od falcona, ma tez miedziany rdzen....w zasadzie sa podobne do siebie ale na korzysc WhisperRock IV.X-dreama zostawilem w spokoju bo przy malych obrotach "terkocze".Pozbawoiny jest tych wad x-dream SE -ale poki o u nas go nie ma-no a gdyby byl to nie wiem jaka cena-caly jestwykonany z miedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o szczecin to widzialem w sklepie Acom, miesci sie w stołówce politechniki szczecińskiej przy ku słoncu ( kiedy byl tam Klub Pinokio ) , byl tam kiedy kupowalem swojego X-Dreama, tel do nich to 4480275........  :twisted:

Byłem, mają ten cooler tylko przez przypadek i jest to niestety FalconRockI - czyli bez miedzianego rdzenia, szkoda... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...