Skocz do zawartości
Sadman

Asus HD 6870 hałasujący wentylator + problem z gwarancją, nieistniejący sklep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kartę kupiłem w lipcu 2012r, dziś rano po włączeniu komputera, usłyszałem jakiś terkot dobiegający z obudowy, po otworzeniu okazało się że to wentylator GPU, odkurzyłem kartę i cały komputer. po zmontowaniu wszystkiego po 5 min od włączenia PC karta znów zaczęła hałasować, terkot pojawia się tylko na niskich obrotach wentylatora 1300 rpm, w programie asus smart doctor po zwiększeniu obrotów do 2000 i w górę terkot ustaje, gdy powracam do standardowego trybu pracy to po 10 min znów pojawia się hałas, karta nigdy nie pracowała w zasyfionych warunkach mam filtry na przodzie, i co 3 miesiące czyściłem obudowę, nigdy nie było z kartą problemów. Mam 36m gwarancji, karta zakupiona poprzez allegro, jednak gdy wszedłem na stronę sklepu okazało się że konto jest zawieszone a ostatnie 150 komentarzy to negatywy, wpisałem w allegro nazwę sklepu i na forum prawnym jest ponad 50 stron o tej firmie. Co mam zrobić teraz z gwarancją. dzwonić do asus polska czy co, dodam że w pudełku nie ma żadnej karty gwarancyjnej od producenta, mam tylko fakturę VAT z datami i pieczątkami i podpisami,

 

dodam że czasem terkot sam z siebie ustaje po 30 min np, i karta pracuje cicho przez przez kilka godz, albo znów hałasuje po 5min

Edytowane przez Sadman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwon do asusa, opisz sutuacje tak ka nam i sie zapytaj czy dowod zakupu w formie faktury wystarczy. Czego oczekujesz abysmy doradzili? ;) telefon nie gryzie.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...