Skocz do zawartości
Pawlik1994

Razer Imperator 2012/4G problem z zacinaniem sie lasera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegoś roku jestem dość szcześliwym posiadaczem Razera Imperator 4G. Generalnie myszka używana dość rzadko, przez pewien czas nawet leżała tylko w szafie. Od niedawno znowu zacząłem grać trochę więcej i myszka zachowuje się dziwnie. Pewnego razu grając w bf3 po prostu przestała działać. Nie pomogły próbu podłączenia do innego portu, restarty kompa, myślałem że jest martwa. Następnego dnia myszka zaczeła działać, jednak zaczął występować problem z laserem, a przynajmniej tak myślę. W pulpicie gdzie raczej nie wykonuje zbyt dużych ruchów ręką wszystko jest w porządku, jednak gdy zacznę grać myszką łapie freezy. To znaczy chyba tylko laser, w pewnym momencie przestaje po prostu działać, przyciski działają normalnie. Po 1,2 s  znowu działa, zauważyłem jeszcze że gdy klikne któryś przycisk to laser znowu zaczyna działać. Czasami jest tak, że coś takiego dzieje się co 15min, czasami 10 razy na min. Taka sytuacja występuje przeważnie tylko przy bardziej zamaszystych ruchach (gram na bardzo niskiej czułości). Próbowałem róznych opcji odświeżania, zmieniałem rozdzielczości, zmieniałem surface calibration, nic nie pomaga. Nie ma znaczenia również czy sterowniki są zainstalowane czy nie. Sprawdzałem myszke na netbooku i tam nie występuje taki problem. Próbowałem instalować jeszcze raz sterowniki do płyty głownej, jednak to też nie pomogło.

 

Zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz. W menadzerze urządzeń nie mam Razer Imperator jak wcześniej, a HID-compliant mouse. Jednak sterowniki razera działają mogę normalnie wgrywać makra, zmieniać odświerzanie itd. Po odinstalowaniu sterownika i ponownym podłączeniu dalej jest wykrywana jako HID.

 

Próbowałem wgrać nowy firmware, ale wywala mi błąd Razer Imperator not connected.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj na gwarancji. Sam posiadałem Imperatora później Lachesis ale niestety prócz wygody którą sobie ceniłem te myszy były awaryjne. Jak nie laser się zepsuł to pojawił się dwuklik. Jestem zawiedziony awaryjnością myszy Razer. Nie ukrywam, że są dla mnie najbardziej wygodne spośród tych które do tej pory miałem, ale awaryjność to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tu pojawia się problem, ponieważ paragon zgubiłem. Poszukam jeszcze, ale wolałbym coś pokombinować jeszcze samemu, ewentualnie oddać do jakiegoś serwisu. Jako ciekawostke dodam, że grałem teraz 2h i ani razu się nie zacieła. Może magicznie sama się naprawiła :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałeś w sklepie internetowym to możesz się powołać na zamówienie w historii sklepu to powinni uznać reklamacje ale nie każdy sklep się na to godzi bo zgubiony paragon to plus dla sklepu ponieważ ma klienta z głowy. Ale zgubienie paragonu wcale nie oznacza końca gwarancji. Wiem po swoim przykładzie. Co prawda dotyczyło to zakupu w Castoramie odśnieżarki do śniegu za parę tys. ja zgubiłem paragon a się zepsuła odśnieżarka. W kasie nie robiono mi problemów mało lecz musiałem niestety znać przybliżoną datę zakupu sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w Empiku, wiem, że drogo, ale miałem akurat bon na 100 czy 150zł, a raczej nic tam nie kupuje. Myślisz, że przyjmą mychę bez paragonu?

 

//edit

 

Jeszcze ciekawą rzecz zauważyłem. Generalnie myszka zacina się jak zaczynam ją trochę bardziej machać, ale jeśli mam wciśniety ppm (celowanie) to mogę machać do woli. WTF??

Edytowane przez Pawlik1994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Gdy ruszam myszką to z komputera dochodzi taki cichutki pisk, im robie to szybciej pisk narasta. Możliwe jest uszkodzenie wtyczki usb? Pisk dochodzi z płyty głównej mniej więcej gdzieś w okolicach usb

Edytowane przez Pawlik1994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...