Skocz do zawartości
MeniMen

Czy zasilacz 600W starczy do mocnego OC ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie zastanawiam się czy zasilacż 600W starczy do mocnego OC. Mój sprzet:

Procesor - i5 3570K

Płyta Główna - AsRock Z77 Extreme 4

Karta Graficzna - Gigabyte Radeon HD 7870

Zasilacz - OCZ  StealthXStream 2 600W

Ramy - Patriot Viper Xtreme Series Division 2 Edition DDR3 2x4GB 2133MHz

Nagrywarka - Asus DRW-24

Dysk Twardy - Western Digital Caviar Blue

 

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć jakie chłodzenie do tego procka jeśli chcę go podkręcić do ok 4.5 Ghz ???

Z góry dziękuję (i mam jeszcze prośbe do administratorów jeśli umieściłem te zapytanie w złym temacie to prosiłbym o przeniesienie go do właściwego tematu )

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dodam, że proponowany przez Ciebie RAM jest niepotrzebnym wydatkiem - ta platforma nie skorzysta z więcej, niż 1600MHz. Jak już planujesz taki OC zestaw, to raczej bez SSD się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utnij na płycie i ramie i masz kasę na SSD .Zamiast tego SxS 2 600W proponuję modularnego Thermaltake Smart 530W za ~195 zł .Zamiast zwykłego HD7870 proponuję model HD7870XT , trochę droższy a ma wydajność na poziomie HD7950 .Niestety dostępny jest tylko model od Club 3D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...