Jump to content
kaem

Falowanie dźwięku Logitech X-540

Recommended Posts

Witam mam problem z zestawem głośników Logitech X-540. Doszedłem do tego, że prawdopodobnie problem leży gdzieś w pilocie (przewodowym). Problem to falowanie dźwięku, tzn minimalne ściszanie i pogłaśnianie. W większości utworów tego nie słychać. Słychać je natomiast wtedy kiedy dźwięki są długie np. proszę sobie wyobrazić dźwięk wciśniętego jednego klawisza na organach, albo skrzypce kiedy grają długo jedną nutę - wtedy słychać takie pulsowanie dźwięku. W filmach np kiedy słychać jak pada deszcz to słychać takie pulsowanie. Nie słychać tego wyraźnie ale moje ucho to jednak słyszy i wg mnie takie coś jest niedopuszczalne zwłaszcza, że mam fajną kartę dźwiękowa.

Wcześniej pisałem, że problem może być w pilocie bo doszedłem do tego, że wpięcie słuchawek w pilot (tam jest wejście na jack'a) i od razu wypięcie eliminuje to falowanie/pulsowanie. Niestety po jakimś czasie problem wraca. Wyraźniej też słychać pulsowanie kiedy słucham ciszej muzykę.

Potencjometry i wtyczkę przeczyściłem specjalnym płynem Kontakt ale nic to nie pomogło.

Poradźcie coś.