Skocz do zawartości
aerial

sandy vs ivy vs haswell

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie Kupna procka i płyty tylko raz- zgadzam się z tym - wiem sam po sobie że jak kupowałem to brałem komplet tzn wymieniałem to i to, może i nie jest to złe posunięcie ale według mnie cały ten rynek powinien trochę zwolnić aby programiści mogli sobie popracować i wypracować to co oferuje obecna technologia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że im brakuje czasu? Od jakiegoś czasu technika wśród procków stoi w miejscu, poprawia się jedynie współczynnik wydajności do poboru prądu. Jedyne czego brakuje programistom to chęci, zarówno tworzenia lepszych rzeczy, jak i walki z obecnym systemem pt. "im taniej, tym lepiej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LGA1150 też tylko będzie mieć 2 serie procków, jak 1155, bo następna będzie na DDR4 i wymusi zmiany.
Najgorzej jest z "czapką" pod prockami; pasta przecież po kilku latach będzie pewnie IZOLATOREM i nie trzeba tłumaczyć co to oznacza dla użytkowników (pewnie dlatego haswell znów ma paste) !
Ja poczekam na c2duo do refresh'a haswell'a, lub nowe AMD to może wymienię, w szczególności że teraz jeszcze bubel z błędem usb3 wypuścili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie, kiedy ceny procków i5 SB/IB na alledrogo powinny znacząco zmaleć? Niby Haswell już jest, ale liczyłem, że ceny wspomnianych procków jakoś się ruszą, a tu lipa.

 

Chciałbym wymienić swojego G550 na i5 2400/2500 lub i5 3470.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na różnicę w wydajności wydaje mi się, że SB już raczej "znacząco" nie stanieje a jeśli chodzi o IB to też nie liczyłbym na jakieś drastyczne spadki bo kto ma IB raczej nie będzie widział sensu zmiany na haswella, więc też i używek będzie mało... 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tu głównie o przesiadkach między platformami.. tymczasem ja mam w najbliższym czasie poskładać kompa od zera. Zastosowania stricte profesjonalne (grafika 2D i montaż filmów). Warto iść w Haswella, czy lepiej w pewniejsze i nieco tańsze ale słabsze Ivy Bridge? W sumie nie wiadomo jakie babole wyjdą tym razem na nowej platformie Intela..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma to byc montaz na lata to nie ma sie co pchac w poprzednia technologie, a przy zastosowaniu profejsonalnym bardziej sie liczy stabilnosc 24/7 niz overclocking.

 

Przy montazu video idz w ilosc rdzeni, nie musisz isc w maks clock (aczkolwiek sie przydaje).

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ainaruth ja bym na Twoim miejscu szedł w Haswell-a  chyba że naprawdę liczysz na

mega oc .. ale trzeba pamiętać że IB i Haswell takt w takt są nie równe.

Ja nie narzekam, i nie żałuje decyzji, jedyne co kiepsko wypada to chłodzenie boxowe..

bo temp podczas grania w Crysisa3 miałem 78C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ainaruth ja bym na Twoim miejscu szedł w Haswell-a  chyba że naprawdę liczysz na

mega oc .. ale trzeba pamiętać że IB i Haswell takt w takt są nie równe.

Ja nie narzekam, i nie żałuje decyzji, jedyne co kiepsko wypada to chłodzenie boxowe..

bo temp podczas grania w Crysisa3 miałem 78C

 

To nie tyle "zasługa" boxowego chłodzenia, jak zwalonego kontaktu procka z IHS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie takich baboli obawiam się w pierwszych tygodniach sprzedaży Haswella. Potem pewnie będzie lepiej.

Komputer nie jest dla mnie, nie będzie żadnego OC ani gier. I faktycznie ma być na lata, więc nowsza architektura byłaby lepszą opcją. Dlatego póki co myślę o

i7 4770 + MSI B85-G43 + 16GB pamięci 1600MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, jeżeli nie masz nic przeciwko kupowaniu używanego sprzętu (nie ze sklepu, często są to części na gwarancji, nowe), to sandy wygrywa zdecydowanie. Jest sporo taniej, niż ivy i haswell.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt będzie na siebie zarabiał, więc lepiej dopłacić teraz nawet kilkaset PLN, ale żeby posłużył przez lata. Składak ma być nowy, na gwarancji i ze wszystkimi fakturami, przez co używki odpadają. Zresztą mając elastyczny budżet (trochę ponad 3000zł), można poszaleć;)

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie także czeka wkrótce przesiadka z 775 na nowszą platformę.

Patrząc teraz na to co jest w ofercie (Intel) to różowo nie jest. Zastanawiam się czy nie iść w ivy. Mam zamiar posiedzieć tak jak teraz z 5 lat na sprzęcie, ale płyty pod Haswella nie nastrajają pozytywnie.

Dla mnie płyta to odstawa, a procek w drugiej kolejności. Radzicie czekać aż wyjdą poprawione rewizje płyt pod hansa (a jeśli tak to kiedy to nastąpi?), czy pakować się w ivy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie płyta to odstawa, a procek w drugiej kolejności. Radzicie czekać aż wyjdą poprawione rewizje płyt pod hansa (a jeśli tak to kiedy to nastąpi?), czy pakować się w ivy?

 

a co jest nie tak z obecnymi płytami?

O Ivy czytałem, że jeśli się nie planuje OC (a na tych ostatnich generacjach Inteli, OC to kwestia co najmniej drugoplanowa), nawet tanie konstrukcje z B75 dają radę. Z Haswellem pewnie będzie podobnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel miał problem z kontrolerem USB3 w swoich układach, który objawiał się w specyficznych okolicznościach - wybudzanie kompa z podpiętym np. pendrive'em powodowało zwis wszystkich otwartych plików z tego pendrive'a. Obecne płyty sa jeszcze chyba przed poprawką, nowe rewizje powinny wyjść na wakacje. Ciekawe, czy i tu intel zafunduje wszystkim wymianę mobo za darmo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q9550 długo stał w cenie 500-700zł.To był chyba najlepszy zakup ;) Kupiłem go za 600zł używanego z wysyłka a po ponad 2 latach sprzedałem za 560zł :D Kupiłem Ivy i jestem zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak ktoś szuka nowej platformy to tylko 

haswell, no chyba że trafi z drugiej reki tanio ivy bridge, ceny płyt i procków podobne a łatwiej w przyszłości sprzedać będzie haswella jak ivy, w ogóle fajne płyty pod haswell seria msi gaming czy dla oszczednych asrocki na h87 z możliwością podkręcania, nawet asus oferuje dobre płyty do 600zł gryphon czy z87 a

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak ktoś składa od zera, nie powinien iść w 2500k? 

procesor ~600

płyta ~180

8gb pamięci ~170

i starczy na cooler typu fortis (również z alledrogo/forum)

1000zł za całość (wliczając wysyłki), bezproblemowe oc w granicach 4.5ghz na bardzo niskich obrotach wentylatora

 

 

Oczywiście taki zakup wymaga więcej zachodu, szukanie i czekanie, nie można sobie zamówić paczki w sklepie i mieć wszystko za jednym zamachem, coś za coś.

Ale moim zdaniem pod względem cena/wydajność to jest najlepsza opcja.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak wyżej pisano cena odsprzedaży nowszego będzie zdecydowanie wyższa i łatwiej będzie sprzedać. Większa wydajność Haswela da ci to samo przy niższych taktach (4.0-4.2) więc i temp niskie. Nowsze płyty z nowszymi technologiami to kolejne ZA dla Haswela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zmodernizować nieco mój komputer obecnie jestem posiadaczem LGA 775 i c2d 8200 i zastanawiam się nad wymianą procesora, płyty. Budrzet na to ok. 1200 zł. Sporo osób poleca  2500k i się zastanawiam się czy to nie był by dobry wybór?

Edytowane przez Hyperion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptys, ty przeczytaj czasem co napisales - matura zobowiazuje przynajmniej do znakow interpunkcyjnych Dołączona grafika

Nie wpsominajac, ze czasem lepiej pisac kilka krotszych zdan.

te polonista ostanie zdanie i 4 luje widzę, zanim zaczniesz się przypierdalać sam zacznij pisać poprawnie, po drugie skąd wiesz że mam maturę ?, po trzecie ile bym byków nie narobił to mam w 200% rację sporo gratów kupuje i sporo sprzedaję ze względu na częstą wymianę sprzętu, wierz mi za dwa lata każdemu chłopkowi łatwiej będzie sprzedać hanswella jak ivy chociaż wydajność podobna,   merytorycznie twój post nic nie wniósł do tematu mój sporo, jak ci się nie podoba nie czytaj albo zgłaszaj moderatorowi, może mnie w końcu zbanują i będzie spokój

Hyperion

wracając do tematu jeśli płyta główna jest na chipsecie b3 to śmiało kupuj dobra cena, a wydajność niewiele odstaje od i5 hanswella, na dodatek ma jeszcze rok gwarancji, jeśli tego mugena miałeś na 775 to bez problemu go zamontujesz bo ten asrock ma dodatkowe otwory montażowe wokół socketu

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź też pod uwagę co o ile stanieje. Płyta za 180 zł już dużo nie stanieje, bo nie ma z czego tanieć. Procesor z 600zł też aż tak mocno nie poleci. Jak kupisz nówkę platformę ze sklepu, to już na samym fakcie zakupu tracisz x%, nawet gdybyś to sprzedawał następnego dnia.

Trochę jak z kartami graficznymi, kup dziś np. gtx770 za 1500zł i zobacz do ilu to spadnie za 2 lata. Taki radek 7850 za 450zł (alledrogo/forum), wiadomo zupełnie inna liga wydajnościowa, ale to zwyczajnie za mocno już stanieć nie może, bo nie ma z czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB ciągle oferuje świetną wydajność w niskej cenie w porównaniu do nowości. Swój zestaw kupiłem w maju 2011 i wychodzi na to ze po ponad 2 latach kupując ten sam zestaw zaplaciłbym tyle samo jak nie więcej. Czasy sie zmieniają, mój poprzedni komputer po niespełna pół roku od zakupu stracił sporo na wartości...

post-101353-0-62293400-1372840500_thumb.png

Edytowane przez rezo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...