Skocz do zawartości
Avarbs

[3500 - 3700 zł] Komputer do Gier (2013)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

(Zła Nazwa Tematu ... nieprawidłowa cena Dołączona grafika

Chodziło mi o 3500/3700 zł. Przepraszam)

 

-Mam System Operacyjny

-W Przyszłości OC

-Zestaw Bez Urządzeń Zewnętrznych. Sama Jednostka Centralna

-Chciałbym pograć w FullHD/HD na ultra/wysokich (aby nie było klatkowania)

-Chciałbym zakupić z Morele.net

 

Składam komputer i chciałbym się do was zgłosić o pomoc.

Czy dobry wybór zrobiłem i czy wszystko będzie jak najlepszym porządku

 

1. Procesor

Intel Core i5-2550K [889 zł] - Brałbym ten lecz na morele aktualnie w ciągu 2 dni stał się niedostępny

Intel Core i5-3570K [879 zł]

 

2. Pamięć RAM [334 zł]

Kingston HyperX 2x4GB 2400 MHz

 

3. Zasilacz [326,64 zł]

OCZ Fatal1ty 750 Watt Modular

 

4. Płyta Główna

MSI Z77A-G43 [342 zł]

ASRock P67 PRO3 [300,21 zł]

 

5. Karta Graficzna

Gigabyte Radeon HD 7950 [1172,21 zł]

Gigabyte GeForce GTX 660 Ti [1124,21 zł]

 

6. Dysk [330 zł]

Seagate Barracuda 2TB

 

7. Obudowa [199 zł]

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black

 

8. Cooler [? zł]

Tutaj nie mam pomysłu. Może cooler od SilentiumPC

 

9. Napęd [65,66 zł]

Asus Drive DVD -/+RW

 

jeszcze... te podzespoły, które się nie zgadzają do poprawy, te które wymienione są po dwa to który lepiej wybrać oraz czy polecacie coś lepszego w tej granicy cenowej...

 

P.S. Czemu właściwie i5-2550K wyszła z sprzedaży ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Avarbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2550K to zdajście był odrzut z produkcji , w dodatku mający gorsze OC niż I5 2500K .Lepiej brać I5 3570K + MSI Z77A-G43 , do tego ramy z postu tesela tyle że w wersji 1 333 mhz albo Goodramy 1 333 mhz w kości 8GB za ~200 zł .Zasilacz do zmiany - XFX Core 650W albo jak chcesz modularny PSU to Thermaltake Smart SE Modular 630W za 240 zł / OCZ ZT 650W za 340 zł .Karta - żadna z podanych , bierz HD7870 XT od Club3D lub Vertexa , wersji od Sapphire ponoć już nie ma w hurtowniach . Ew. zmiana płyty na MSI Z77A-G45 ( lub inną dającą PCI-E w konfiguracji 8x+8x ) i SLI z 2xGTX650Ti Boost .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej poczekać na normalne ceny nowych płyt głównych i procesorów na LGA 1150.

one są już noralne i ew lekka kosmetyka je czeka. Intel nieco podniósł ceny na procki, na chipsety zapewne też dlatego płyty są droższe...

 

Ma byc taniej to warto kupić używanego sandy/ivy na gwarancji- trochę tego na rynku jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czemu złym wyborem jest 7950? Doradzacie mi 7870, który w benchmarkach jest trochę niżej od wspomnianej.

 

2.Czy OCZ Fatal1ty 750 W jest zły? W opiniach na jego temat nie ma złych krytyk... Czemu doradzacie mi XFX Core lub Thermaltake Smart SE ?

 

3.Pamięć RAM chciałbym kupić na dłużej ... nie wiadomo czy komputery z czasem nie będą wykorzystywać większej częstotliwości... coś w końcu z tego korzysta :D

Edytowane przez Avarbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że w propozycjach pada HD7870 XT a nie zwykły HD7870 , wersja XT to obcięty HD7950 - nie wiele słabszy a sporo tańszy choć ostatnio podrożał .OCZ F. to stara konstrukcja , XFX Core czy TT Smart są dużo nowsze i równie dobre jak nie lepsze . Co do taktowania ramu - nie ma sensu brać szybszych pamięci , obecne platformy Intela oraz AMD ( poza Trynity ) praktycznie nie reagują na szybki ram - pracują tak samo wydajnie na 1 333 mhz jak i na 2 400+ mhz .Bardziej się liczy ilość pamięci niż jej szybkość .A tak poza tym to następca Haswella ma już mieć pamięć DDR4 - zresztą sam Haswell początkowo miał mieć DDR4 ale Intel się z tego wycofał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A mam do was jeszcze pytanie. Na forach (ogólnie w internecie) oraz od mojego kolegi dowiedziałem się, że Radeony mają to do siebie, że nie nadążają z renderowaniem obrazu (framerate jest w porządku, lecz gra wydaje się co jakiś czas stopować / klatkować))... co mi o tym powiecie?

 

2. Ponadto jeżeli brałbym Radeona to co z wsparciem PhysX. Tutaj Radeon nie posiada akceleratora na karcie... a na internecie informacje o artefaktach w grach, gorszych animacjach itp... :( Smutno trochę.

 

Poradźcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawdą o kartach ATI. Kiedyś do sieci trafił takich filmik pokazujący problemy ATI które nie zostały potwierdzone przez masę użytkowników ATI

 

Inną sprawą może być CF, tam faktycznie ATI się nie popisuje póki co. 

 

Wracając do zestawu, w kwocie + 3700 zł idzie złożyć zestaw z SLI GTX660 co rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

LG GH24NS95 SATA (black)

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

Zalman Z9 Plus (b/z)

MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/

Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 /192bit/ DVI/HDMI/DP x2 w SLI

SilentiumPC Deus G1-600W 80+ Bronze

 

3729 zł + kody promocyjne w spoilerze

 

 

Po wpisaniu frazy "X98TY2AZ + tytuł gry" w komentarzu do zamówienia, otrzymasz montaż oraz klucz do wybranej przez Ciebie gry

X98TY2AZ + Crysis3
X98TY2AZ + FarCry3
X98TY2AZ + NEXUIZ
X98TY2AZ + Shogun
X98TY2AZ + SleepingDogs
X98TY2AZ + Sniper
X98TY2AZ + kupon: World of Tanks, Hawken, Planetside2

 

 

Takim o to sposobem masz piekielnie mocną maszynę do grania. SLI GTX660 to wydajność znacznie większa niż 7970 GHz / GTX680 czy GTX770

 

Tutaj zaś możesz sobie zobaczyć jak płynny jest obraz przy konfiguracji SLI na przykładzie SLI GTX660Ti 

 

Dołączona grafika

 

W zestawie masz przewiewną obudowę z siatką mesh na boku dla lepszej cyrkulacji powietrza wokół GPU - minum tej obudowy to brak portu USB3.0 na przodzie. Jeżeli mocno Ci na nim zależy to  Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z) / SilentiumPC Regnum L50 Pure Black (b/z)Możesz również zakupić SilentiumPC Gladius ale tej akurat nie polecam z powodu w pełni zakrytego boku. Dodatkowo do Z9 / Core 3000 / L50 zmieścisz bardzo wydajny cooler Thermalright HR-02 Macho Black-White - którego póki co nie ma w zestawie z powodu budżetu. Warto odłożyć jego zakup jak i podkręcanie procesora w przyszłość, a na dzień dzisiejszy zainwestować w SLI GTX660. 

 Ew. zmiana płyty na MSI Z77A-G45 ( lub inną dającą PCI-E w konfiguracji 8x+8x ) i SLI z 2xGTX650Ti Boost .

 

Jaki jest tego sens, skoro za 1400 zł otrzymujemy wydajność 7970 GHz, natomiast za 1500 zł mamy konkretny skok wydajności w przód zostawiając 7970 GHz daleko w tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli mam do wyboru (Gigabyte Oczywiście):

 

1. 2 x GTX 660 OC (SLI)

2. HD 7870 GHz Edition

 

Co wybierać? Patrząc na Filmiki:

GTX 660

HD 7870

 

7870 tutaj wygrywa ...

ponadto oglądając czy SLI jest dobrym rozwiązaniem

to potrzebna jest płyta, która będzie posiadała dostateczne odstępy, aby karty nie były

obok Siebie (co wy na to?).

I jaki zasilacz na SLI 2 660 i i5-3570K jeżeli mam zamiar kręcić nawet karty (o kilka MHz) i procek trochę więcej...

 

@Edit

Jeszcze kolega wyżej zarzucił GTX 770 w granicach 1550 zł

czyli nie jest tak kosmicznie żle, a Gigabyte nieżle podrasował

tą wersję fabrycznie podkręconymi zegarami...

 

Co wybrać? Dołączona grafika

Edytowane przez Avarbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...