Skocz do zawartości
pawel054

Pomoc w podłączeniu 2 routerów bezprzewodowo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem jak połączyć routery. Jest opcja WDS coś tam próbowałem robić ale nie wychodziło. 
Jakby ktoś napisał krok po kroku co należy zrobić to byłbym wdzięczny :P
Router ADSL - TP-Link TD-W8951ND
Asus - model RT-N10E

Ogólnie chciałbym zrobić coś takiego -

post-187911-0-10839400-1370469367_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus - model RT-N10E

http://pl.asus.com/Networks/Wireless_Routers/RTN10E/

 

*Ten produkt nie obsługuje trybu uniwersalnego przekaźnika. Jeśli jest on potrzebny, polecamy rutery RT-N10U, RT-N12, RT-N13U albo RT-N15U.

Nie i już.

Jedyne co możesz to Asusa podłączyć kablem, wtedy będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Asusie mam 2 opcje połączenia - IP Sharing mode i AP Mode. Rozumiem, że mam wybrać ten drugi?

W routerze ADSL mam wybrać opcję bridge czy zostawić standardowo PPPoE ?

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W routerze ADSL opcje Bridge lub PPPoE dotycza polaczenia WAN (kabla DSL) a nie sieci bezprzewodowej - tak wiec tego nie dotykaj.

 

W Twoim wypadku teraz najtaniej wyjdzie pociągnąć kabel między urządzeniami.

Druga opcja, to sprzedać Asusa i kupić jakegoś TP-Linka współpracującego z tym pierwszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu WDS teraz jest inaczej niż kiedyś - tzn nadal jak jestem podłączony z Asusem i z TP-Linkiem to nie mam internetu ( pomaga odłączenie się od Asusa ), ale obecnie nie mam internetu także gdy odłączę bezprzewodową kartę sieciową ( mimo połączenia przewodowego z Asusem ).

Wcześniej z tego co pamiętam miałem internet mając tylko połączenie z Asusem, ale były problemy z internetem jeśli chciałem się połączyć z TP-Linkiem.

Kolejna dziwna rzecz - przed konfiguracją WDS zmieniłem IP Asusa do z 192.168.1.1 na 192.168.2.1. A po włączeniu WDS jak chciałem Asusa skonfigurować to musiałem łączyć się z adresem 192.168.1.102. Trzecią liczbą w IP powinna być chyba inna cyfra od tej jaka jest dla TP?

Aha SSID Asus także zmienił na taką jaką w standardzie ma TP-Link więc chyba się połączyły ( przy połączeniu przewodowym z Asusem wyskakuje mi połączenie "TP-Link coś tam coś tam" w bezprzewodowej sieci jednak nadal wyświetla się "Asus" - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ).

 

 

PS : Zauważyłem jeszcze jeden problem - jak odłączę się przewodowo od Asusa to nie można się do niego podłączyć także bezprzewodowo ( mimo iż kontrolka od Wi-fi miga ).

Może jednak spróbuje ustawić WDS w normalnym trybie a nie w trybie AP...

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...