Skocz do zawartości
Martinii

LC - Zastój?

Rekomendowane odpowiedzi

O chłodzeniu blokiem wodnym Aquaero rozmawiałem z Darmaczem, który to testował. Gdy pod panel podłączasz większa ilość wentylatorów, których obroty obniżasz to strasznie się on grzeje. Ja mam podpięte 7 wentyli, i ledwo mogę dotknąć radiatora, a zamierzam teraz powiększyć config. Darmacz, który w wielu sprawach jest ekspertem, zaleca przy takiej opcji koniecznie chłodzenie wodą panelu, by go po prostu nie przegrzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darmacz, który w wielu sprawach jest ekspertem jest też przy okazji sprzedawcą i będzie Ci rekomendował to co ma do sprzedania. U mnie przy 9 wentylatorach i z oryginalnym radiatorem temperatura nie przekracza 39 stopni. Był gdzieś test w sieci, gdzie gość sprawdzał max obciążenie aquaero, jak go odnajdę to wkleję linka - jedno jest pewne, że na 100% nie potrzebuje bloku wodnego. A pompkę to się podłącza pod PA2 a nie pod aquaero ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki off top się zrobił, może moderatorzy wybaczą bo chociaż lekki ruch powstał w dziale  z rok temu był podobny temat od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Jest kilka osób co coś działają czasem nowa się pochwali świerzym układem, ale jest więcej które kasują LC bo stwierdzają że na AC będą mieli podobne wyniki(niestety również ja). Przez to zainteresowanie bardzo spadło sprzedawcy muszą promować świeże rzeczy aby istnieli na rynku w polaczeniu z zasadą jak najmniejsze stany magazynowe powoduje obecny stan. 

Dawniej jak kontroler polecany był t-balancer, nawet nie wiem czy obecnie istnieją, ale mój 4 lata dźwigał lianga i 6 wentyli. Obecnie zostało mu do monitorowania 3 punktów pomiarowych oraz sterowania pod to 5 wentylami. Nigdy nawet nie pomyślałem czy coś mu dolega, bo liang ruszał z 5V i tak chodził puki nie odpaliłem jakiejś gry, wentyle wtedy na 0. Z czasem wszystko budziło się do życia ale radiatorek zawsze był tylko ciepławy nigdy nawet nie pomyślałem aby to chłodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T-balancer jeszcze istnieje. :)

 

A co do wyników w kręceniu, to może na procku uzyskasz podobne na AC i wucecie, ale co do kart graficznych to wszystkie radiatory mogą się schować przed fullcoverem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze poszukam nowego oprogramowania do mojego big'a. <br />Akurat u mnie decyzje o przejsciu na ac zpowodowala wlasnie grafa 670gtx, majac do wyboru fulla za 400 zl i jakiegos artica za 90 zl wybralem to drugie. Oczywiscie jeszcze cooler na cpu ale i tak z kwoty za fulla zostala mi 100 a dodatkowo sprzedalem reszte kibla. Co do wydajnosci: profili w balancerze wogole nie zmienilem tylko przekleilem czujniki, sekcja grafy osiaga 50-60 stopni w stresie gdzie odczyt z czujnika w radiatorze pokazuje 38-45. Za jakis czas moze wroce do Lc na blink czesciach ale raczej z ukladem chlodnic oddzielnie. Tylko wlasnie aby cos poskladac ladnego potrzeba 6 w totka...<br /><br />Wysłane z mojego XT910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o aquaero lt lub poweradjust, a dokładniej...

 

Chciałbym zamontować urządzonko pozwalające mi sterować moim swiftechem mcp355, 4 wentylatorami 180mm, odczytyjące temperaturę cieczy i przepływ...

Co powinienem wybrać?

Od razu mówię, że nie chcę panelu, wolę obsługiwać całość spod windowsa.

No i czy samo aquaero lt nie będzie potrzebowało dodatków do pracy? Np. Powerbooster, bloczek itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PA2 ultra jeśli mnie pamięć nie myli ma wszystko czego potrzebujesz, czyli ustawisz obroty pompki, odczytasz temperaturę z zewnętrznego czujnika i chyba ma też opcję podłączenia pod niego czujnika przepływu, Chociaż z tym ostatnim nie jestem w 100% pewien bo akurat tej opcji nie używałem. 

 

Oczywiście wszystkim zarządzasz z poziomu windy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik przepływu też da się podłączyć, tak więc za niecałe 200zł ma się kompletne narzędzie do kontroli WC z poziomu systemu (oczywiście wszelkie akcesoria dodatkowo płatne Dołączona grafika). A wentylatory zawsze można podpiąć pod osobny zewnętrzny panel.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...