Skocz do zawartości
Caleb

Wszystko o ASRock Z87 Pro / Extreme / OC Formula / Fatal1ty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z płytą jak w sygnaturze.

Otóż po zamontowaniu nowej karty grafiki gtx 780 w slot PCIe x16 płyta jej nie widzi. Po zamontowaniu w drugi slot PCIe x8 karta jest widoczna i działa

W pierwszy slot mogę montować starą grafę gtx 470 i jest ona widoczna ( na początku też miałem chwilowe problemy z jej widocznością w tym slocie na tej płycie ,ale jakoś poszło i karta chodziła).

Zmiana biosu nie pomogła.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może w biosie płyty możliwość zmiany PCI-E z 1->2->3 ?

 

Ustaw na PCI-E 3 -> F10 i Enter.

 

Może zadziala karta.

 

Możesz też podnieść napięcie PCI-E i napięcie CPU.

 

To w procesorze jest kontroler VGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shakal84

 

dzisiaj zawożę ja do znajomego elektronika, ma mi sprawdzić co i jak, ale na 99% płyta pójdzie na gwarancję.

 

 

 

EDIT:

Okazało się ,że to nie płyta jest winna, tylko błąd konstrukcyjny obudowy, który został wyeliminowany. Znajomy nie chciał powiedzieć co dokładnie to było ,ale problem jest rozwiązany.( zwarcie ???)

 

Jeśli ktoś śledził mój wątek z "dziwnymi freezami" na poprzedniej konfiguracji :

http://forum.purepc.pl/topic/354721-dziwne-zwisy-przy-oglądaniu-filmów-i-słuchaniu-muzyki/

 

to ich przyczyną na 95% była również obudowa.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock Z87 Extreme3

 

 

 

  • 2x PCI-Express 3.0 x16 (x16/x0) (x8/x8)
  • 1x PCI-Express 2.0 x1
  • 3x PCI
  • 6x SATA 6.0 Gb/s (Intel Z87)
  • 6x wtyczki wentylatorów (2 procesora / 4 systemowe)
  • 6x USB 2.0 (4 na płycie / 2 na tylnym panelu)
  • 6x USB 3.0 (2 na płycie / 4 na tylnym panelu)

 

 

 

 

ASRock Z87 Pro4

 

 

 

  • PCI-Express 3.0 x16: 1
  • PCI-Express 2.0 x4: 1
  • PCI-Express 2.0 x1: 2
  • Sloty PCI: 2
  • SATA 6.0 Gb/s: 6 (Z87)
  • Ilość wtyczek wentylatorów: 5 (2 dla procesora i 3 systemowe)
  • Liczba portów USB 2.0: 8 (4 na płycie i 4 na tylnym panelu)
  • Liczba portów USB 3.0: 9 (5 na płycie i 4 na tylnym panelu)

 

 

 

 

czy poza ułożeniem portów sata oraz okrojoną sekcją zasilania do 6 faz jest jeszcze znacząca różnica

procesor nie będzie ekstremalnie podkręcany, wiec wydaje mi się że 6 faz powinno wystarczyć, w testach na podkręcanie niewielkie były różnice

 

PłytaSzyna BCLKtaktowanie procesora

Z87 Extreme3   105.5 4681

Z87 Pro4 105   4648

 

za Pro4 przemawiają porty USB oraz PCIe i PCI (dołożenie dźwiękówki i tunera TV)

 

 

EDIT:

porównanie na stronie producenta

 

temperatury na sekcji zasilania

płytastandard spoczynekstandard obciążenieOC spoczynekOC obciążenie

Z87 Extreme3   28   36 29 42

Z87 Pro4 34   40   35   46

 

różnica 6 stopni w spoczynku, pod obciążeniem 6 st. i  4st.

Edytowane przez Kluska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Korzystam tylko ze zintegrowanej k. graficznej przez polaczenie z monitorem kablem DVI. Dzis po zalogowaniu sie do Windowsa zgasl mi monitor... Podlaczylem kabel VGA i dziala! Wymienilem kabel DVI, ale nic to nie dalo. Na monitorze miga tylko dioda jakby nie bylo sygnalu... Czego to moze byc wina: procka czy plyty glownej? Jutro przyniose z pracy karte graficzna z DVI zeby sprawdzic monitor.

 

Edit: to wina monitora.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta u mnie to samo bios na 1.7 sie zatrzymal. Teraz juz 2.3 jest i ciagle nie moge zrobic update biosu. Instant Flash daje przez uefi jak i F6 efekt ten sam stoi na pliku i lapie freeza jak by nie rozpoznawal wlasciwego pliku do biosu. Czas na dole leci a funkcjie sie wieszaja tylko reset. Dziwne. http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20Pro4/?cat=Download&os=BIOS 

 

Probowalem ver dos to samo. Teraz mi grafa padla takie przypuszczenie asus gtx760 nie wstaje komp. A dziala normalnie. I myslalem ze moze update biosu pomoze a tu nawet updejtu nie moge zrobic :/ o kant d.. te zabezpieczenie przeciez to wlasciwy plik biosu, a nie rozpoznaje go. Probowalem innego zrodla, asia europa, Przed updatem przywracalem ustawienia fabryczne uefi. Odlaczalem zbedne urzadzenia. To samo.

Edytowane przez DuchSwiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, chłopaki potrzebuje pomocy, mianowicie komputer uruchamia się gdy kliknie się jakikolwiek klawiszy myszy, w UEFI wyłączyłem USB mouse oraz keyboard Power ON ale to nic nie dało nadal problem występuje może coś więcej trzeba tam zmienić ? Płyta to z87 Pro4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety to robie i efekty są takie same. Klawiatura nie da się go uruchomić a myszką już tak i to tylko klikając, bo przesuwać po podkładce sobie można ją do woli.

Edytowane przez pho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zresetowaniu UEFI nadal to samo, po odłączeniu kompa nie dało się go uruchomić myszką co jest dziwne, bo system normalnie się zamyka a nie usypia. Znalazłem coś takiego http://forums.tweaktown.com/asrock/58155-z97-extreme6-mouse-keyboard-turning-computer.html wychodzi na to, że to taka przypadłość która spotkała nie tylko mnie :D Jak wrócę do domu to wyłączę fast boot może coś to da.

 

 

EDIT: Wszystkie zabiegi nic nie dały, najdziwniejsze, że uruchamianie pc występuje jedynie na myszce SS Rival na DA nie ma tego problemu:D

Edytowane przez pho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

odświeżam temat bo jest o wszystkim a nie mogę znaleźć informacji odnośnie płyty asrock z87 extreme4 i gdzie na tej płycie znajdują się mostek północny i południowy? koło procesora są dwa radiatory zasilające chłodzące, zostaje więc dół..

linkasrock_intel_z87_extreme4_lga_1150_haswe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny problem z płytą Asrock Z87 PRO4 tzn,losowo róznie po wyłaczeniu komputera nie jestem w stanie go uruchomic ,nie ma zadnej reakcji na przycisk power,czarny obraz,wentylatory ani diody sie nie właczają,pomaga tylko reset biosu co jest bardzo uciążliwe ;/ ,Druga sprawa to komp sam sie włacza,niezaleznie czy jest wyłaczony zupełnie czy uśpiony,dodam ze wszystkie opcje wake up w biosie i systemie mam wyłaczone,zadnych harmonogramów ktore mogłyby właczyc kompa.Jestem załamany,miał ktos podobny problem ?

Edytowane przez marcinsz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa odlaczasz od prądu po wyłączeniu np listwą?

 

Miałem cos takiego z ASRock z97 extreme 4 że po odłączeniu prądu od kompa listwą nie chciał się uruchomic. Oddalem płytę na gwarancji i dostałem drugą nową wolna od tej wady.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie pojawił się mały problem.

Mianowicie po wyłączeniu systemu i próbie ponownego jego włączenia występuję czarny ekran.

Pomaga dopiero wyłączenie całego komputera z sieci, wtedy system ładuje się już prawidłowo.

 

Co jest tego przyczyną?? Czy płyta zaczyna padać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...