Skocz do zawartości
kurczakin

zasilacz do monowiatrakowca

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam mam zamiar skompletować sobie następujący komputer

 

A10 5800k

ASROCK FM2A75 Pro4

4-8gb ddr1866

1-2 dyski

nagrywarka i w sumie nic wiecej

 

Teraz pytanie jaki zasilacz do tego?

zastanawiałem się nad medecomem green energy ale nie wiem czy 400 czy 500w, przyznaje że za wygląd

Jaki polecacie dobry ni niedrogi zasilacz do tego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron HEXA 400W . Ten procesor jest opłacalny tylko jeśli nie będziesz dokładał karty graficznej w innym przypadku lepiej złożyć coś na intelu chociażby na i3-3220. Zresztą nawet jak nie będziesz dokładał grafiki to przemyśl czy mocna intergra w tym AMD Ci potrzebna. ten i3 jest taki sam wydajnościowo w w grach lepszy i pobiera mniej energii ( mniej to za mało powiedziane prawie 50% mniej) a trzeba pamiętać że wyższy TDP to więcej ciepła i większy hałas. Jeśli chodzi o zasilacz to ten fortron który podałem wyżej spokojnie wystarczy z dużym zapasem

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to ma go być mało słychać. tak więc nie zniosę wiatraka z karty gtafiznej, Jak w coś gram to raczej starocie.

Są jeszcze jakieś przyzwoite alternatywy, czy to jedyny przyzwoity zasilacz?

Zastanawiałem się nawet nad a8 ale na allegro a10 ... k  można wyrwać za 430zł

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do staroci I3 spokojnie wystarczy , może i ma słabszą integrę ale nadrabia wydajnością samego CPU .

 

Mniejszy pobór prądu jak i lepsze chłodzenie box też dużo daje w przypadku I3 .

 

Nawet G2020 by starczył a kosztuje ~230 zł , do tego można wtedy zaoszczędzić na ramie kupując zwykłe kostki 1 333 mhz . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze względu na to jak pracuje z komputerem wolał bym więcej wątków nad wydajność pojedynczego rdzenia

do moich zastosowań idealny był by apu z phenoma x6 :]

Przecież ten i3-3220 będzie na taki samym poziomie jak ten a10-5800k, w aplikacjach wielowątkowych, a o reszcie zalet wspomniałem wyżej (niski pobór energii, cichy). Jak będziesz chciał mieć cicho przy tym AMD będziesz musiał kupić chłodzenie koszt powyżej 100zł. Lepiej w takim wypadku brać i3 + grafika do 200zł nawet z wentylatorem coś typu radeona  hd5670 - to nie hałasuje. Po co CI mocna integra w tym procku AMD? W obu przypadkach Fortron Hexa 400W będzie idealny, nie będzie hałasował bo nawet w połowie nie będzie obciążony, branie czegoś mocniejszego, droższego mija się z celem

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...