Skocz do zawartości
skoczu

Laptop do 1000zł (przeciętne gry)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Uzbierałem troche kaski i chciałbym wymienić swojego nędznego już PC na jakiegoś lapka. Sprawa ma się tak że będę go używał głównie do gry w League of Legends i gier typu jakaś fifa, może starsze GTA. Zależy mi żeby LoL chodził na powiedzmy co najmniej średnich detalach (fajnie by było jakby śmigał dobrze na maxa). Obecnie gram na minimalnych i chciałbym to poprawić. Stan mojego portfela to granice około 1000zł, zdaje sobie sprawe że nie jest to zbyt dużo ale laptop ten nie koniecznie musi być nowy, myśle że da się trafić na jakieś używane perełki... Kompletnie nie znam się na sprzęcie komputerowym, ale wyczytałem gdzieś że dobra karta to np 9600m GT.. znalazłem pewnego laptopa tylko pytanie do Was, czy jest wart swjej ceny ? Ewentualnie czy jest jakiś sprzęt który moglibyście mi polecić? Z góry dzięki każdemu komu będzie się chciało poświęcić kilka chwil i mi pomóc;)

 

Link do znalezionego lapka

http://allegro.pl/acer-aspire-7730-t6400-2-0-3-320gb-gf9600m-gt-fvat-i3308329176.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600M GT to mobilny odpowiednik 8600GT/9500GT - zależy jaką ma pamięć , są wersje DDR2 jak i DDR3 .

 

Jak na dzisiejsze gry to trochę za mało , do LoL-a czy GTA III/VC/SA wystarczy .

 

Z drugiej strony jaki masz PC - jak konfiguracja nie jest w miarę stara lub da się wykorzystać części to może warto pomyśleć nad modernizacją PC .

 

Mając 1 000 zł można mieć całkiem niezły CPU+płyta , 4-8GB i sensowną kartę graficzną - sporo mocniejszą niż 9600M GT . 

 

G2020 + MSI B75MA-E33 + Goodram 8GB DDR3 + Gigabyte HD7770 1GB DDR5 to koszt ~1 050 zł . 

 

Z 4 GB ramu to będzie ~950 zł . 

 

Jak masz dysk i napęd SATA , sensowną obudowę i zasilacz to wg. modernizacja PC jest lepszym wyjściem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak KONIECZNIE musi być laptop, to mam na stanie Lenovo Y550 z GT130m i Core2Duo P8400. LoL chodził na nim bez zająknięcia, ma tylko jeden problem: nie działają przyciski w touchpadzie (wyklikały się, czasem ten moduł można znaleźć na allegro za 30 - 50 zł), więc musi być używany zawsze z myszką. 700zł?

Reyden: opcja, którą podałeś jest całkiem spoko, ale pod warunkiem, że ze starego kompa da się odzyskać zasilacz... Bo jeśli nie, a zakładam, że Skoczu ma tam jakiś wyrób zasilaczopodobny (jeśli się mylę, to przepraszam), co usmaży mu nowe flaczki po miesiącu (o ile w ogóle będzie kompatybilny), to do zestawu powinien dojść np. jakiś OCZ 500 W, co przekracza budżet.

 

Propozycja z mojej strony jest taka, byś, Skoczu, zastanowił się nad APU od AMD. To naparawdę dobry sprzęt.

OCZ CoreXtream 500w + płyta MSI FM2-A55m-F33 + 8gb ddr3 1600 + A10-5800k to wydatek także ok. 1050zł.

Na takim APU kumpel śmigał ze mną w BF3 na multi i jakoś dawał radę, choć nie wiem na jakich ustawieniach. W każdym razie - na bank jest to mocniejsze od laptopowych grafik, a zawsze możesz dostukać do zewnętrznej grafiki w przyszłości, a i procesor podkręcisz całkiem nieźle, bo ma odblokowany mnożnik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/9LHnPq/

http://allegro.pl/fortron-350w-fsp350-60hln-wroclaw-i3313071983.html

 

W używane laptopy za 1000zł bym się nie bawił, tym bardziej w stare Acery. Jak chcesz przyciąć na zestawie to zamiast HD7770 weź HD7750 (lepiej dołożyć te 50zł do 7770).

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7750-1024mb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-pci-e-880-4500-wer-oc-overclock-gv-r775oc-1gi-454742/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajitsu - czemu chcesz chłopakowi wciskać taki syfiasty zasilacz do kompa? Odradzasz mu używane laptopy, a proponujesz mu bombę zegarową w komputerze. Moim zdaniem lepiej, żeby kupił porządny zasilacz i 4 rdzeniowe APU, na którym i tak na max pójdzie każdy LoL i tym podobne, a później dostuka sobie do tego HD7770 i ma świetny zestaw, z potencjałem OC.

Edytowane przez xCichyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Gdzie ty widzisz syfiasty zasilacz , to że ten Fortron jest używany nie oznacza że to syf .HLN to dość dobra konstrukcja , do G2020 + HD7770 starczy spokojnie .A co do APU - to G2020 + HD7750 zje każde APU na śniadanie , o HD7770 już nie mówię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HLN badziewny zasilacz? Stabilniejszy niż nie jeden za 120zł. Jeśli jest w stanie dołożyć 100zl to pewnie niech kupi sobie coś z gwarancją, jeśli ma ciąć koszty to niech bierze fortrona, który wystarczy mu z zapasem. Jeśli przez tak długi czas autor tematu miał problemy z modernizacją komputera to nie sądze, że w najbliższym czasie (roku) będzie w stanie dokupić kartę graficzną za 400-500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to fakt, pomyśleć o tym nie pomyślałem. Forton zawsze kojarzył mi się z syfem ; (

Pomysł z APU rzuciłem z prostego powodu: skoro autor tematu zastanawia się nad lapem z grafą pokroju 9600m, to APU wystarczy mu z nadwyżką, a i pozostawia wciąż świetne możliwości rozbudowy. Z tym, że nie wpadłem na to, że rozbudowa może autora nie interesować ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci po przeniesieniu takiego sprzetu skoro w używanym laptopie po 2-3 latach bateria to trup? Wolisz 1000zł włożyć w stary przelatany sprzęt zamiast w komputer na czasie, który pozwoli Ci pograć WE WSZYSTKO co aktualnie wychodzi? Twoje pieniądze, Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaijitsu: sam byłem w podobnej sytuacji, więc rozumiem Skocza. Jeździłem ciągle na trasie akademik-dom rodzinny i nie było mnie stać na 2 pełnoprawne pc, a pograć lubiłem. I baterii w sumie przez rok takiego podróżowania nie użyłem ani razu - laptop służył "od gniazdka do gniazdka" : ))

Skoczu - weź jeszcze raz po uwagę moją ofertę, a jak nie, to tu masz coś bardzo ciekawego:

http://allegro.pl/lenovo-y550-p8600-gt240m-windows-7-wroclaw-i3295386714.html

  na gt240m już w coś pograsz Dołączona grafika

Edytowane przez xCichyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...