Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam małą zagwozdkę z dyskiem.

 

Wszystko działa jak należy, ale HD Tune (Pro) ykrywa u mnie taki "błąd" - (darmowa tego nie wykrywa):

 

(0B) Calibration Retry Count - 100 | 100 | 0 | 1 | Warning

 

Zignorować ten błąd czy może lepiej kupić dysk zgrać dane i z tym coś zrobić (o ile się da).

 

Jeszcze jedna sprawa.

 

Nie wiem czy dotyczy to tego samego (Samsung HD502HJ) dysku czy drugiego jaki posiadam (320GB - WDC 3200AAKS), ale często ni stąd ni zowąd dysk zaczyna bzyczeć jakby przechodził właśnie jakiś test.

 

Odkryłem, że jedyny sposób na wyłączenie tego okropnego piskliwego bzykotania to uruchomienie HD Tune i wyłączenie go. Samo uruchomienie już ucisza dysk.

 

Czy ktoś wie co to może być za problem i jak temu zaradzić?

 

Pozdrawiam serdenicze!

 

Jarek

 

post-155211-0-64997400-1370896645_thumb.png

 

post-155211-0-86434000-1370896646_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał to znalazłbyś w google informacje na ten temat ten paramtetr z ostrzeżeniem jest odpowiedzialny za ilość prób prawidłowego położenia głowicy. Sprawdzaj czy wartość ta rośnie, jeśli nie rośnie to nie nie powinno być źle, jeśli rośnie to prawdopodobnie dysk prędzej czy później opuście Cie i trzeba szukać nowego dysku  Dołączona grafika jeszcze zrób pełny test na bad sectory obu dysków i daj przy okazji podpowiedź czy wartość tego HD502HJ wzrosła i przy okazji napisz jaki masz zasilacz. WD ma już ostrzeżenie na błędzie C7 (błąd transmisji między dyskiem a kontrolerem, lub uszkodzony kontroler) może to powodować to "dysk zaczyna bzyczeć gdy przechodzi test". i Tak jak mówie podaj jaki masz zasilacz ogólnie masz problem z dwoma dyskami więc ciężko powiedzieć który to powoduje najlepiej odłącz jeden z nich zostaw tylko ten na którym masz system i się wyjaśni ;)

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Czytałem o tym, ale chodziło mi tez o generalne rzucenie okiem na te moje logi. Może przeoczyłem jeszcze coś ważnego.

 

Dzięki.

 

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 700W Modular

Mobo: ASRock P67 PRO3

 

Ps. Napisałem, że dysk bzyczy "JAKBY" przechodził test. A gdy włączę HDTune natychmiast przestaje. Bzyczy tak samo jak włącza się podstawowy test w HDTune na prędkośc zapisu.

Edytowane przez Turisma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ps. Napisałem, że dysk bzyczy "JAKBY" przechodził test. A gdy włączę HDTune natychmiast przestaje. Bzyczy tak samo jak włącza się podstawowy test w HDTune na prędkośc

Okej "przejęzyczyłem się", już Ci napisałem co zrobić, nic dodać nic ująć. Przy dysku WD spróbuj jeszcze wymienić kabel SATA jak nie masz to zamień z tym Samsungiem i zobacz czy WD dalej ma błąd i zrób wszystko tak jak wyżej pisałem.

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...