Skocz do zawartości
Mane

Upgrade starego komputera niskim kosztem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do upgrade niskim kosztem, coś w okolicach 500zł, komputera znajomych z przeznaczeniem do granie przez dzieci 8-10lat.

Aktualny sprzęt to:
Procesor: AMD Sempron 3400+ 1800 MHz
Pamięć: RAM 1,5 GB (1 + 0,5) DDR2
Płyta głowna: Gigabyte GA-M61VME-S2 ze zintegorwaną grafiką GeForce 6100
Karta graficzna: brak
Zasilacza: jakiś no name 200W
HDD: SAMSUNG SP0411N 40GB ATA

Po wstępnym rozeznaniu stwierdziłem, że trzeby by dokupić:
1. Zasilacz Modecom FEEL 400W. Ewentualnie coś innego?
2. Karta graficzna Geforce 8600 GT, nie wiem (nie pamiętam) tylko jakich producentów tej grafiki w swoim czasie polecano. Nic lepszego chyba nie ma sensu ładować?
3. Pamięć 2GB DDR2 (w miejscie kości 512MB)
4. Lepszy procesor, tylko jaki? Dołączona grafika

W sumie to jakby dobrze poszukać to uda się z założonego budżetu zaoszczędzić na HDD.

Czy to dobry wybór?
Czy jest sens ładować coś mocniejszego?

Edytowane przez Mane
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensu raczej nie ma na zacny sprzęt tam pakować bo to jednak płyta ogranicza.

wg mnie dzieciaki są już na tyle obeznane, ze lepiej bylo by wziac nawet kredo na 2,5k i kupic dobry sprzecik.

cos z rodzaju procka i5 i gtx660. dorzucic 8gb ramu nawet adaty czy innego goodrama.

dysk 1TB nawet samsunga f1 czy cos.. nowa buda chinczyk i naped dvd. i łycha.

mobo jakies na chipie p67 asusa czy innego asrocka.

 

bo wg mnie szkoda 500zl na wskrzeszenie kompa ktore pozyje jeszcze pol roku

 

lepiej te 500zl uzyc jako 2 raty w splacie kredo.

Pozdro!

~Genesi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś z wiekiem dzieciaków pokręciłem, Za rok komunia więc chyba coś około 5-7 lat, za rok będzie kupowany nowy sprzęt.

 

Teraz kupowanie nowego odpada.

W tych zespołach jakie podałem to i w 100-200zł można się zamknąć, pewnie połowę tej kwoty to pochłonie przesyłka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens upgrade tego bardzo mały ale skoro chcesz Dołączona grafika. Spójrz na to http://allegro.pl/athlon-ii-x2-255-gf-9600gt-4gb-asus-m4a77t-i3295757347.html coś utargujesz jeszcze moim (zacząłbym od 500zł) zdaniem super oferta dla Ciebie. Twojego bym nie modernizował bo masz słabą płytę, dysk to ledwo pewnie tam działa Dołączona grafika. A w tym z allegro masz porządne podzespoły i całą skrzynkę może trochę drożej ale z drugiej strony jakieś grosze weźmiesz za sprzedasz obecnych podzespołów czy całego komputera w takim przypadku

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę, narazie starcza mi to co w sygnaturce :)

Ale osoba która mi to zleciała uparła się i nie ma rady :)

 

Narazie spróbuje poobserwować coś co mógłbym dokupić, ostatnio zasilacz FEELa 400W poszedł za niecałe 5 zł (plus ship).

Wolałbym nie kupować nic w całośc, bo pewnie spadnie na mnie zadanie "sprzedaży" starego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę, narazie starcza mi to co w sygnaturce Dołączona grafika

Ale osoba która mi to zleciała uparła się i nie ma rady Dołączona grafika

 

Narazie spróbuje poobserwować coś co mógłbym dokupić, ostatnio zasilacz FEELa 400W poszedł za niecałe 5 zł (plus ship).

Wolałbym nie kupować nic w całośc, bo pewnie spadnie na mnie zadanie "sprzedaży" starego kompa.

Wiesz nikt tutaj Ci nie poleci pewnie FEELA, słaby komputer chcesz zmodernizować na nadal słaby i za 5zł jakiegoś feela (czarna seria) kupować albo 8600GT która już była pieczona albo będzie. Podałem Ci porządny zestawik możliwe że akurat za 500zł byś go kupił a Ty nie chcesz. A teraz składak:

Procek: Athlon 64 x2 5400+ ( http://allegro.pl/athlon-x2-5400-65w-2-8-ghz-artic-cooling-i3313953966.html )  lub 5600+ ( http://allegro.pl/amd-athlon-5600-2x2-9ghz-1mb-cache-100-ok-lublin-i3316090561.html ) najlepiej z rdzeniem BRISBANE -  koszt około 100zł

Ram uzupełnić zeby było 3gb-4gb (system 32bit wiadomo 4 nie odczyta więc zależy w jakiej cenie znajdziesz) jak będziesz kupował kupuj o identycznych parametrach do kości która teraz siedzi napięcie, CL i taktowanie

Zasilacz Fortron HHN/HLN 350W  szukaj z wtyczką PCI-E ( http://allegro.pl/fortron-fsp350-60hln-sata-pci-e-pfc-80-i3299534763.html ) żebyś mógł podłączyć grafikę

i Grafika Geforce 9600GT

Przed wymianą procesora będziesz musiał zaktualizować bios na płycie

Oczywiście może nie w grach ale ogólnym użytkowaniu dysk będzie wszystko spowalniał a 250gb można kupić za 100zł na sata

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ma być jednak kupowany "nowy" komp to może zamiast zasugerowanego wcześniej (http://allegro.pl/athlon-ii-x2-255-gf-9600gt-4gb-asus-m4a77t-i3295757347.html) coś takiego:

http://allegro.pl/c2duo-e6550-3-gb-ati-hd5750-neotec-maximus440watt-i3314462720.html ?

 

Ogólnie to dylemat C2D vs AMD 64 x2 i stara karta GF 8600/8800/9600 vs Radeon HD5750 (lub coś w tym segmencie wydajnościowym)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Grafika ogólnie hd5750 może być. Nie bierz GF8xxx miały problemy lutami na rdzeniu i się psuły. Nawet niezły ten co znalazłeś dobra grafika lepsza od 9600gt a procesor na tym samym poziomie, niestety bez dysku. I zdecyduj się albo modernizujesz (wyżej podałem podzespołu) albo kupujesz nowy bo to nie ma sensu tak gdybać

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radki HD5xxx to były kopacze bitcoinów Dołączona grafika teraz zrobiło się to nieopłacalne więc się ich pozbywają. Te karty pracowały pod 100% obciążeniem przez pare lat ^^

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...