Skocz do zawartości
katoda

Wybór obudowy, konkretne wymagania.

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem forumowicze i forumowiczki,

mniej więcej za 2 miesiące będę zmieniał platformę na coś nowszego. Początkowo do wymiany miała pójść tylko mobo i proc, ale najprawdopodobniej będę miał chętnego na całość mojego starego stuffu i tym samym stanąłem przed kilkoma dylematami, typu jaki zasilacz, obudowa itp. Zasilacz to akurat mały problem, ale potrzebuję porady w temacie obudowy.

 

Wymogów nie mam chyba zbytnio wygórowanych: midi tower wielkości obecnie posiadanego Anteca 900, panel z gniazdami u góry obudowy, na panelu USB 3.0 z połączeniem wewnętrznym, bez drzwiczek, stabilna, z mocowaniami HDD wykluczającymi drgania, łatwe do czyszczenia filtry przeciwkurzowe i z jeden lub dwa wiatraczki 12 cm w komplecie. W obudowie musi się zmieścić wysokie chłodzenie wieżowe typu np. Noctua NH-D14 albo Scythe Mugen (czyli nie potrzebuję tunelu powietrznego na boku obudowy, ewentualnie musi się łatwo demontować) tudzież przyszłościowo karta graficzna wielkości nVidia GTX780 - obecnie mam PNY GTX670 i ta karta na pewno jeszcze ze mną przez dłuższy okres czasu zostanie. W środku będzie jeszcze 2xHDD i 1xSSD, więc powinienem pomieścić się chyba w każdej dostępnej na rynku obudowie.

Myślę również, że zewnętrzne złącze do podłączenia dysków SATA (takie jak np w obudowie Corsair Obsidian 650D byłoby bardzo dobrym pomysłem.

 

Ważne, żeby połączenie słuchawkowe z panelu zapewniało dobrą jakość dźwięku, usunięcie problemu sprzężeń w obecnie posiadanym Antecu 900 kosztowało mnie sporo pracy i nerwów Dołączona grafika

 

Cenowo nie jestem zbytnio ograniczony, ale nie mam też zamiaru płacić kupy kasy za top highendową obudowę, interesuje mnie zdecydowanie optymalny stosunek kasa - parametry.

 

Prosiłbym o rzucenie nawet samymi nazwami, z wyszukaniem opisów, testów i cen już sobie poradzę samodzielnie Dołączona grafika

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką kwotę planujesz przeznaczyć na tą obudowę?

 

Edit: Wstępnie

Fractal Design Arc Midi R2

 

Panel z gniazdami u góry obudowy, na panelu USB 3.0 z połączeniem wewnętrznym .

Cały panel znajduje się na górze, USB 3.0 jest typu wewnętrzenego + posiada kontroler obrotów wentylatorów.

 

Bez drzwiczek .

Nie posiada drzwiczek.

 

Stabilna, z mocowaniami HDD wykluczającymi drgania .

Stabilnie stoi na miękkich nózkach które eliminuja ewentualne drgania.

 

Łatwe do czyszczenia filtry przeciwkurzowe.

Filtry na froncie, górze oraz  spodzie.

 

Jeden lub dwa wiatraczki 12 cm w komplecie - 3x 140mm.

 

W obudowie musi się zmieścić wysokie chłodzenie wieżowe .

Wejdą wysokie chłodzenia (do 180mm).

 

Możliwość zamontowania  karty graficznej wielkości nVidia GTX780 .

290/430mm (z górna klatka/bez górnej klatki na dyski) więc spokojnie wejdą wszystkie karty graficzne.

 

W środku będzie jeszcze 2xHDD i 1xSSD.

Mieści do 8dysków HDD/SSD + 2 miejsca tylko na SSD.

 

Myślę również, że zewnętrzne złącze do podłączenia dysków SATA - brak.

Edytowane przez XarduneK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką kwotę planujesz przeznaczyć na tą obudowę?

 

Edit: Wstępnie

Fractal Design Arc Midi R2

 

Dzięki za propozycję :)

Co do planowanej kwoty, wiem że ciężko będzie coś dobrego znaleźć poniżej 300 PLN, więc wstępnie sobie założyłem 400 PLN z możliwością podbicia do 500, max 600 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powinieneś być zadowolony tego Fractala widziałem gdzieś w okolicach 350zł (+ przesyłka). Nawet kupując w komputroniku zamkniesz się w 400 (zakładam że masz dostęp w najbliższym mieście).

 

Mimo iż to była "wstępna" propozycja dalej ją podtrzymuje... jeśli brak zewnętrznego złącza SATA tobie nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...