Skocz do zawartości
czomber

Komputer dla gracza [+/- 4700zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Właśnie jestem w trakcie składania nowego komputera do gier i chciałbym żebyście rzucili okiem na zestaw, który złożyłem na morele.net, ponieważ nie jestem fachowcem, jeśli chodzi o składanie całych zestawów. Powiedzcie mi co byście zmienili i, czy te wszystkie części będą ze sobą dobrze współpracować oraz, czy nie zapomniałem o czymś.

 

 

Taki zestaw mam zamiar zamówić:

 

Płyta główna:  ASRock Z77 EXTREME4 - 498,00zł

Procesor Intel Core i5-3570K, 3.4GHz, 6MB, LGA1155, 22nm, 77W, BOX (BX80637I53570K) - 845,00zł

Karta graficzna MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III 2GB DDR5 192BIT 2DVI/HDMI/DP BOX (N660 TF 2GD5/OC) 2x - 1518,00zł

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm (OCZ600SXS2-EU) - 302,60zł

Obudowa Aerocool AEROPGSMECHATRON-BK - 339,01zł

Chłodzenie CPU  Thermalright HR-02 - Macho - Black White - 175,00zł

Nagrywarka Lite-On iHAS124 SATA CzarnyBULK (iHAS124-04-B) Rewizja B, XBOX - 75,00zł

Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX) - 235,00zł

Dysk Seagate Barracuda, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) OEM - 229,00zł

Listwa zasilająca Ever Standard 5m (W/LZ01-STN050/0000) - 45,00zł

Kabel zasilający Seven Kabel zasilający 3 m Eco 0.5 (SEVKBK40604) - 17,00zł

Klawiatura + mysz Logitech Desktop MK120, USB, czarna (920-002563) - 81,00zł

Głośniki komputerowe Creative 2.1 INSPIRE T3130 - 137,99zł

Pasta Titan Pasta termo-przewodząca TTG-G30030 - 19,00zł

Montaż komponentów - zestaw komputerowy (od trzech elementów). - 49,00zł

 

Całkowity koszt: 4565,60zł

 

 

W zestawie nie dodałem karty dźwiękowej oraz sieciowej ponieważ myślę, że te na płycie głównej są wystarczające. Fajnie by było gdyby można jeszcze trochę obniżyć koszt samego komputera to mógłbym kupić jakiś w miarę dobry monitor tak żeby całość wyniosła max 5000zł. A co do monitora to chciałbym grać w rozdzielczości fullHD 1920 x 1080 czy 23 cale monitor będzie wystarczający (czy rzeczy na ekranie nie będą zbyt małe?)? Bardzo interesuję mnie także czy ten zestaw w ogóle da rade wycisnąć cały potencjał z tego SLI z 2x gtx 660. Oczywiście będę chciał podkręcać procesor do tych 4,5Ghz.

 

Najważniejsze:

Czy ten zestaw  w ogóle się nadaje do SLI i OC? Czy da się coś zbić na cenie nie tracąc na wydajności ? Chciałbym na tym kompie pograć na ultra detalach w najnowsze gry takie jak GTA V, Watch Dogs, Rome II total war w 30-40 fps.

 

Interesuje mnie tylko Nvidia i intel

 

Czekam na wasze opinie i porady Dołączona grafika

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam Dołączona grafika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujesz w Morele, to taki cytat:
 

 

Każdy użytkownik PurePC.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy:

  • Umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie.
  • Umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0

 

 

Poza tym fajny zestaw, ale zasilacz osobiście (z podobnym zestawem w planach... kiedyś ^^) wybrałbym wybiorę (po przeczytaniu wielu opinii i recenzji) XFX Core 550W. Cichofile mają do niego zastrzeżenia, ale to świetny seasłonik z japońskimi kondensatorami i nawet niedawno po rejestracji produktu na stronie producenta się dostawało od nich 5 lat GW na niego.

Edytowane przez vegitto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel zasilający niepotrzebny bo dają w zestawie do każdego zasilacza, tak samo pasta osobna niepotrzebna, bo ta w komplecie z Macho jest dobra. Brak SSD w kompie za 5 kafli to nieporozumienie. Jak nie ma już na czym zaoszczędzić, to rzeczy, które można kup później, tj. listwa zasilająca, dvd, klawiatura, mysz (o ile masz stare), czy nawet chłodzenie CPU, OC spokojnie może poczekać np. do kolejnej wypłatki Dołączona grafika

Edytowane przez DejwiT11
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat: Komputer dla gracza [+/- 4700zł] zamierzam złożyć zamówienie w czwartek koło godziny 15:00 w sklepie techplanet.pl Dlatego proszę o w miarę szybką ocenę zestawu bądź poprawki.


Treść:

  • [*]Zastosowanie komputera: Gry. [*]Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4700 zł. [*]Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Chciałbym podkręcić procesor (min 4,2 max 4,5 GHz), lekkie OC karty graficznej i pamięci RAM. [*]Specjalne wymagania: W miarę normalne temperatury, chciałbym aby wszystko weszło bez problemów (MACHO + pamięci). [*]Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: FHD [*]Których części potrzebujesz?: Wszystko oprócz monitora [*]Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Stary komp też będzie używany, więc nie posiadam. [*]Własna propozycja zestawu:
http://techplanet.pl...s=75515&s=71137 [*]Inne: Wiem, że nikt nie jest jasnowidzem ale waszym zdaniem czy ten zestaw uciągnie gry z konsol nowej generacji na max detalach przez najbliższy rok lub dwa ?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry zestaw, jedyne co bym zmienił to SSD na Plextora M5S. No i tak obudowa na kolana nie powala, może jakiś Fractal albo Corsair? Tak samo klawiatura + mysz, warto do tego dorzucić, bo w dużym stopniu wpływa na komfort użytkowania komputera.

 

Wg mnie na pewno pograsz bardzo komfortowo przy dobrych detalach i płynności we wszystkie gry przez rok lub dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego złożonego zestawu mogę dolożyć około 130zł tak, że czekam na jakieś propozycje co do obudowy bądź innych podzespołów

w razie podmiany części weżcie pod uwage tylko techplanet.

 

co do tego dysku SSD ponieważ w tym temacie jestem zielowny

A-Data SSD SP900 128GB SATA3 (ASP900S3-128GM-C) 2.5''
Prędkość odczytu 550 MB/s
Prędkość zapisu 520 MB/s

Plextor SSD 128GB SATA3 (PX-128M5S)
Szybkość odczytu: 520 MB/s
Szybkość zapisu: 200 MB/s

różnica w cenie to tylko 6zł naprawde myślisz, że Plextor będzie lepszym wyborem ?

 

OK SSD prawdopodobnie zmnienie na Plextor i obudowe na Fractal podobno zasilacz nie potrzebny taki mocny na ten zestaw nawet przy duzym OC

Edytowane przez czomber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klawy to możesz jeszcze popatrzeć na:

klawa Logitech K200 - 50zł lub Microsoft SideWinder X4 - 180zł

no chyba że lubisz wysoki skok klawiszy bo taką wybrałeś w tym zestawie. Ta myszka X7 oscar nie jest zła natomiast  możesz jeszcze przejrzeć test http://www.purepc.pl/klawiatury_i_myszki/wielki_test_myszek_dla_graczy_jaki_model_do_170_zlotych?page=0,33 . Tak jak kolega wyżej napisał wpływa to na komfort użytkowania więc bądź pewny wyboru i lepiej coś dołożyć tym bardziej że takie rzeczy często kupuje się raz na kilka lat, Ja logitecha UltraX mam chyba z 10lat  ;)

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dzieki za info zaraz zgłębie temat :)

Ok więc obecny zestaw wygląda tak http://techplanet.pl...s=70267&s=71137 rzućcie proszę okiem czy wszystko jest ok mam nadzieje, że ten większy macho wejdzie do tej obudowy. dajcie znać jak wszystko gra to zamawiam jutro po pracy Dołączona grafika może dojdzie przed weekendem XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...