Skocz do zawartości
emilek

Wymiana CPU+MOBO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Padła mi płyta od DFI i teraz mam dylemat co robić dalej. Reszta jest sprawna ale zastanawiam się czy nie zmienić platformy.
Wymagania: tak samo wydajnie albo szybciej niż przy Xeonie z podpisu (BF3 ma przyzwoicie chodzić). No i chipset musi obsługiwać RAID1, fajnie jakby mniej W pobierał
Koszt: 600-700 zł (no chyba ze Xeon jest sprawny to będzie ~1000 zł).

Możecie coś doradzić na co wymienić? Kompletnie wypadłem z obiegu czy lepiej AMD czy Intel. Zastanawiałem się nad nowym FM2 ale nie wiem jak wygląda sprawa wydajności do X3430. Reszta podzespołów taka jak w podpisie zostaje. A może warto zainwestować w lepszą płytę na Z77 (coś pokroju ~450 zł) i na przeczekanie kupić np G2020 lub Celerona G1610?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AMD nie ma co patrzeć , FM2 szczególnie , tamtejsze procki są daleko w tyle jeśli chodzi o wydajność - twój stary Xeon jest dużo szybszy .

 

Asrock P67 Pro3 to dobra płyta ale ma też wady - 1 port PCI-E 16x i brak wyjścia USB 3.0 na płycie - tylko śledź .

 

Poza tym dużo lepsza sekcja zasilania niż tanie płyty na Z77 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jestem w kropce. Kupię chyba jakąś płytę na Z77 (ale nie wiem którą, myślałem nad MSI Z77A-G45 (podobno nie ma offsetu), ASRock Z77 EXTREME3 lub Gigabyte GA-Z77X-D3H) i do tego tymczasowo (miesiąc, może dwa) Celeron G1610 a potem jakieś i5 (i5-3570K ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem G2020 na przeczekanie. Ostatnio mało gram z powodu pisania pracy inżynierskiej a potrzebuję coś na już bo jestem praktycznie bez komputera.

Zostaje jeszcze wybór płyty głównej i chyba zdedycuję się na ASRock Z77 Extreme4 i za 2-3 miesiące na i5 z K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...