Skocz do zawartości
Zielony Buszmen

Wentylatory na cooler na VTX HD 7870 XT

Rekomendowane odpowiedzi

nie byl wiele drozszy (120 zł ), sam wtedy o nim myślałem , problem był jednak z dostępnością, dlatego kupiłem to co w sigu mimo iż w tej cenie mógłbym mieć takiego vtx jak twój.

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no życzę ci abys byl zadowolony i wszystko bylo ok. Grafika taka ma sens gdy ktoś wie że kupując ją dostaje małego wyjca...są ludzie co grają na słuchawkach i nie przejmują się poziomem dB;)

Wtedy płacisz mniej i jest git;)

 

 

Sam pamiętam czasy gdy bawiłem się w wymiany chłodzeń, bo referencyjne wyjce przyprawiały o ból głowy...ale to były czasy ti4200, 6200-6600, 5700....czasy gdy na karcie był mały radiator+ wentylator, wystarczylo kupic zalmana z wentylatorem na lozyskach (nie pamietam modelu) i byla cisza....potem sie to tylko wymieniało.

Gdy trzeba było schłodzić pamięci to jakieś radiatorki...dziś jednak, gdy patrzymy na zdjęcia z kamery termowizyjnej karty...szczególnie na niereferencyjnym pcb...zakładam że producent wie najlepiej co należy jak schłodzić. I dostajemy heat pipe, vapour chambery, wsteczną rotację wentylatora, i inne cuda wianki na kiju:) (to nie jest tylko marketingowy bełkot) dzięki czemu mam pewność że karta jest odpowiednio schłodzona:)

 

 

 A  zaczęło się od wygrania w konkursie na PPC karty Sapphire 4870 toxic...

To był mój pierwszy kontakt z niereferentem...potem to już z górki, 6870 Hawk z Msi:) a teraz GB 7870 oc....i naprawdę jestem zadowolony, bo dopłacając parę złotych dostaję kartę cichszą, chłodniejszą z teoretycznie większym potencjałem OC. Ideą mojego postu nie jest to by cię przekonać do jednej i słusznej metody, lecz by uświadomić cię że pozorne oszczędności, mogą odbić się potem czkawkąDołączona grafika

 

 

Sorry za OFT. Jak już zamontujesz pochwal się rezultatami;)
Pzdr

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za historię życia Dołączona grafika To dopiero 3 w moim życiu karta graficzna Dołączona grafika Kiedyś miałem Radeona 9200 (mały pasywny radioator), później zmieniłem go na GeForce 6800 LE od ASUSa (model bodajże 9999LE). Kupiłem go z drugiej ręki z zamontowany Accelero X2. Odblokowałem na nim potoki, podkręciłem i z karty LE zrobiła się XT Dołączona grafika No i 3 grafika to HD 7870 od vertexa... Jak widzisz, takich doświadczeń życiowych nie miałem, więc każda porada na przyszłość jest cenna. Jak za 3-4 lata ta grafika się zestarzeje to pomyśli się nad jej zmianą i wtedy będę już wiedział co i jak w temacie.

 

Chłodzenie przyjdzie pewnie w następnym tygodniu. Jak uda mi się zamontować to cyknę parę fot, zrobię parę testów i wrzucę na forum Dołączona grafika

 

Mam jeszcze pytanko do mistrza HeatheNa -> co ile lat wymieniasz grafikę?

Edytowane przez jozefinox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie trzy modele, 4870, 6870, 7870. Patrząc na daty premier to mniej niż co dwa lata. Sprzedawalem gdy karta była cokolwiek warta i najlepiej na jakiejś końcowej gwarancji.Wcześniej trochę rzadziej bo człowiek się uczył i hajsu nie było. Historia zaczęła się na etapie voodo banshee ..Ot hobby, ale nie będę się rozpisywal bo może żona to przeczytać.:)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler przyszedł. Udało mi się go zamontować. Zrobiłem parę fotek, wrzucę je niedługo. Temperatury w Furmarku skoczyły do maks 55 stopni (przy starym chłodzeniu było 75 - 78 stopni oraz szum jak z suszarki), W sniper elite v2 45 stopni, w GRID 2 50 stopni, a w AC3 - 50 stopni.

 

Chłodzenie podłączone jest pod kartę, tylko że tachometr trochę wariuje co sekundę są pokazywane inne wartości. Np: 1200, 1600, 4000, 5000, 800, 1300, itd. Czy zostawić tak jak jest czy wentylatory zamontować do molexu 7V?

 

PS -> trochę zdjęć i testy temperatur wstawię jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...