Skocz do zawartości
Yukimura

Zestaw pod GTX 560 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, korzystając z okazji chciałbym się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post, a zarazem pierwszy wątek. :)

 

Od pewnego czasu głowię się nad wybraniem sprzętu, który miałby za zadanie ulepszyć to co mam teraz i przede wszystkim by dało się na nim płynnie grać z wykorzystaniem w pełni GTX 560 Ti.

Nie jest to jakaś górnolotna karta ale wydaje mi się, że obecnie nic lepszego nie potrzebuję. Przesiadałem się z 9800GX2 więc zastrzyk wydajności da się odczuć na plus.

 

Generalnie interesuje mnie złożenie zestawu z płyty głównej, pamięci RAM i procesora pod moją grafikę w granicach 1600 - 1800 zł.

Zastanawiam się trochę nad prockiem Intela, słyszałem, że i5 radzą sobie dobrze jeśli chodzi o gry, a ich cena do wydajności jest całkiem rozsądna. Pytanie tylko, który i5, na jakiej podstawce i do jakiej płyty... Dołączona grafika

 

Nie mam jeszcze konkretnych typów, lecz jeśli ktoś składał ostatnio jakiś zestaw w podobnych kosztach bez grafiki to może ma jakieś sprawdzone podzespoły, które będą dla mnie ok. :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Generalnie interesuje mnie złożenie zestawu z płyty głównej, pamięci RAM i procesora pod moją grafikę w granicach 1600 - 1800 zł.

 

 

i5-4670K + MSI Z87-G43 + dowolne 2x4GB DDR3 1600Mhz (polecam Crucial, Corsair, Kingston, G.Skill)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-4670K + MSI Z87-G43 + dowolne 2x4GB DDR3 1600Mhz (polecam Crucial, Corsair, Kingston, G.Skill)

Widzę, że całkiem fajnie wypadają DDR3 Corsair Venegeance, pomyślę nad 2x4GB lub 4x4GB.

I faktycznie myślałem nad Z87-G43 z jakimś i5 :) widzę, że nie jestem taki zły w te klocki.

 

Super, dzięki za radę. Dołączona grafika  Decyzje o kupnie podzespołów zamierzam podjąć niebawem i jeśli nikt mnie do tego czasu nie przekona do czegoś innego to właśnie taki zestaw zakupię.

 

OCZ CoreXStream 500W powinien uciągnąć taki rig czy lepiej szykować się na zmianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl też o zakupie jakiegoś chłodzenia, bo to zestaw do podkręcania. 4,5Ghz powinieneś wyciągnąć. Jakiś HR-02 Macho, lub wersja "120" jeżeli masz wąską obudowę.

Napewno tak zrobię, tylko nie od razu. Jeśli chłodzenie nie zmieści się do mojej obecnej obudowy to zmienię obudowę. Też już trochę ten mój "mebelek" ma...

Ten niższy radiator powinien się zmiećić, do standardowego pewnie musiałbym zdejmować boczny panel. Dołączona grafika

 

Całkiem fajnie wypadają pod względem niekompatybilności z wieloma chłodzeniami procesora.

Coś się pomyśli Dołączona grafika Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...