Skocz do zawartości
pigula630

PC nie trzyma godziny, godzina sama się zmienia przy uruchomionym PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z "trzymaniem" przez kompa aktualnej godziny. Zanim zacznę pisać dalej od razu powiem, że to nie wina bateryjki. Na biurku leżą 3 nowiutkie i na każdej jest to samo.

Mianowicie:
1. Godzina zmienia się sama nawet przy uruchomionym komputerze - cofa się o przypadkową wartość (10 min, 30 min, 1 h, 6h), która wraz z biegiem czasu stale się powiększa - czyli im dłużej komp uruchomiony tym godzina staję się bardziej nieaktualna.
2. Komputer po wyłączeniu i po uruchomieniu następnego dnia, nie "zeruje" daty i godziny tylko odpala się z zegarem jaki był w momencie wyłączenia komputera.
3. Dzieję się tak na 2 rożnych systemach win7 i win8 działających na 2 rożnych dyskach ( zresztą i tak własnie poleciał profilaktyczny format)
4. Dochodzi do tego, że z 5 razy dziennie klikam na synchronizację czasu z internetem, a tan i tak sobie po jakimś czasie zmienia po swojemu.

komp jak w sygnaturce.

Wydaje mi się, że to coś z płytą główną, ale to tylko moje przypuszczenia, dlatego proszę o opinie i pomoc.

PS.: Jeśli niewłaściwy dział proszę o przeniesienie.

Edytowane przez pigula630

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp ogólnie czyściutki, bo średnio raz na 2 tygodnie powietrzem ze sprężarki go przedmucham. 
Teraz też go powietrzem poczęstowałem (bez wyjmowania), reset biosu i ........ działaDołączona grafika   Zobaczymy jak długoDołączona grafika 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...