Skocz do zawartości
ecthelion

Padnięty czujnik dotykowy Lumia 900, jak zgrać kontakty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio padł mi czujnik dotyku w Nokii Lumii 900, sam ekran działa normalnie, ale na telefonie nie da się nic zrobić.Telefon jest na gwarancji, więc nie ma problemu z naprawą. Problem jest taki, że jeśli odeśle telefon, to oddadzą mi go pewnie po 2 tygodniach, a ja potrzebuję do pracy numery, które mam zapisane w telefonie. Istnieje jakiś sposób żeby się do tego dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dotykowca więc moją radę potraktuj raczej jako nakierowanie na pomysł. Wydaje mi się, że możesz dostać się do książki telefonicznej przez oprogramowanie dedykowane Nokii - PCSuite. Tam bez problemu zgrasz kontakty i nie tylko. Z tym, że - może się pojawić problem - jeśli to pierwsze podłączenie - że na telefonie wyświetli się zapytanie do czego chcesz używać wpiętego kabla. Tak było w serii E, ale to chyba zależało od ustawień zabezpieczeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że logowałeś się przez www na gmail i hotmail?

 

U mnie wszystko siedzi na hotmail. Przechodząc procedurę inicjacji telefonu, wydawało mi się, że nie da się tego używać bez konta na hotmail. Jednak się da okazuje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydaję mi się, że logowałem się normalnie i pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem hotmaila, ale lista kontaktów jest tam pusta. Swoją drogą co za chore zabezpieczenia stosuje microsoft. Używam teraz Galaxy II i jakoś wszystko da się zrobić z poziomu komputera, a tu program 100mb dzięki któremu mogę sobie zgrać zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program do obsługi urządzenia na komputerze jedyne co może, to zgrać filmy/zdjęcia/muzykę? Wszystko opada... Mam wrażenie, że telefony dziś robią dla coraz głupszych ludzi. Oczywiście to nie w Twoją stronę, tak ogólnie stwierdzam.

Nie wiem jaki jest Twój poziom zaawansowania w obsłudze telefonów, stąd ta rada może się wydawać śmieszna - na normalnych (klasycznych) teflonach można było wybrać lokalizację zapisu kontaktów - sim lub telefon - może wybrałeś sim?

 

Jeśli nie znajdziesz rozwiązania podbij jeszcze na forum elektroda i tam zadaj pytanie w dziale GSM - być może da się zrobić obraz zawartości pamięci na komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest z tą głupotą użytkowników. Co do tego gdzie zapisują się kontakty, to zwyczajnie nie pamiętam, bo jako, że nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło, to i nigdy nie myślałem o jakimś backupie. Podbije tam z pytaniem, dzięki za próby pomocy, ale chyba będę musiał ogarnąć te wszystkie kontakty w jakiś tradycyjny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest Twój poziom zaawansowania w obsłudze telefonów, stąd ta rada może się wydawać śmieszna - na normalnych (klasycznych) teflonach można było wybrać lokalizację zapisu kontaktów - sim lub telefon - może wybrałeś sim?

 

Telefony z Windows Phone (i nie tylko) nie maja tak wielu opcji i nie daja mozliwosci wyboru. Ba, nie masz nawet (bez dodatkowego softu) mozliwosci skopiowania ich ponownie na SIM. Jesli kontakty nie byly synchronizowane z kontam live/hotmail/gmail (sprawdz ponownie, powinny sie domyslnie synchronizowac) a Zune (nie wiem, nie korzystam) faktycznie nie ma juz opcji synchronizacji z outlookiem/zrobienia kopii to z uszkodzonym dotykiem ich nie zgrasz a Nokia Ci je usunie z racji tego, ze kazda naprawe koncza wgraniem swiezego softu. Zaden znany mi soft do zarzadzania i zgrywania danych nie obsluguje telefonow z Windows Phone.

 

Swoja droga, MS po zmianie hotmaila na outlook.com wywalil dodatkowo mozliwosc eksportu kontaktow do formatu wizytokowek (.vcf). W efekcie mozna je zapisac tylko jako .csv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaloguj sie na http://mail.live.com - tam powinenes miec dane z telefonu, no chyba ze kompletnie to olales, a to juz jestes w d...

 

Masz jeszcze dwie opcje - kupic na allegro digitizer (albo digitizer z ekranem) i wymienic sam, albo szukac najblizszego serwisu, ktory zrobi Ci to w 2 dni, jesli maja czesci.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...