Skocz do zawartości
Wade3

Problem z nową kartą graficzną Radeon HD7770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem wygląda następująco: niedawno modernizowałem swój zestaw komputerowy, na koniec zostawiłem kartę graficzną. Zakupiłem MSI ATI Radeon HD7770, jednak gdy włożyłem kartę, system wcale jej nie czyta, ba, nie mogę nawet zainstalować ATI Catalyst (po instalacji dostaję pusty folder). Próbowałem już praktycznie wszystkiego, od podłączania monitora przez DVI, przez próbę instalacji i deinstalacji sterowników (których de facto "nie ma "), grzebanie w BIOSie (uprzedzam, ustawiona opcja to PEG, czyli tak jak trzeba) itp. Nie mam już pomysłu co może być nie tak, przecież nawet bez sterowników system powinien widzieć kartę (nie widzi jej ani Menadżer urządzeń ani program Everest). Karta jest na pewno podłączona dobrze (port PCI-E, 6pin). Jedyne czego nie robiłem to reset biosu poprzez wyjęcie baterii, ponieważ doczytałem, że nieumiejętne zrobienie tego może doprowadzić do uszkodzenia płyty głównej. 

Specyfikacja:
Procesor: Intel i3-2120
Płyta główna: MSI B75A-G43
Pamięć RAM: GoodRam 2x 4GB DDR3 1333MHz
Napęd: Samsung DVD SH-S202N
Dysk: Seagate Barracuda 7200.10

Wątpliwości pojawiają się przy zasilaczu, jest to Modecom Feel III 400. Wiem, że znajduje się on na czarnej liście, jednak od 4 lat nie było z nim ŻADNEGO problemu, więc postanowiłem go nie wymieniać, lecz jeśli będzie to konieczne, oczywiście jestem skłonny to zrobić. 
Ogólnie sytuacja po podłączeniu monitora do karty (przez HDMI) wygląda następująco: komputer się włącza bez żadnego problemu, wszystko rusza jak zawsze, jednak na ekranie przez chwilę widzę napis "Wczytywanie danych", a po chwili "Brak sygnału". Gdy podłączę monitor przez HDMI do płyty głównej, obraz i pulpit od razu się pojawiają. 

Jeśli coś niejasno opisałem proszę dopytywać, monitoruję temat na bieżąco, bo jeśli nie da się z tym nic zrobić to chciałbym kupić co trzeba jeszcze dziś.


Pozdrawiam Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset BIOSu to standardowa diagnostyka... Warto żebyś się przekonał. Natomiast spróbuj włączyć komputer z grafiką w dolnym porcie x16.

 

---

edit: nie doczytałem że już po resecie :)

Edytowane przez Krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany, udało mi się podłączyć kartę do drugiego portu PCI, w menadżerze urządzeń całkowicie wyłączyłem sterowniki i grafikę zintegrowaną, zrestartowałem komputer, Windows sam zainstalował sterowniki, doinstalowałem Catalyst CC i wszystko pięknie śmiga w full HD, dziękuję wszystkim za pomoc!
 
Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Leon. Tracisz przez to trochę klatek (szczególnie na wysokich ustawieniach). Podałem tą sugestię, żebyśmy mogli konkretniej zdiagnozować problem, ale myślę, że powinieneś odesłać płytę na gwarancję - prawdopodobnie uszkodzony port PCIe bądź ścieżki w laminacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...