Skocz do zawartości
diolek

epox 8k9a - 198mhz fsb!

Rekomendowane odpowiedzi

wszyscy ktorzy maja ta plytka niech sobie zupdejtują nowy bios z tej stronki http://www1.2themax.com/chinese/8k9a_dm.asp

na starym biosie max fsb jakie mialem to niestabilne 186mhz

natym najnowszym osiaglem 198mhz stabilne!!!

WKONCU SIE POSATRALI 8)

 

ps. prosze o nieprzenoszenie topica do sterowniki &bios bo tutaj wiecej ludzi zaglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mam tera pytanie czy 38mhz dla pci wytrzyma baracuda iv 60gb ?

A skąd niby te 38???

Przecież 198x5 daje 39,5....

 

Mój seagate wytrzymywał twardo i 42 pci, a max dla screena miałem 213 (a wyżej już pękałem :oops: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mam tera pytanie czy 38mhz dla pci wytrzyma baracuda iv 60gb ?

A skąd niby te 38???

Przecież 198x5 daje 39,5....

 

Mój seagate wytrzymywał twardo i 42 pci, a max dla screena miałem 213 (a wyżej już pękałem :oops: ).

a stad te 38mhz bo do normalnej pracy chce sobie usatwic 194mhz fsb , a 198-200 to bylo na testy i to jest granica ktora testowalem i jest ona stabilna , dalej sie balem o dysk .

I dlatego sie pytam dla pewnosci czy te 38mhz bedzie bezpieczne dla mojej baracudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diolek, dzieki za adres. Flashnolem sobie biosika i teraz moge sobie jechac 10x210MHz przy mniejszym napieciu i rock stable, no prawie rock stable bo mi dysk nie wyrabia. Ludzie flashowac tego biosa :!: :wink:

Aha, nie radze kopiowac tego wczesniejszego, bodajze 07.04.2003 bo zalicza zwisy przy 180MHz FSB :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raven a jak z temp procka i napieciami?

bo na tym nowym biosie procek ma w idle 41 stopni a w stresie 53

a na starym biosie mialem w idle 46 a w stresie 52

teraz jest chyba prawdziwa tmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez troche mniejsza temp ale o 2*C, a napiecia mi sie nie zmienily. Ale za to stabilnoscia to ten bios przerasta wszystkie wczesniejsze wersje i do tego ten fajny obrazek z chinskimi znaczkami... :wink:

update:

idle-32*C

load- 40*C

load + sunony wlaczone na 12v - 35*C :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuscilem sobie 3DMarka żeby zobaczyć ile wiecej wyciagne na tym FSB.

Okazalo sie ze mialem wynik 6,2k a normalnie robie na tej karcie 7,3-7,6k. Zmniejszylem FSB do 200MHz i dalej to samo :evil: :evil: :evil: .

Zorientowalem sie rowniez ze niewyrabia tylko moj staruszek samsung (30Gb). Dopiero jak mu dam 33-38Mhz na pci to normalnie dziala :evil:

Nie wie ktoś jak moznaby zrobis cos w stylu osobnego generatora czestotliwosci PCI tak zeby sie ta czestotliwosc nie zmieniala? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka plytke i 1700+ aiuga0247 i za cholere nie chce isc na 2000ghz. probowalem napiecia 2V i startuje ale nie czyta windows. mam pytanko czego to moze byc przyczyna dodam ze mam raczej kiepski zasilacz jeszcze czy nowa zasilka moze cos pomoc czy raczej proca wywalic na smietnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nowy bios. I jak narazie niewidze żadnych problemów. Śmieszne to nowe logo jest, będzie trzeba się przyzwyczaić. Temperatury w normie, takie same jak przed aktualizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem ten biosik i jest OK. zauwazylem, ze to nie jest oficjalny bios?! temperaturki mi spadly, teraz w IDLE mam 35st, na tym z kwietnia bylo ~40st, stres jeszcze nie sprawdzalem. Nie wiem jak amerykancy pisza date, ale na stronie epoxa znalazlem bios datowany 6/11/2003

 

ftp://ftp.epox.com/motherboard/support/BI...OS/8K9A3609.exe

 

6/11/03

1) Modify ROM_Sip_Mode to solve C.C. Winstone 2002 burn-in unstable. 2) Added new K7 CPU data for information show. (For Athlon XP 2600+/ 2700+/ 2800+/ 3000+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem nowy biosik i teraz temp otoczenia(38st.C) jest wyższa niż proca(36 st.c). czy to normalne? aha a w stresie skacze mu do gory o ponad 10 st. mam coolre x-dream hac-v81 czy jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem nowy biosik i teraz temp otoczenia(38st.C) jest wyższa niż proca(36 st.c). czy to normalne? aha a w stresie skacze mu do gory o ponad 10 st. mam coolre x-dream hac-v81 czy jakos tak.

 

tmp otoczenia masz 38 stopni? gdzie ty mieszkasz w afryce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem i chwalę sobie. Logo trochę dziwne ale można to chyba jakimś edytorem wywalić :?: Udało się przekroczyć cholerne 172MHz. Puściłem na 185Mhz, chodziło to to w miarę stabilnie na mnozniku 10,5 i napięciu 1,8V. Więcej raczej nie wycisnę bo powyżej 1,9 GHz robi się mocno niestabilnie. Będę próbował wyższe FSB i zobaczymy co się uda spłodzić :) .

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znów ja. Potestowałem sobie ten BIOS i jestem zachwycony. Chodzi na razie bez bólu 189x10 na 1,775V. Pełna stabilność.

Jestem bardzo ciekaw co oni w nim zmienili, że uzyskali taki skok w O/C. Może ktoś wie?

Pozdrawiam

 

P.S. Zapomniałem dodać - mam wrażenie, że ten BIOS zawyża napięcia. Przy ustawieniu 1,775V BIOS pokazuje 1,8V. I jakoś dziwnie szybko temp. zbija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuscilem sobie 3DMarka żeby zobaczyć ile wiecej wyciagne na tym FSB.

Okazalo sie ze mialem wynik 6,2k a normalnie robie na tej karcie 7,3-7,6k. Zmniejszylem FSB do 200MHz i dalej to samo :evil:  :evil:  :evil: .  

Zorientowalem sie rowniez ze niewyrabia tylko moj staruszek samsung (30Gb). Dopiero jak mu dam 33-38Mhz na pci to normalnie dziala :evil:  

Nie wie ktoś jak moznaby zrobis cos w stylu osobnego generatora czestotliwosci PCI tak zeby sie ta czestotliwosc nie zmieniala? :?:

Tak się co poniektórzy zachwyciacie tym oc, a nie zwróciliście uwagi wogóle na wydajność ... :lol:

Jedynie RaVeN155 o tym napisał....

NIe liczą się mhz ale wydajność!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka plytke i 1700+ aiuga0247 i za cholere nie chce isc na 2000ghz. probowalem napiecia 2V i startuje ale nie czyta windows. mam pytanko czego to moze byc przyczyna dodam ze mam raczej kiepski zasilacz jeszcze czy nowa zasilka moze cos pomoc czy raczej proca wywalic na smietnik :)

Nic dziwnego ze nie mozesz zrobic wiecej z tego proca. To jest przeciez A0 a one w porownaniu z B0 nie kreca sie w ogole ;)

Moze nie na smietnik z nim, ale sprzedaj i kup JIUHB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuscilem sobie 3DMarka żeby zobaczyć ile wiecej wyciagne na tym FSB.

Okazalo sie ze mialem wynik 6,2k a normalnie robie na tej karcie 7,3-7,6k. Zmniejszylem FSB do 200MHz i dalej to samo :evil:  :evil:  :evil: . 

Zorientowalem sie rowniez ze niewyrabia tylko moj staruszek samsung (30Gb). Dopiero jak mu dam 33-38Mhz na pci to normalnie dziala :evil: 

Nie wie ktoś jak moznaby zrobis cos w stylu osobnego generatora czestotliwosci PCI tak zeby sie ta czestotliwosc nie zmieniala? :?:

Tak się co poniektórzy zachwyciacie tym oc, a nie zwróciliście uwagi wogóle na wydajność ... :lol:

Jedynie RaVeN155 o tym napisał....

NIe liczą się mhz ale wydajność!!!

ja pierwsze co to wydajnosc sprawdzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuscilem sobie 3DMarka żeby zobaczyć ile wiecej wyciagne na tym FSB.

Okazalo sie ze mialem wynik 6,2k a normalnie robie na tej karcie 7,3-7,6k. Zmniejszylem FSB do 200MHz i dalej to samo :evil:  :evil:  :evil: . 

Zorientowalem sie rowniez ze niewyrabia tylko moj staruszek samsung (30Gb). Dopiero jak mu dam 33-38Mhz na pci to normalnie dziala :evil: 

Nie wie ktoś jak moznaby zrobis cos w stylu osobnego generatora czestotliwosci PCI tak zeby sie ta czestotliwosc nie zmieniala? :?:

Tak się co poniektórzy zachwyciacie tym oc, a nie zwróciliście uwagi wogóle na wydajność ... :lol:

Jedynie RaVeN155 o tym napisał....

NIe liczą się mhz ale wydajność!!!

Zrobilem formata, przeinstalowalem winde, zrobilem defraga i juz wszystko dziala normalnie. Okazalo sie ze moj brat zrobil automatyczna aktualizacje windy xp kiedy mnie nie bylo i to bylo tego przyczyna. Wywalal jakies dziwne bledy przy wysokim fsb. W sumie to nie wiem czemu wywalal, ale wiem jedno, nie robic automatycznych aktualizacji. Teraz moge sie nacieszyc 200MHz magistrala bez przeszkod :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuscilem sobie 3DMarka żeby zobaczyć ile wiecej wyciagne na tym FSB.

Okazalo sie ze mialem wynik 6,2k a normalnie robie na tej karcie 7,3-7,6k. Zmniejszylem FSB do 200MHz i dalej to samo :evil:  :evil:  :evil: . 

Zorientowalem sie rowniez ze niewyrabia tylko moj staruszek samsung (30Gb). Dopiero jak mu dam 33-38Mhz na pci to normalnie dziala :evil: 

Nie wie ktoś jak moznaby zrobis cos w stylu osobnego generatora czestotliwosci PCI tak zeby sie ta czestotliwosc nie zmieniala? :?:

Tak się co poniektórzy zachwyciacie tym oc, a nie zwróciliście uwagi wogóle na wydajność ... :lol:

Jedynie RaVeN155 o tym napisał....

NIe liczą się mhz ale wydajność!!!

Zrobilem formata, przeinstalowalem winde, zrobilem defraga i juz wszystko dziala normalnie. Okazalo sie ze moj brat zrobil automatyczna aktualizacje windy xp kiedy mnie nie bylo i to bylo tego przyczyna. Wywalal jakies dziwne bledy przy wysokim fsb. W sumie to nie wiem czemu wywalal, ale wiem jedno, nie robic automatycznych aktualizacji. Teraz moge sie nacieszyc 200MHz magistrala bez przeszkod :wink:

nieboisz sie tak wysokiego pci ?? , a wogole to przy takim duzym fsb (194-200mhz) jak zresetuje windowsa to mam ciemny obraz tzn nieresetuje i jak zresetuje recznei to sie procek na default ustawia niewiem czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuscilem sobie 3DMarka żeby zobaczyć ile wiecej wyciagne na tym FSB.

Okazalo sie ze mialem wynik 6,2k a normalnie robie na tej karcie 7,3-7,6k. Zmniejszylem FSB do 200MHz i dalej to samo :evil:  :evil:  :evil: . 

Zorientowalem sie rowniez ze niewyrabia tylko moj staruszek samsung (30Gb). Dopiero jak mu dam 33-38Mhz na pci to normalnie dziala :evil: 

Nie wie ktoś jak moznaby zrobis cos w stylu osobnego generatora czestotliwosci PCI tak zeby sie ta czestotliwosc nie zmieniala? :?:

Tak się co poniektórzy zachwyciacie tym oc, a nie zwróciliście uwagi wogóle na wydajność ... :lol:

Jedynie RaVeN155 o tym napisał....

NIe liczą się mhz ale wydajność!!!

Zrobilem formata, przeinstalowalem winde, zrobilem defraga i juz wszystko dziala normalnie. Okazalo sie ze moj brat zrobil automatyczna aktualizacje windy xp kiedy mnie nie bylo i to bylo tego przyczyna. Wywalal jakies dziwne bledy przy wysokim fsb. W sumie to nie wiem czemu wywalal, ale wiem jedno, nie robic automatycznych aktualizacji. Teraz moge sie nacieszyc 200MHz magistrala bez przeszkod :wink:

nieboisz sie tak wysokiego pci ?? , a wogole to przy takim duzym fsb (194-200mhz) jak zresetuje windowsa to mam ciemny obraz tzn nieresetuje i jak zresetuje recznei to sie procek na default ustawia niewiem czemu

 

wylacz "watching dog" w menu z mnoznikami, napieciami.

 

 

Moze ktos taka plyte chce kupic, jak tak to zapraszam TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie juz do ustawiania procka na default przyzwyczailem bo obojetnie na jakim fsb zawsze mam to samo przy dzielniku 1:5. A czemu tak jest to nie wiem. Co do PCI to przy tej magistrali jest to 40MHz, jak narazie wszystko dobrze chodzi. Jedyne co mam do stracenia z tym pci to moj samsung chociarz raczej mu nie powinno nic byc. Jak padnie to wcisne jakis kit starym ze jusz stary byl bo prawie 3 lata ma i pewnie po jakims czasie by mi kupili cos nowszego. Ja wiem ze oszukiwanie starych to nie jest uczciwe wyjscie no ale na co dzien tego nie robie wiec raz na kiedy mogli by mi cos kupic tym bardziej ze zarobkow nie posiadam. Raczej trudno o zdobycie jakiejs kasy w moim wieku. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...